Obecność
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Idee2012.11.14 04:15 10:36

Notatki z seminarium doc. Kosseckiego

 

Warszawa, 6 XI 2012 r.

 
Napoleon, ideologia liberalno-wolnomularska. Rozmywanie pojęć i wartości oraz jego skutki.
Pod koniec drobne odniesienie do naszego portalu.
 
Dywersja ideologiczna:
 • działa na poziomie ideologii, a nie taktyczno-operacyjnym, ani nawet strategicznym;
 • jest niedoceniana przez ruchy katolickie i narodowe.

Ciąg dalszy historycznego wątku masonerii


Napoleon początkowo próbował kooperować z masonerią (podobnie jak Piłsudski). Nie da się jednak podporządkować sobie masonerii, ponieważ funkcjonuje ona powyżej strategii. Tymczasem bez ideologii żadne imperium nie przetrwa. Napoleon próbował zaimplementować quasi-ideologię "imperialno-francuską". Należy sobie zdawać sprawę, że miał we Francji sporą opozycję (Burbonowie, jakobini, potem masoneria). Natomiast w ówczesnej Polsce był popierany przez wszystkich. Prusy były wtedy satelitą Rosji [wykładowca powołał się w tym miejscu na rozdawane słuchaczom półtora roku wcześniej tablice z danymi, opublikowane w książce Cybernetyka społeczna] i z twardych danych wynika, że Napoleon dał Polsce tyle, ile obiektywnie mógł.
Istotne są:
 • potencjał demograficzny;
 • potencjał gospodarczy (ale mierzony rzeczywistą energią możliwą do wykorzystania przy sterowaniu międzynarodowym, a nie tylko PKB).

Nihilizm Nietzschego jest wtórny, jest skutkiem wpływów masonerii. Wolnomularstwo nie ujmuje spraw tak wulgarnie...
Napoleon próbował używać lóż masońskich do celów propagandowych. Sejm Czteroletni, Księstwo Warszawskie - większość elit należała do lóż (por. serwis internetowy p. Minakowskiego). Napoleon spodziewał się skorzystać z masonerii na poziomach taktycznym, operacyjnym i strategicznym, ale masoneria miała własny cel - rozmywanie wszelkich wartości (z tymi niesionymi przez monarchię włącznie). Nastąpiło rozejście się wolnomularstwa i Napoleona; około 1808 roku jego ministrowie (masoni) przestają być lojalni.

Czy potrafimy zdefiniować komunizm? Antykomunizm? Liberalizm? [jeden ze słuchaczy korzystających z laptopów sięgnął do Wikipedii, która podpowiada definicje] Np. komunizmu nigdy i nigdzie nie było, pozostał on w sferze postulatów. Podobnie - twierdzi tak nawet Wikipedia - nigdzie na świecie nie ma systemu kapitalistycznego.
Manipulowanie populacją: zamiast zdefiniowanych pojęć używa się stereotypów. Warunkowanie: na jedne hasła się bezrefleksyjnie merda, na drugie warczy.

Socjalizm: od każdego wg jego możliwości, dla każdego wg jego pracy. Komunizm: ...dla każdego wg jego potrzeb, tylko powstaje pytanie, kto będzie określał te potrzeby? Każdy sobie sam? Urzędnicy?
Gospodarka rynkowa funkcjonuje różnie w różnych cywilizacjach.

Zapaść semantyczna uniemożliwia porozumienie się.
Obecnie ludzie są programowani nie na zdobywanie wiedzy, a na oceny.
[skądinąd: wiedza pozwala oceniać nowe informacje]

W sferze stanowienia prawa mamy obecnie uzależnienie większe, niż przed '56 (np. sprawa obwodnicy Augustowa)
Odchodzenie od prawdy zwiększa entropię układu. Entropia, czyli żartobliwie mówiąc miara bałaganu, rośnie sama z siebie w miarę upływu czasu - jeśli nie przeciwdziała się temu zjawisku sterowaniem. Prawdopodobieństwo ujemnej entropii jest pomijalnie małe (stąd wynika, że ewolucjonizm jest naukowo niezasadny).

