Obecność
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Idee2013.01.15 20:32 01.16 14:13

Notatki z seminarium doc. Kosseckiego

 

Warszawa, 18 XII 2012 r.

 
Na wstępie Pan Profesor pozytywnie odnotował pojawienie się na Polacy.eu.org notatki z poprzedniego seminarium, ale z drobnym zastrzeżeniem wynikającym z lektury zamieszczonych pod nią komentarzy.
 
Zastrzeżenie zostało wyrażone w delikatnej formie i z humorem (jeśli tekst/wykład wymaga dopowiedzeń, to znaczy, że był nie dość jasny). Zatem przypominam, że obecnie są kolejno omawiane znaczące teorie jednostronne - w tej chwili ideologizm. Najpierw w miarę dokładnie przedstawiane i weryfikowane na kolejnych przykładach, potem falsyfikowane. Poza tym materiał seminariów p. docenta rozplanowany jest w cyklu kilkuletnim i należy, czytając notatki, mieć na uwadze taką perspektywę.

* * *

Wspominana na poprzednim spotkaniu książka „Analiza informacji. Teoria i praktyka zarządzania bezpieczeństwem” wg opisu opiera się na najnowszej literaturze amerykańskiej. W bibliografii w ogóle nie ma prac polskich. Trwa nieznajomość polskiego dorobku i kompleks niższości wobec Zachodu. Tymczasem podział na wojnę informacyjną i energetyczną wprowadził już w wydanej pod koniec lat 60 książce prof. płk. Konieczny z Wojskowej Akademii Technicznej.

"Wszystko, co zagraniczne, wydaje się smaczne i śliczne".

Połowa lat 60 to początek nowej epoki, zaznaczony wydaniem "Cybernetycznej teorii układów samodzielnych" Mariana Mazura.

Pojęcie manipulacji, jeśli odnosi się do ludzi, ma wydźwięk negatywny.

* * *

Czystki lat 30 w Rosji - anegdota: w okręgu charkowskim skazano profesora, projektanta kotłów parowych. Ponieważ jednak był niezastąpionym, najwyższej klasy fachowcem, OGPU (czekiści) dowoziło go z więzienia na wykłady. Tyle, że wykład rozpoczynał czekista ostrzegając, że to wróg ludu i by słuchać tylko o kotłach, nie o polityce.

W Polsce w okresie stalinowskim czystek wśród kadry technicznej praktycznie nie było.

* * *

W dużym stopniu wykonawcami represji carskich wobec Polaków byli rosyjscy Niemcy (anegdota: bojar proszący cara o "awansowanie na Niemca"). Mieli duże wpływy na dworze. Ewangelicy, nie musieli przechodzić na prawosławie. Służyli carowi, ale swoją duchową stolicę widzieli w Niemczech. Przed I wojną światową niemal wszyscy byli przeciwko wojnie z Niemcami.

Dmowski i lojaliści w zaborze rosyjskim liczyli na poróżnienie się zaborców. Rosja wg układów w razie wewnętrznego powstania miała prawo wycofać się z wojny.

Historyk Walter Recke w wydanej w Niemczech w 1927 roku książce obwiniał o klęskę Polaków, szczególnie Dmowskiego (Piłsudskiego nie dostrzegał): że nie wybuchło powstanie, że nie zbojkotowali zaciągu. Niemcy nie uznawali "grubej kreski", dominowało obwinianie Żydów i mniejszości.

Piłsudski grał na wielu fortepianach.

"Najjaśniejszy panie, przegraliśmy wojnę" padło już w 1914(?) roku, ale u Niemców honor to skuteczność: Niemcy dalej walczą i "organizują" nam państwo. Agentury miały potem ogromny wpływ, Piłsudski był otoczony agenturą i był tego świadomy. "Zwycięstwa nad agenturami nie odnieśliśmy", "podczas kryzysów strzeżcie się agentów", "róbcie swoje" - przemówienie Piłsudskiego w Kaliszu, 7 sierpnia 1927 r.

