Obecność
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Polska2013.10.20 19:52 20:13

99%

 
 
Spotkanie z Robertem Winnickim trwało parę godzin. Mimo to, żegnając się miałem więcej pytań, niż przyniosłem ze sobą.
 
 
To słynny "efekt Winnickiego". Słyszałem o nim, ale puszczałem pogłoski mimo uszu, bo były zbyt niezrozumiałe. Pewnych rzeczy trzeba doświadczyć, żeby w ogóle uwierzyć, że są możliwe.

Wcześniejsza notka, zatytułowana "1%", okazała się w miarę obiektywna. W każdym razie nie wywołała gradu zastrzeżeń i sprostowań ze strony innych uczestników zeszłosobotniego, politycznego salonu. Dlatego z poczuciem, że już oddano Cezarowi co cesarskie, pozwolę sobie przedstawić bardziej osobistą perspektywę.

Robert Winnicki na żywo nie odstaje od przekazów medialnych. Jest sympatyczny, kulturalny, bystry, komunikatywny. Ma dobrze umeblowaną głowę. To błyskotliwy i skuteczny działacz. Utalentowany. Obdarzony charyzmą.
Ale właśnie: charyzma to tylko charyzma. A działacz, choćby najskuteczniejszy, to tylko działacz. Nie mąż stanu.
Winnicki zdążył się na spotkaniu przedstawić jedynie jako sprawny, trzeźwy taktyk. Za wyjątkiem paru zdań o polityce zagranicznej, zabrakło czasu na Winnickiego-stratega.

Co gorsza, rozmowa otworzyła dla mnie kilka nowych, niepokojących kwestii. Może tylko przez skrótowość języka i niedopowiedzenia, zakładające lepsze przygotowanie (głębszą narodową formację) słuchacza? Ale współcześnie jakiekolwiek założenia o ideologicznych i politycznych przekonaniach rozmówcy to błąd. Dlatego pozwolę sobie wątpliwości zasygnalizować, zamiast składać je na karb niezrozumienia i łatać milczącymi założeniami.


Ojczyzna i życie (katolika)

Pan Winnicki w pewnym momencie zadeklarował - obok ortodoksyjnego katolicyzmu - przekonanie, że życie ludzkie nie jest bezwzględną wartością. Że są byty ważniejsze, np. ojczyzna.

Z miejsca rodzi się pytanie o zgodność takiego stwierdzenia z doktryną Kościoła. Ojczyzna jest dana człowiekowi, bo umożliwia pełnię jego rozwoju. Ale nie ma być stawiana ponad nim. Nie jest celem samym w sobie, nie ma się stawać idolem.

Dalej: czy chodziło panu Winnickiemu także o życie własne? Czy tylko o cudze, które byłby gotów poświęcić na ołtarzu ojczyzny?

Jakkolwiek by było, takie twierdzenie brzmi niefrasobliwie. Między barszczem z pasztecikami a sałatką, w ustach dwudziestoparolatka - nieprzekonująco.
Mimo to, po kościach przebiega mróz.


Ruch Narodowy nie ma przyszłości!

Ta nieco przewrotna teza ma ponad rok. Początkowo dotyczyła tylko wizerunku Marszu. Husaria (historia), Żołnierz Wyklęty (martyrologia), na osłodę pani w ciuszkach żywcem z seksistowskiej reklamy Coca-Coli. I co? I to wszystko? Już?!
Na clipach YouTube i reklamujących Marsz vlepkach było jeszcze gorzej. Krwawe tonacje kolorystyczne, spięte tłumy w szpalerach policji, mrok odpychany dymiącymi racami, muzyka pasująca do thrillera.

Powie ktoś, że to (tylko) kwestia estetyki. Zgoda, też. Ale forma przekazu jest treścią. A kto, jeśli nie młodzi, ma prawo marzyć? Kto, jeśli nie liderzy, ma obowiązek snuć wizje na miarę tych marzeń i na miarę XXI wieku?

Tymczasem nie tylko w estetyce, ale i w retoryce Ruchu Narodowego brak pozytywów. Nie ma światła, radości, barw. Nie ma szczęśliwej rodziny, roześmianych dzieci, rozkwitających uczelni i firm. Nie ma nadziei ani otwartych horyzontów. A jak już słychać postulat Polski silnej, to pobrzmiewający dziwnie koszarowym werblem.