Są dwie możliwości rozwoju wydarzeń, jeśli sukces odniesie rozmywanie pojęć i wartości (np. pod hasłem tolerancji):
 • społeczeństwo ulegnie zagładzie (wymieranie!)
  Od 1989 r. entropia naszego państwa rośnie, populacja maleje (obecnie reprodukuje się w ok. ⅔). Dotyczy to zresztą całej Europy.
 • przygotowanie gruntu do twardej, dyktatorskiej władzy.
  Będzie ona socjologiczną koniecznością w zanarchizowanym (bez wartości, wokół których się gromadzi) społeczeństwie.
  Im wyższa kultura społeczeństwa, tym mniejsza przemoc/presja prawa.
Stanie się tak niezależnie od zamiarów (nawet wolnomularze mogą mieć dobre intencje), ponieważ takie są prawa natury (rozwoju społecznego). Nieznajomość tych praw lub ich ignorowanie nie ma niestety znaczenia.

Należy docenić dzieło Konecznego, który rzetelnie podał definicję cywilizacji i pięć kategorii bytu społecznego.

Faszyzm włoski zasadniczo różnił się od nazizmu hitlerowskiego. Wyrósł z potrzeby obrony inwalidów wojennych (ówczesny rząd Włoch był ukierunkowany ideologicznie przez masonerię). Zatem Korwin-Mikke wypowiadając się o olimpiadzie niepełnosprawnych był raczej antyfaszystą, a nie faszystą...

Programowanie ideologiczne działa dopiero w długim okresie czasu. „Teoria staje się potęgą materialną, kiedy porywa za sobą masy” (Karol Marks).  

 
str. 1 z 2   następna strona »
5861 odsłon  średnio 5 (7 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Kossecki, doc. Kossecki, cybernetyka, cybernetyka społeczna, historia, sterowanie, masoneria, Napoleon, żydowscy bankierzy, USA, Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo.
Re: Notatki z seminarium doc. Kosseckiego 
Adam39, 2012.11.14 o 08:15
Mufti, ciekawe i interesujące streszczenie wykładu. A na pytanie czy legalizacja loży B'nai B'rith leżała w polskim interesie? można również zadać nastepne pytanie: czy wśród obecnego mainstreamu w Polsce, ludzi uważajacych się za elity, są mądrzejsi od Napoleona?
Czy całość tych wykładów jest jakoś utrwalona? A jeżeli, to jak to zdobyć?
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Notatki z seminarium doc. Kosseckiego 
Piotr Świtecki, 2012.11.14 o 10:14
Wykłady są nagrywane, czasem nawet więcej niż przez jedną osobę. Za tydzień spróbuję się dowiedzieć, czy zawsze i wszystkie, oraz pod jakim adresem są umieszczane. Jest natomiast sporo Kosseckiego na +www.youtube.com oraz +vimeo.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Notatki z seminarium doc. Kosseckiego 
Jacek, 2012.11.14 o 08:35
Wg mojej wiedzy tzw użyteczni durnie (członkowie) po
wykonaniu swoich zadań, też będą zlikwidowani (ochrona sekretów)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Notatki z seminarium doc. Kosseckiego 
MatiRani, 2012.11.14 o 20:40
Jacek, dokladnie tak ise stalo z masonami i za "rewolucji" francuzkiej jak i po sowieciej - masoni szczezli w ogniu historii
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Notatki z seminarium doc. Kosseckiego 
Christophoros Scholastikos, 2012.11.14 o 10:19
No, no mocne.

Z wiedzy jaką tam zdobyłeś i zdobywasz można ułożyć strategię pracy nad ideologią :). Co prawda naczelny ideolog zrezygnował z tego miejsca, ale jak widać bez odniesień do najwyższej półki daleko nie zajedziemy.