Piłsudski a wolnomularstwo - o tym już była mowa wcześniej, początkowo współpraca, poparcie; okazuje się jednak, że wolnomularstwo jest zbyt silne, by dało się podporządkować.

Zakon Rycerski Kawalerów Maltańskich ma status państwa, eksterytorialny pałac w Rzymie, jest podmiotem prawa międzynarodowego. Ambasadorem w Niemczech jest Polak z Poznania. Śluby: posłuszeństwa, ubóstwa, męstwa, czystości. Prawdopodobnie to Zakon Kawalerów Maltańskich uświadomił Piłsudskiemu, że masoneria nie da sobą sterować. Mościcki i Piłsudski (już po uporządkowaniu spraw rodzinnych) otrzymali godność baliwów.

Wg profesora Hassa, na podstawie archiwów masońskich, w 1926 r. na 11 ministrów przynajmniej 5 było masonami. Piłsudski w zamachu majowym obalił konstytucyjne władze. Komuniści i liberałowie poparli go. Zaraz potem odwraca się od niego prasa; Piłsudski staje się faszystą, dyktatorem itp. (stereotypy dobrane do środowisk).
Piłsudski nakazał występowanie z masonerii, ale np. gen. Tokarzewski należał zarówno do masonerii regularnej, jak i nieregularnej; wystąpił tylko z tej pierwszej. Popadł w niełaskę, nie awansował (co najwyżej formalnie).

Piłsudski, endodynamik, miał w pogardzie biurokratów.

Sprawy ideologiczne nie są najprostsze. Np. stosunek Piłsudskiego do tego rodzaju kwestii był w różnych okresach różny. Podobnie było w ruchu socjalistycznym/komunistycznym.

* * *

We Francji w III Republice (II połowa XIX w.) i na przełomie stuleci nasila się walka wolnomularstwa z Kościołem Katolickim. Encyklika Rerum novarum zwraca uwagę na robotników: państwo powinno ich strzec przed wyzyskiem, zwłaszcza jeśli chodzi o pracę kobiet i dzieci. Powinno również osłonić własność osobistą (nie kapitał!).
Przeciwnicy nazywali to podejście wręcz "białym marksizmem".

Krwawo tłumione zamieszki, sądy wojenne dla odmawiających wykonania rozkazów oficerów, zerwanie stosunków dyplomatycznych Francji z Watykanem.

Z atakiem na liberałów wystąpili socjaliści uważając, że walka z Kościołem jest zastępcza wobec poprawy bytu mas.

Pius XI w 1931 ro. ogłasza Quadragesimo Anno - rozwijając i przypominając Rerum novarum. Wolnomularstwo, związane głównie z burżuazją międzynarodową i narodową, obawia się połączenia Kościoła z innymi ruchami.
 