Owszem, gdy słucha się panów Winnickiego lub Mariana Kowalskiego, serca rosną i miękną kolana. Tylko że, po odcedzeniu emojonalnych przypraw, ów narodowy bulion robi się dziwnie cienki. W płomiennych przemówieniach i medialnych pojedynkach nie ma propozycji Czegoś Więcej, atrakcyjnego, porywającego nie tylko przez kontestowanie aktualnego marazmu. Czegoś, co łączy i buduje. Czegoś specjalnego, czym kwitnąca Polska przyciągała innych i sprawiała, że chcieli być - i stawali się - Polakami.


To idzie młodość...

Naturalny i niezbędny ludziom młodym jest dreszcz emocji wynikający z zadymy. Zademonstrowanie "niezależności" od systemu i wyraźne określenie swojej tożsamości - najlepiej policyjnym kordonem, na tle wyklętych bohaterów.
Dziarsko pomaszerować dzień lub dwa, obalić jakąś republikę i sprawdzić się w ulicznym kryterium - to plan wypełniający horyzont czasowy ludzi młodych. Ale ludzie młodzi szybko przestaną być młodzi. Co dalej? Ruch Narodowy jest, i ma pozostać, ruchem tylko młodzieżowym? Zarówno co do źródła energii, którą się żywi, jak i adresatów swoich postulatów?


Obalanka

Wezwanie do "obalenia republiki okrągłego stołu" jest nośne, ale wisi w powietrzu bez konkretów. Deklarowane było, obok stosunku do lewackich ideologii, jako kryterium-minimum przynależności do Ruchu Narodowego. Tymczasem powoli staje się jego jedynym celem. Na dodatek celem mocno rozmytym. Może się w końcu okazać, że owo obalenie, we "właściwy" sposób rozumiane i przeprowadzone, będzie wręcz korzystne dla co bezwzględniejszych kręgów postokrągłostołowych elit, które odpowiednio wcześnie i odpowiednio dyskretnie roztoczywszy opiekę nad Ruchem Narodowym, jego rękami oczyszczą pole dla siebie.
 

 
str. 1 z 2   następna strona »
16306 odsłon  średnio 5 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Winnicki, Robert Winnicki, MW, RN, Młodzież Wszechpolska, narodowcy, ruch narodowy, Ruch Narodowy, nacjonalizm, Polska, polityka, służby, spotkanie, TKM.
Re: 99%   
Lona, 2013.10.20 o 20:44
W Kościele Katolickim najwyższą wartością jest miłość. O tym pięknie mówi św. Paweł w 1 Liście do Koryntian znanym jako "Hymn o miłości".
Kto zaś ma największą miłość mówi sam Jezus:
"Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich" (J. 15,13)
Tak wiec to co powiedział Winnicki zgodne jest z nauką Kościoła Katolickiego bo czym, ze jest oddawanie życia za ojczyznę jak nie stawaniem w obronie naszych rodzin, przyjaciół , rodaków.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Piotr Świtecki, 2013.11.09 o 01:54
Przeklejam fragment gęstego tłumaczenia się w innym miejscu internetu (tak, gdzie indziej też mi się za powyższy wpis oberwało):

Trzeba mieć na względzie, że wszystko - z ojczyzną włącznie - jest tylko atrybutem życia. Bez żyjących ludzi nie będzie ojczyzny. Życie poświęcić wolno nie dla jakiegoś idola, ale dla życia - dla innych ludzi, nawet jeśli to przyszłe pokolenia.