Legalizacja loży - w Polskim interesie. Interesujący punkt widzenia. Tylko nie przewidujący tego, że jak się człowiek bawi g..nem to się może ubrudzić, bez względu na swój cel. Mufti Ty musisz uważać, żeby Cię docent "nie odwrócił" :). Jak uznasz, że musisz wstąpić do masonerii by służyć Ojczyźnie to będzie źle :).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Notatki z seminarium doc. Kosseckiego 
Piotr Świtecki, 2012.11.14 o 10:35
Nie no, baza odniesień to podstawa ;)

Bardzo to wszystko racja, co napisałeś. Ale też, bez elit, jakie jest wyjście inne, niż wziąć g... w swoje ręce, choćby Wyborczą, i wytykać w wolnych chwilach manipulacje i szkalowania?

"Najpierw poznać, potem oceniać". Niebezpieczne, szczególnie dla słabych. Teraz prawie wszyscy pod tym względem "małosilni", zresztą dlatego religia wywołuje taką zajadłość - bo daje oparcie, kościec.

Aha, bo ja "zapomniałem przypomnieć". Szarym kolorem wtrącane są czasem moje trzy litery. Czyli to pytanie o legalizację BB to była moja myśl "jadąca po bandzie". Brak człowiekowi subtelności, to i sprowadza wszystko do absurdu... ;/

W ogóle to, czego p. docent naucza na tych kompletach, to jest cykl kikuletni. Na razie relacjonuję powierzchowne liźnięcie tematów. Ale jak kto ciekaw może np. zajrzeć w przyszłość ;) do książki "Metacybernetyka" (jest w formie elektronicznej). Tylko ostrzeżenie p. docenta - bez wykładów ona będzie opatrznie, pozornie rozumiana.

Kto by mnie chciał w masonerii ;) Bez obaw ;)

Pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Notatki z seminarium doc. Kosseckiego 
w.red, 2012.11.14 o 12:05
Rozpisałem się w komentarzu, ale że nie wordzie to <klik> i go wcięło. Tym razem napiszę krótko.
Zatem jeśli idzie o możliwości poznania mechanizmów jakich w stosunku do nas użyto to i owszem pożyteczna praca. Ale tylko i wyłącznie. Bo dostrzegam tu to co mnie razi i odstręcz od głębszego przyjrzenia się sprawie. A mianowicie możliwość jej wykorzystania "w drugą stronę"
/manipulacja ludźmi/. Z czasem może obrać to ten zły kierunek /tak jak socjologia czy jej pokrewne/.

PS
Efendi.
"..Np. komunizmu nigdy i nigdzie nie było, pozostał on w sferze postulatów.." Ejże, czy aby na pewno ? ;) A Słowianie i inne "hallogurpy" ^^ to co ?. Różnica tkwi jedynie w zafałszowaniu pojęcia -wspólnota-. A zresztą nic w przyrodzie nie występuje w sposób jednorodny, nawet złoto.
Chrześcijaństwo to też idea "wspólnotowa", by nie rzec "komunistyczna". Pewien profesor wieki temu wytłumaczył mi w czym tkwi różnica pomiędzy chrześcijaństwem a komunizmem.
W skrócie. To i to idzie pod czerwonym sztandarem, tyle że o ile na sztandarze Chrystusa jest "Miłość". To na tym drugim "nienawiść". Ot i cała różnica ;)

