Obecność
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Linki, cytaty, nowiny2019.02.17 14:32 02.19 04:03

Czy Polsce potrzebny jest Ruch Narodowy?

(poleca )
 
Ważne (i ciekawe) wystąpienie wiceprezesa Ruchu Narodowego, Krzysztofa Tuduja. Spora piguła informacyjna, ze szczyptą ciepłej ironii. Okruchy streszczam poniżej.
 
Działanie ważniejsze niż gadanie, a myślenie - najważniejsze!

"W tym roku jest bardzo ważne, byśmy pokazali, że stoi za nami zaplecze, związane z wiedzą specjalistyczną i ekspercką. Mówię o tym, że myśl narodowa to nie tylko pikiety, protesty (najczęściej z tym jesteśmy kojarzeni, niestety; ma to związek z tym, w jakiej sytuacji Polska się znajduje). Ale jest też coś więcej. Będziemy chcieli to zaplecze eksperckie pokazywać."

Panie i Panowie… Wszystkie ręce na pokład!

"Mamy swoich przedstawicieli w 1/3 powiatów. Zapraszamy do pracy, do aktywnego współdziałania. Słuszne oburzenie na obecny stan Polski i na to, co się dzieje w życiu publicznym, jeśli poprzestanie tylko na ocenie, może doprowadzić do wrzodów. Działalnośc narodowa pomaga wrzodów uniknąć :) Przykłada się rękę do czegoś konkretnego. Do budowy naszej, polskiej siły, która aspiruje do tego, żeby dużo zmienić."

Plany na najbliższy rok

"Spotkania, wykłady - #ofensywaPolskości, #narodowaOfensywa - to kolejny cykl spotkań otwartych z Zarządem Głównym Ruchu Narodowego. Można spojrzeć sobie w oczy - internet to jedno, a drugie to żywe spotkanie. Można podejść, zapytać, porozmawiać, zobaczyć czy 'to' jest zachęcające na żywo."

Specyfika Ruchu Narodowego

"Jaka jest specyfika Ruchu Narodowego? Wiarygodność, kompetencja, zaangażowanie. Ideowość. Moim zdaniem Polska bardzo potrzebuje RN w postaci dużej, silnej (ale niekoniecznie masowej) organizacji, która jest klarowna ideowo, twarda i radykalna, a jednocześnie ograniczona katolicką etyką. [...] Jesteśmy zorganizowani w formie partii, ale chcemy być w najlepszym tego słowa rozumieniu organizacją narodową. Podejmujemy się poważnych zadań, dlatego nie jest to droga dla każdego. I chociaż RN nie musi być organizacją masową, liczę na to, że będzie miał masowe poparcie. Ono jest potrzebne, żeby mieć władzę - a władzy nie potrzebujemy dla władzy, ale dla Polski naszych marzeń. Jaka to jest Polska - częściowo odsłaniamy w Deklaracji Ideowej; bardziej precyzyjnie w dokumentach programowych na stronie +ruchnarodowy.net"

Jak zaangażowanie w pracę narodową wygląda w praktyce? Czy dużo czasu zajmuje bycie działaczem Ruchu Narodowego? Ludzie mają rodziny, pracę...

"Bardzo lubię to pytanie. To jest pytanie konkretne! Podstawowe obowiązki statutowe to godne reprezentowanie RN, składka członkowska (15 zł miesięcznie) i bycie w regularnym kontakcie z liderem lokalnym/regionalnym. W okreie wyborczym wymagamy jeszcze włączenia się w zbieranie podpisów.
Te obowiązki są do uniesienia. Zależy nam na tym, żeby opierać organizację o ludzi w najlepszym tego słowa rozumieniu normalnych: mających rodziny, pracę, pasje. Działalność nie ma niszczyć, ani zabierać ludzi z rodzin czy nadwyrężać zawodowo. [...] Ale na tych podstawowych obowiązkach nie zdziałalibyśmy zbyt wiele. Zaangażowany członek Ruchu to ktoś, kto dodatkowo podejmuje się jakiejś odpowiedzialności. Z małych cegiełek, małych odpowiedzialności buduje się nasza siła."

O gawędziarzach

"Często się zdarza, że ludzie są zorientowani, bo śledzą internet, mają własne przemyślenia i przychodzą z bardzo poważnymi radami, projektami... Tylko że to my mamy wziąć za nie odpowiedzialność. A kiedy jest rozmowa o czymś prostym, czym ta osoba może służyć, od czego zacząć - to się okazuje, że [tej osoby] nie ma."

O finansach

"W Polsce temat pieniędzy jest często omijany. Zachęcam do darowizn, do wsparcia - żebyśmy mogli profesjonalizować naszą działalność. Dużo robimy bez pieniędzy, ale pieniądze na pewno pomogą!"

O PolExicie

"Przede wszystkim PolExit to jest rzecz, nad którą nikt się nie zastanawia. I to jest dramat. Powinniśmy miec plan awaryjny - a my go nie mamy."

Wiceprezes Krzysztof Tuduj będzie pełnił regularne dyżury, podczas których można się będzie umówić z nim na spotkanie (zarówno członkowie, sympatycy, kandydaci/rekruci, jak i krytycy). W celu umówienia się należy zadzwonić na podane w wystąpieniu numery telefonów:
Warszawa, Piotr: 501 741 654 lub email: pmatusz (małpa) protonmail.com
Wrocław, Łukasz: 692 503 601 lub email: L.mazurczak (małpa) protonmail.com

Najbliższe dyżury w Warszawie: 5, 6 i 7 marca.

 

 
2095 odsłon  średnio 5 (1 głos)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Ruch Narodowy, RN, Krzysztof Tuduj, KT, spotkania.
Re: Czy Polsce potrzebny jest Ruch Narodowy? 
Marek Stefan Szmidt, 2019.04.20 o 15:38
RN jest potrzebny, lecz nie "entuzjaści"...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
Kłamstwo powinno się zwalczać prawdą, a nie pałką policyjną.

login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Rosja: zacieśnianie kontroli nad niezależnymi [...]
MatiRani → Swiatowid
Re: Niemcy. „Za duże dla Europy, za małe dla [...]
MatiRani → Piotr Świtecki
Re: Niemcy. „Za duże dla Europy, za małe dla [...]
GPS → Piotr Świtecki
Re: Czy Polacy.eu.org to portal antysemicki?
Piotr Świtecki → Swiatowid
Re: Czy Polacy.eu.org to portal antysemicki?
Swiatowid → Piotr Świtecki
Re: Rosja: zacieśnianie kontroli nad niezależnymi [...]
Swiatowid → MatiRani
Re: Rosja: zacieśnianie kontroli nad niezależnymi [...]
MatiRani → Piotr Świtecki
Re: Kompleksy "Made in Poland"
Marek Stefan Szmidt → Piotr Świtecki
Re: Ruskie onuce czerwonej zarazy
Piotr Świtecki → Marek Stefan Szmidt
Re: Ruskie onuce czerwonej zarazy
Marek Stefan Szmidt → Piotr Świtecki
Re: Ruskie onuce czerwonej zarazy
Piotr Świtecki → Marek Stefan Szmidt
Re: Ruskie onuce czerwonej zarazy
Marek Stefan Szmidt → Piotr Świtecki
Dedykacja
Piotr Świtecki
Re: Trzy dni w Polin
Marek Stefan Szmidt → Piotr Świtecki
więcej…