Czy teraz lepiej?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Jacek, 2013.11.10 o 08:19
Bez żyjących ludzi nie będzie ojczyzny
To prawda.
Sa to dwa czynniki które się wzajemnie uzupełniają. Jak mąż i żona. Dopiero razem stanowią pełnię. Rozpatrywanie tych czynników osobno jest ułomne.
Przykład, jak ważny jest każdy z nich:
Przez 50 lat żyła pewna grupa polskich emigrantów na bośniackiej ziemi (lata 1895-1945,okolice Bania Luki, Jugosławia)
Wioski emigrantów tęntniły życiem, rozwijały się, budowano nowe domy, karczowano wiekowe lasy.
Po wojnie postanowili wrocić do Poski.
Po niedawnej wizycie terenów osiedleńczych okazało się ,że zachowała się tylko jedna stodoła murowana i dwa krzyże na dawnym cmentarzu. Po wsiach nie pozostał ślad, pola zarosły lasem i kniejami.
A przecież żyło tam ok 20 tys ludzi.
Ludzie to skarb.
Pozdrawiam.
Dziś wywieszamy nasze flagi.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99%   
Lona, 2013.10.20 o 21:01
Może jeszcze to:

"Nie ma światła, radości, barw. Nie ma szczęśliwej rodziny, roześmianych dzieci, rozkwitających uczelni i firm"

Gdyby tak było to ktoś inny by napisał - nooo zupełnie jak w gazetkach Świadków Jehowy.

Cała reszta notki w tym samym tonie - czemu zielone a nie niebieskie. ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Christophoros Scholastikos, 2013.10.21 o 17:35
Będzie polemicznie ale lepiej wszystko na raz niż co się akurat przypomni. Więc proszę o cierpliwość, a chwila grozy niech trwa ;-).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Piotr Świtecki, 2013.10.21 o 17:59
No właśnie. Wszyscy poza Loną nabrali wody w usta, a ja nie wiem - przez grzeczność i z politowania nad Muftim? A może boją się? A może śmieją? Albo pukają w turban, i dlatego pisać im niewygodnie?
Jak by nie było, chwila grozy trwa.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Paweł Tonderski, 2013.10.21 o 18:12
Oceny Twojego felietonu wskazują na coś innego.

Co mam pisać, że Winnicki to jednak żyd, albo tak jak szalona circ, że to przyszły premier Polski?

Aby po tym napisać, że polscy narodowcy są manipulowani przez sowiecką agenturę, i że to komunistyczna sowiecka przykrywka, tak jak węgierski Jobbik?

Uważam, że dalej powinniśmy robić swoje, nie przejmować się, dążyć do celu, inaczej ku Wielkiej Polsce. A przy tym nie oczekiwać po tym co czynimy, ani zaszczytów, ani innych apanaży lub apanażów.

I do dzieła, na tyle, na tyle na ile każdy z nas osobna potrafi, na ile jest w stanie uczynić, na ile mu starczy sił i zaangażowania, a przy tym nie krytykować innych za to co czynią, chociaż czasem o to trudno, patrząc się, na przykład na to co wyprawia pani circ. Nie wszczynać bezsensownych kłótni i niesnasek, nie podejrzewać innych o działanie na szkodę Polski bez żadnych dowodów na potwierdzenie swoich zarzutów, nie insynuować komuś złego pochodzenia, a oceniać innych po tym co czynią, a nie po samych słowach, a wszelkie zmiany najpierw zaczynać od siebie a nie od innych.

I to by było na tyle...

Czytam, nie komentuję..., przynajmniej nie tutaj...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Piotr Świtecki, 2013.10.21 o 18:21
Może nie premierem, ale prezydentem p. Winnicki jak najbardziej może zostać, i to już w ciągu najbliższej dekady :-) Jak już zmienimy ustrój na prezydencki :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Paweł Tonderski, 2013.10.21 o 18:46
Już to wiedzę jak niektórzy głosują na Winnickiego "żyda" czy agenta sowieckiego. :))))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Piotr Świtecki, 2013.10.21 o 18:52
Nie no, ale pani Circ na serio objęła p. Winnickiego swym szlachetnym zainteresowaniem? :-) Jeśli tak, to aż chyba pójdę na ów portal poszukać i poczytać.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
teli, 2013.10.21 o 19:27
mam uwagi co do wypowiedzi pana Winnickiego, jednak nie są to opinie dyskwalifikujące, dlatego wolę widzieć dobre, a nie te złe, niech działa mimo iż jest :-) żydowskim agentem rosyjskim :-) nie przeszkadza mi to, faktycznie ma szansę zostać liderem politycznym: premierem, prezydentem