Co do żydów. Niestety "politpoprawność" przeżarła już mózgi prawie wszystkim. Zanosi się na to że samo pomyślenie o nich będzie gorsze od zdrady stanu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Notatki z seminarium doc. Kosseckiego 
Piotr Świtecki, 2012.11.14 o 12:20
Oczywiście, WSZYSTKO może być używane dla różnych celów! A to, że taka możliwość "odstręcza" świadczy tylko o tym, jakie poczucie niewiary we własne siły i poznanie, jaki lęk i słabość nam zaszczepiono! Jesteśmy, pardon my French, jak dzieci bez jaj. Skutek taki, że byle kto nam rękę poda, choćby Michnik, to już nam brat i tata. A jak jeszcze uderzy w czułe struny kompleksów lub, z drugiej mańki, połechce brudnym paluchem świętą miłość kochanej ojczyzny to ho ho! (Ani słowa nie powiedziałem o PiS i Ja-ro-sławie, ani słowa!;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Notatki z seminarium doc. Kosseckiego 
w.red, 2012.11.14 o 14:56
Mylisz się Efendi. To nie mała wiara i brak siły we własne możliwości mnie "odstręcza". Po prostu widzę jakie efekty przynoszą ludzkości te różne dziedziny "nauki". Nadal jesteśmy na etapie dziecka
z młotkiem w jednej i gwoździem w drugiej ręce. I to pozostawionego bez opieki w pobliżu gniazdka elektrycznego.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Notatki z seminarium doc. Kosseckiego 
MatiRani, 2012.11.14 o 21:25
Mufti - dziekuje za zadanie pytania i podziwiam odwage.
Jesli Pan Józef rzuca okiem na nasz skromny portal krzewienia mysli i wiedzy patriotycznej ( i przeoczy bzdety o chemtrails ) to zapewne wie, ze nie wszystko zrzucamy na Eskimosów ale tez ze za prawie wszystko winimy Kleksów.
Prawda taka jest niewygodna i niebezpieczna.
Mnie interesuje tylko czy to ostroznosc czy niewiedza. Podejrzewam pierwsza opcje, ale wole miec troche pewnosci a mniej watpliwosci. Moze kiedys znajde sposób na dyskretne wysondowanie docenta w tej sprawie.
Co do wykladów, to chetnie, chetnie, choc wole ksiazki, szybciej sie czyta.
No a teraz wracam do pracy, nocka jeszcze raz przeczytam notki i skomentuje dla glorii i chwaly choc uzytecznie pewno malo...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Notatki z seminarium doc. Kosseckiego 
Piotr Świtecki, 2012.11.14 o 22:17
czy to ostroznosc czy niewiedza

Ta kwestia może być nie do rozstrzygnięcia.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Notatki z seminarium doc. Kosseckiego 
MatiRani, 2012.11.15 o 13:54
moze... ale nie musi.
Zapytam sie o Suttona - jesli odpowie ze go nie czyta ale chetnie sie zapozna to niewiedza a jesli powie ze to falszywka to bedzie znaczyc ... cos innego - albo ostroznosc albo propaganda.
Bo tego ze Sutton zmysla to raczej nie dopuszczam do zbioru mozliwych komunikatów ( hahaha ).

Sutton podaje informacje szokujace, np. o fabryce Kamazów - jak sie finansowalo, kto dal zielone swiatlo i w którym momencie orza kto na niej zarobil.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Notatki z seminarium doc. Kosseckiego 
MatiRani, 2012.11.15 o 14:06
Np. na to, co cytuje ponizej, dostalem rekomendacje do , zapewnie, ciekawej pozycji z jego obfitej twórczosci:

