Obecność
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Polska2018.01.27 16:06 01.28 00:00

Jest moc!

 
 
Niewielka sala w warszawskiej siedzibie Ruchu Narodowego wczoraj ledwo pomieściła wszystkich gości. Starsi i młodsi, panie i panowie, członkowie, sympatycy, zainteresowani i sceptycy… Mieszanina piorunująca, do której lontem był prowadzący spotkanie Krzysztof Tuduj, odpowiadający w RN za rozbudowę struktur.
 
Partia Ruch Narodowy ma koła praktycznie już w całej Polsce. Krzysztof Tuduj w ciągu ostatniego roku odwiedził wszystkie regiony, dzięki czemu mógł podzielić się teraz swoimi obserwacjami. Szczególny nacisk położył na znaczenie osobistej odpowiedzialności, i to niezależnie od skali działań, a także na konieczność realnej, nie tylko wirtualnej, obecności i kontaktów. Oraz na to, że aktywność społeczna i polityczna to w praktyce nieustanny wysiłek i pokonywanie wciąż nowych trudności, a nie spektakularne sukcesy i osobiste splendory. Podkreślił również zorientowanie Ruchu na pracę zespołową.

Wystąpienie nie było bynajmniej chłodnym wykładem ex cathedra. Krzysztof ma spore doświadczenie w zarządzaniu dynamiką grupy i widać było, że wchodzenie w interakcje z zebranymi, np. poprzez umożliwienie zadawania pytań równolegle z omawianiem kolejnych wątków, sprawia mu sporą frajdę. Od pewnego momentu wręcz pozwolił sali na wymianę informacji i samodzielną dyskusję, po czym na powrót przejął prowadzenie spotkania.

Pytań i podgrzewających atmosferę kwestii było sporo. Poczynając od omówienia różnic i podobieństw między Ruchem Narodowym (jest partią polityczną) a Młodzieżą Wszechpolską i ONR-em (to organizacje ideowo-wychowawcze, przy czym MW jest adresowana do młodzieży), poprzez temat niedawnego reportażu TVN, który mimo wirtuozerskiej riposty medialnej pp. Winnickiego i Bosaka pozostawił po sobie, jak się okazało, niepewność i niepokój, aż po kwestie rac, „rasistowskich” banerów i prowokacji tzw. UBywateli RP na ostatnim Marszu Niepodległości.

Bardzo ciekawe i budujące było to, że zebrani mieli odwagę stawiać zarówno banalne, jak i trudne pytania, a także nie obawiali się dzielić ani swoimi nadziejami i entuzjazmem, ani też, niekiedy, delikatnie mówiąc „rezerwą”. (Tu ukłon w stronę posiadaczki ogniście rudej fryzury - niestety wyszła Pani przed końcem i nie zdążyłem poprosić o kontakt.)
Dwie godziny przewidziane na oficjalne spotkanie minęły jak z bicza strzelił, więc organizatorzy zaprosili gości do kontynuowania rozmów już w nieformalnej atmosferze, w pobliskiej pizzerii.

Ruch Narodowy planuje przeprowadzenie na wiosnę w całej Polsce serii spotkań, w których będą uczestniczyli członkowie Zarządu Głównego. Warto nadstawić ucha na informacje o tego rodzaju spotkaniu w naszej okolicy, wygospodarować czas i wziąć udział. Wiele wskazuje na to, że będzie wtedy można z pierwszych rzędów spojrzeć w nurt zmian, jakie w najbliższych latach czekają polską politykę. 
 
Krzysztof Tuduj: rocznik 1981. Katolik, prawnik, głowa rodziny, działacz społeczny. Od 2010 r. związany z obozem narodowym (startował wtedy w wyborach samorządowych), prezes struktur dolnośląskich Ruchu Narodowego, od 2017 r. członek Zarządu Głównego RN odpowiedzialny za rozbudowę struktur partii. 

 
507 odsłon   (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: RN, Ruch Narodowy, Noakowskiego, Krzysztof Tuduj, spotkanie, spotkanie otwarte, dyskusja, polityka, 2018.
Re: Jest moc! 
MatiRani, 2018.01.29 o 02:59
+youtu.be
Krzysztof Karoń: "Potrzebny jest program rekonstrukcji zdemoralizowanego społeczeństwa"
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jest moc! 
Mufti Turbanator, 2018.01.29 o 09:01
Pan Krzysztof Karoń opowiada puste w środku "antysystemowe" banialuki, sycące jedynie głód sensacji gawiedzi. Poza tym robi to w fatalny sposób (kulejące formułowanie myśli, niechlujny sposób mówienia). Szkoda czasu, szkoda psuć sobie smak.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jest moc! 
MatiRani, 2018.01.29 o 19:03
-WRECZ PRZECIWNIE!
Pan Krzysztof Karon przedstawia bardzo spójny i diagnostyczny obraz rzeczywistosci, co mozemy doskonale potwierdzic patrzac dookola.
Co komu z "chlujnosci" jak tresci nie ma?