 
str. 1 z 2   następna strona »
5599 odsłon  średnio 4,5 (6 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Kossecki, doc. Kossecki, seminarium, Warszawa, 2012, cybernetyka, informacja, historia, ideologizm, teorie jednostronne, faszyzm, nazizm, masoneria, wolnomularstwo, wolnomularze, Hitler, Stalin, Zakon Maltański, Zakon Kawalerów Maltańskich.
Re: Notatki z seminarium doc. Kosseckiego 
Hanys, 2013.01.15 o 20:57
Ciekaw jestem czy doc. Kossecki wie, skąd i od kiedy w Rosji wzięli się "rosyjscy Niemcy", a także czy wie, że Mussolini był płatnym agentem Albionu?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Notatki z seminarium doc. Kosseckiego 
Christophoros Scholastikos, 2013.01.15 o 21:25
Czyli rozumieć należy, że szanowny pan profesor zagląda w te kąty sieci?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Notatki z seminarium doc. Kosseckiego 
Piotr Świtecki, 2013.01.15 o 22:38
Obawiam się, że może się tak od czasu do czasu zdarzać ;-/
W każdym razie jeśli w trakcie seminarium pojawia się jakieś wspomnienie o żŻydach, to wzrok pana docenta dziwnie regularnie kieruje się w moją i Esperance stronę ;-/
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Notatki z seminarium doc. Kosseckiego 
w.red, 2013.01.15 o 23:01
Czemu się dziwić ;) Ale żarty na bok. Moim zdaniem wątek masonerii jest niezwykle ciekawy i wart szerszego omówienia pod względem "kleksów" chociażby. Wielofunkcyjność pojęciowa odnośnie manipulacji człowiekiem wprost bije po oczach, choć należałoby to odrzucić na korzyść
"wartości uniwersalnych". Bo jak wielokrotnie podkreślam człowiek nie jest przedmiotem tylko podmiotem wszelkie próby manipulacji nim, oaz jego świadomością są naganne. Co nie oznacza, że nie trzeba mieć wiedzy w tym względzie. Choćby po to by wiedzieć jak się przed tym bronić.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Notatki z seminarium doc. Kosseckiego 
Piotr Świtecki, 2013.01.15 o 23:15
Ja przed wyjściem na seminarium zawsze wyciągam z szafki cały zapas cierpliwości... Bo póki co "masoneria" mówi mi równie (nie)wiele, co "żŻydzi".
W sumie nawet mniej. Bo temat cywilizacji/mentalności żydowskiej już żeśmy na portalu przerabiali. A temat "masonerii"?
Nawet żadnego masona nie znam, przynajmniej nic o tym nie wiem... Ani antymasona z pianą na ustach. Ani pogromów antymasońskich nie było, ani mordów rytualnych bracia (fartuszkowi, nie starsi) nie urządzają... Ciency są ;)

No cóż, doc. Kossecki wspominał o kilku latach na całość programu jego seminariów... Pół roku już minęło. Dobrze, że w szafce z cierpliwością mam póki co pełno ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Notatki z seminarium doc. Kosseckiego 
Christophoros Scholastikos, 2013.01.15 o 23:19
Można zostać i tropicielem masonów, a co!
Pan docent będzie potem mówiąc "mason" spoglądał na Espę i Ciebie..
A swoją drogą poznałem jedną osobę, która mi "lożą pachniała". Obslizgłe doswiadczenie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Notatki z seminarium doc. Kosseckiego 
Christophoros Scholastikos, 2013.01.15 o 23:14
Rozumiem ten tego no.. Zupełnie ten tego no..
No ale skoro tak publicznie o panu docencie i być może sam to wzrokiem przeleci, to pozdrowienia i podziękowania za prowadzoną edukację z której i my możemy korzystać, przy okazji.

Wspomniałem kiedyś o docencie znajomemu, a ten odparł "znam znam, dzięki niemu zacząłem wierzyć w teorie spiskowe" :-).
Dzięki za notatki.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Notatki z seminarium doc. Kosseckiego 
Piotr Świtecki, 2013.01.15 o 23:25
:-)

Pewnie, że podziękowania - panu docentowi!

Ja z kolei usłyszałem od znajomego, że pan docent antysemita, agent, donosił i sypał... Widać zależy, jakich kto ma/pyta znajomych ;-/
Żarty żartami, a to są wszystko tragiczne, nie śmieszne sprawy.

Potem jeden p. docenta oskarża, że o żŻydach za mało mówi, a drugi, że żydożerca... Wszystkim nie dogodzisz ;) Pozostaje myśleć i mówić swoje, przynajmniej póki to nie grozi śmiercią lub kalectwem.

Pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Notatki z seminarium doc. Kosseckiego 
Christophoros Scholastikos, 2013.01.16 o 00:07
Jak już zacznie grozić śmiercią lub kalectwem to będzie za późno na kasowanie bloga ;-).
Tyle, że to co się pisze w tych czasach może być też oceniane przez potomnych po odzyskaniu Polski.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Notatki z seminarium doc. Kosseckiego 
MatiRani, 2013.01.16 o 03:36
Szanowni, Kossecki odwala kawal dobrej roboty, uczy myslenia, analizowania, sterowania soba oraz innymi.