+socjocybernetyka.files.wordpress.com

**** W skrócie, chodzilo mi o uwzglednienie wplywu bankierów/moneychangers na rozwój sytuacji na Swiecie. Od Sumerów juz nieuczciwe manipulowanie pieniadzem ma znaczny wplyw na sytuacje kazdego kraju. Upadek Imperium Rzymskiego ekonomisci upatrywuja w zachwianiu zaufania do pieniadza,
upadek zlotej ery sredniowiecza, lata 1250-1350 tez wiaze sie z
opodatkowaniem Targów Szampanii ( Les Foires de Champagne ) przez Filipa IV raczej, niz z powodu "peste boubonique", koniec Templariuszy wiaze ja osbiscie i niezaleznie, bardziej z ich systemem weksli i vaults depozytów niz z krotkofalowym zyskiem z konfiskaty ich dóbr, Jezuici zostali zniszczenie u zarania ery przemyslowej ( tez moja obserwacja niepoparta innymi zródlami ), kiedy ich szkoly zawodowe i warsztaty
rozwijaly sie i mogly , ekstrapolujac, zagrozic przyszlemu kapitalizmowi pieniadza , przemyslem katolickim. Brakuje mi tego watku w Pana rozwazaniach - ostroznosc? Czy tez inne spojzenie na Swiat? Zna Pan ksiazki Anthony C. Sutton? Poniewaz do 1981r mieszkalem w Polsce i chlonalem jak gabka to, co sie w niej dzialo, to prace Suttona skrzyzowane z moim osobistym doswiadczeniem sa spójne.
****
Ale ani slowa o bankierach... ;-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Notatki z seminarium doc. Kosseckiego 
Piotr Świtecki, 2012.11.15 o 20:18
:-)
A może, na zasadzie "szewc bez butów chodzi", bankierzy wcale nie są tacy bogaci?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Notatki z seminarium doc. Kosseckiego 
Adam39, 2012.11.16 o 01:20
A może temat banksterów zbyt niebezpieczny. A w Polszczy panuje bezrobocie i podobno jacyś jakby nieokresleni smobójcy tutaj grasują. A może wnioski, na podstawie wykładów doc. Kosseckiego, należy jakby wyciągać samemu. I tak, jak na warunki polskie a może i nie tylko, jest człowiekiem bardzo odważnym.
Mati, dziekuję za link do książki. Z tą ksiazką będę próbował w pierwszej kolejności bliżej się zapoznać.
Mam problem z szbkim czytaniem, wzrok coraz gorszy i ciągły brak czasu. Tym nie mniej interesuje mnie to zagadnienie.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Notatki z seminarium doc. Kosseckiego 
Piotr Świtecki, 2012.11.16 o 09:34
Otóż to, dobrze ujęte.
Ale oczywiście nie zwalnia to nas od myślenia :)
W każdym razie doc. Kossecki mówi rzeczy ciekawe i nie bardzo słyszane gdzie indziej. Przynajmniej tak to wygląda na pierwszy i drugi rzut oka. No i nie raz powtarza, mówiąc np. o publikachach (artykułach, książkach), że często ważeniejsze od tego, co i jak jest napisane jest to, co zostało przemilczane.
Pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
Kłamstwo powinno się zwalczać prawdą, a nie pałką policyjną.

login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Rosja: zacieśnianie kontroli nad niezależnymi [...]
MatiRani → Swiatowid
Re: Niemcy. „Za duże dla Europy, za małe dla [...]
MatiRani → Piotr Świtecki
Re: Niemcy. „Za duże dla Europy, za małe dla [...]
GPS → Piotr Świtecki
Re: Czy Polacy.eu.org to portal antysemicki?
Piotr Świtecki → Swiatowid
Re: Czy Polacy.eu.org to portal antysemicki?
Swiatowid → Piotr Świtecki
Re: Rosja: zacieśnianie kontroli nad niezależnymi [...]
Swiatowid → MatiRani
Re: Rosja: zacieśnianie kontroli nad niezależnymi [...]
MatiRani → Piotr Świtecki
Re: Kompleksy "Made in Poland"
Marek Stefan Szmidt → Piotr Świtecki
Re: Ruskie onuce czerwonej zarazy
Piotr Świtecki → Marek Stefan Szmidt
Re: Ruskie onuce czerwonej zarazy
Marek Stefan Szmidt → Piotr Świtecki
Re: Ruskie onuce czerwonej zarazy
Piotr Świtecki → Marek Stefan Szmidt
Re: Ruskie onuce czerwonej zarazy
Marek Stefan Szmidt → Piotr Świtecki
Dedykacja
Piotr Świtecki
Re: Trzy dni w Polin
Marek Stefan Szmidt → Piotr Świtecki
więcej…