***

+www.youtube.com
Ks. prof. Tadeusz Guz: Marksizm kulturowy - klucz do współczesności?

Co z "chlujnosci" jak tresci nie ma?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jest moc! 
MatiRani, 2018.01.29 o 19:08
Prosze posluchac:
+youtu.be

Czysta logika i precyzja diagnostyczna.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
Kłamstwo powinno się zwalczać prawdą, a nie pałką policyjną.

login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
linki, cytaty, nowiny
Plich: Sprzeciw wobec aborcji nie ma charakteru konfesyjnego
[...] sprzeciw wobec aborcji nie pochodzi z nadprzyrodzonych źródeł poznania prawdy, czyli z Objawienia. Podstawowy porządek argumentacji pochodzi z rozumu naturalnego, do którego używania powołany jest każdy człowiek.
Ciężarówka "German Death Camps" po raz pierwszy wyjechała na ulice Chicago
Do włączenia się do akcji zachęcane są kolejne firmy i osoby prywatne, które będą mogły wydrukować i nakleić na swoje pojazdy grafikę udostępnioną na stronie internetowej germandeathcamps.us
Marek Jan Chodakiewicz: opluwając Polaków odbiera się im wolę walki przez wywołanie samonienawiści
Żydzi wolą czyny od słów. Nie machają językiem na próżno, ale wykładają ogromne pieniądze, aby swój punkt widzenia umieścić i utrwalić w publicznym dyskursie. I w rezultacie funkcjonują tysiące komórek, organizacji, fundacji i innych instytucji, w tym i uniwersyteckich, które zajmują się dziejami żydowskimi, judaizmem oraz bardzo często Holokaustem.
Stefan Kisielewski o Marcu 68
[...] właśnie ci ludzie wypuszczeni przez Gomułkę wyjechali na Zachód, ci ludzie umieją pisać i oni to właśnie wypełniają łamy „Kultury" „smoncesem", jak mówi Henio.
Roman Rybarski - narodowiec rynkowy
Przez ostatnie siedemdziesiąt lat, prace tego wybitnego polskiego wolnorynkowego ekonomisty były nie dostępne. W tym roku, w dniu śmierci wielkiego Polaka, mija okres w którym prace ekonomisty i polityka ruchu narodowego były w dyspozycji jego rodziny. Pozwala to wreszcie na ich upowszechnienie (wbrew rodzinie bojącej się pamiętać o poglądach przodka).
Gender
W największym skrócie problem przedstawia się następująco: w społeczeństwie funkcjonuje wiele osób homoseksualnych, których preferencje są znane lub zupełnie nieznane, a których status społeczny wynika z ich osiągnięć społecznych, zawodowych czy artystycznych, czyli od tego, w jakim stopniu przyczyniają się do wspólnego dobra, a nie z ich seksualnej orientacji.
więcej…
najnowsze komentarze
Re: Judaizm pozwala na ekshumację
MatiRani → Piwowar
Re: A na deser - metafizyka!
Mufti Turbanator → Christophoros Scholastikos
Re: A na deser - metafizyka!
Christophoros Scholastikos → Mufti Turbanator
Re: „Azyl”. O co chodzi?
Mufti Turbanator
Re: Judaizm pozwala na ekshumację
Piwowar → MatiRani
Re: Judaizm pozwala na ekshumację
MatiRani → Piwowar
Re: Robert Winnicki w sprawie tytułowego hasła [...]
Piwowar → Mufti Turbanator
Re: Pikieta pod MSZ
Piwowar → Mufti Turbanator
Re: Pikieta pod MSZ
Mufti Turbanator
Re: Pikieta pod MSZ
Piwowar → Mufti Turbanator
Re: Judaizm pozwala na ekshumację
Piwowar → Mufti Turbanator
Re: Judaizm pozwala na ekshumację
Mufti Turbanator → Piwowar
Re: Judaizm pozwala na ekshumację
Piwowar → Mufti Turbanator
Re: Judaizm pozwala na ekshumację
Mufti Turbanator → Piwowar
więcej…