Jesli zagraza jego wiedza i jej propagacja telezarzadzajacym Polska to wypowiedza mu wojne. I tak ma szczescie ze uzyto , jesli to falszywka, donoszenia na kolegów. Bo mogli mu doprawic gwalcenie studentek - byle dziwka dla sprawy i pieniedzy by sie poswiecila, jak Moniczka Lewinski.

Tymniemniej, dopóki nie zintegruje wiedzy o przeplywie pieniedzy do swoich analiz to sa i beda one niepelne i falszywe. Dlaczego tego nie czyni - chcialbym wiedziec! Nie podam mozliwych odpowiedzi na to pytanie, bo enumeracja wszelkich mozliwosci jest dla analityków i strategów a nie dla podniecajacego sie o byle co tlumku kanapkowego.

Tu jest ksiazka która polecilem +chomikuj.pl
Song Hongbing - Wojna o Pieniadz po polsku, Currency Wars po angielsku. Gdybym mial jak zaplacic na odleglosc, to bym ja Kosseckiemu wyslal do domu... w prezencia za tysiace stron które czytam spod jego reki. I z ciekawosci na reakcje...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Czemu Kossecki nie o przepływie pieniedzy? 
Piotr Świtecki, 2013.01.16 o 09:25
Mnie zastanawia, dlaczego nie wspomina o grawitacji. Przecież ona jest wszędzie, zawsze, na wszystko ma wpływ! A pan docent na tym polu nabrał wody w usta. Tym niemniej, dopóki nie zintegrował wiedzy o grawitacji ze swoimi analizami, są i będą one niepełne i fałszywe! Dlaczego tego nie czyni? Chciałbym wiedziec! Podejrzewam, że od lat chodzi na pasku grawitacji i po prostu chce ukryć jej działania przed pospólstwem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czemu Kossecki nie pisze o przepływie pieniedzy? Mufti dodal : ani o grawitacji. 
MatiRani, 2013.01.16 o 13:46
Whahahahahaha!!!!
Mufti - baaaardzo niemadra odpowiedz.

Bo na grawitacje czlowiek nie ma wplywu.

Elementary, dear Watson.

P.S. Ostatnia moja odpowiedz na bezmyslne komentarze.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czemu Kossecki nie pisze o przepływie pieniedzy? Mufti dodal : ani o grawitacji. 
Piotr Świtecki, 2013.01.16 o 13:46
Ostatnia moja odpowiedz na bezmyslne komentarze.

Będę zobowiązany.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
Kłamstwo powinno się zwalczać prawdą, a nie pałką policyjną.

login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Rosja: zacieśnianie kontroli nad niezależnymi [...]
MatiRani → Swiatowid
Re: Niemcy. „Za duże dla Europy, za małe dla [...]
MatiRani → Piotr Świtecki
Re: Niemcy. „Za duże dla Europy, za małe dla [...]
GPS → Piotr Świtecki
Re: Czy Polacy.eu.org to portal antysemicki?
Piotr Świtecki → Swiatowid
Re: Czy Polacy.eu.org to portal antysemicki?
Swiatowid → Piotr Świtecki
Re: Rosja: zacieśnianie kontroli nad niezależnymi [...]
Swiatowid → MatiRani
Re: Rosja: zacieśnianie kontroli nad niezależnymi [...]
MatiRani → Piotr Świtecki
Re: Kompleksy "Made in Poland"
Marek Stefan Szmidt → Piotr Świtecki
Re: Ruskie onuce czerwonej zarazy
Piotr Świtecki → Marek Stefan Szmidt
Re: Ruskie onuce czerwonej zarazy
Marek Stefan Szmidt → Piotr Świtecki
Re: Ruskie onuce czerwonej zarazy
Piotr Świtecki → Marek Stefan Szmidt
Re: Ruskie onuce czerwonej zarazy
Marek Stefan Szmidt → Piotr Świtecki
Dedykacja
Piotr Świtecki
Re: Trzy dni w Polin
Marek Stefan Szmidt → Piotr Świtecki
więcej…