Winnicki według mnie ma dwie zalety, które dla innych są wadą, chroniczny brak kasy i młodzieńcza naiwność

jak na razie RN jest jedyną realną siłą, więc nie podcinać skrzydełek, tylko wskazać słuszny kierunek
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Adam39, 2013.10.22 o 06:30
Teli, mam podobne zdanie i uważam, powinniśmy pana Winnickiego popierać."jak na razie RN jest jedyną realną siłą, więc nie podcinać skrzydełek, tylko wskazać słuszny kierunek", jeżeli jesteśmy w stanie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Piotr Świtecki, 2013.10.22 o 10:06
No ale to są dwie różne rzeczy - jedno to popieranie lub nie, a drugie to świadomość plusów i minusów i otwarta komunikacja.

Nasz wpływ na RN jest praktycznie żaden, natomiast na to, czy jasno widzimy i oceniamy fakty - 100%.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
teli, 2013.10.22 o 21:07
nasz głos, czyli mój i Twój oczywiście bez znaczenia, jednak jeśli nas się zrobi 100, albo 1000, a najlepiej milion, a to już co innego
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Zenon Jaszczuk, 2013.10.21 o 21:07
Mufti.
Nie zabieram głosu bo -jak już kiedyś pisałem- piszesz art nie na jednej stronie (tylko więcej) to nie mogę przeczytać w tym wypadku strony nr 2. Po przyciśnięciu 2 wyswietla mi stronę 2 ale portalu głównego. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Piotr Świtecki, 2013.10.21 o 22:09
Zenon, ten link powinien zadziałać: +mufti.polacy.eu.org
Edycja: i jest już poprawiony link poprzednia/następna :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Zenon Jaszczuk, 2013.10.21 o 22:43
Mufti.
Po przeczytaniu całości dałem Ci piątkę. Jakoś tak bardzo się zgadzam z Twoimi przemyśleniami. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Piotr Świtecki, 2013.10.22 o 01:01
Zenon. Trochę zrzędzę. Ale żeby mnie zaraz mianować czarnowidzem w randze młodszego marudy?.. ;-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Zenon Jaszczuk, 2013.10.22 o 07:57
Mufti.
To nie jest czarnowidzenie tylko widzenie realne. Ja chętnie przyznam w odpowiedniej chwili, że kiepski ze mnie obserwator, że poniosłem klęskę. Tylko niech Polacy zwyciężą. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Jacek, 2013.10.21 o 21:39
Najlepszym rozwiązaniem byłby wypracowany przez elity narodu program naprawy.
Okazuje się, że nawet spotkać się jest trudno a co dopiero dojść do jakichś konkretów.
Przywrócić też trzeba współpracę tronu i ołtarza dla dobra Ojczyzny.
Przez wiele wieków ta współpraca była.
Innym rozwiązaniem może być wprowadzenie przez szefów RN księgi uwag i postulatów.
Rozwiązanie tanie i proste.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
teli, 2013.10.21 o 22:07
Jacku elity elity elity, niestety ale ich nie mamy, rządzi miernota, miernota pretenduje do miana elit i dla większości demokratycznej jest elitą
niestety nie wiem jak wyłonić elity, jak z społeczeństwa wydobyć to co najlepsze, starsi mawiali wyrżnąć

dzisiaj był wyrok w sprawie zmiany elit, tak więc nie szybko się coś zmieni
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Jacek, 2013.10.21 o 23:20
Wbrew pozorom elity są tylko działają w rozproszeniu.
Inni się nie ujawniają a jeszcze innych rozpiera pycha.
A co by się stało gdybyśmy wezwali z tego miejsca do spotkania się tych ludzi w celu ratowania Polski?
Na podróż wykładam pieniądze.
Teoretycznie gremium to ( o ile ma w sercu Polskę) powinno się wstawić.
Nie mogę pojąć co stoi na przeszkodzie takiej współpracy.
Załóżmy ,że wypracowaliśmy jakieś optymalne rozwiązanie, wprowadzamy w życie, ale...co na to "społeczność międzynarodowa", "wolny demokratyczny świat".
Czy będzie się przyglądał biernie, czy nie nałoży "słusznych sankcji"?
A wiemy,że większość państw jest już "demokratyczna"
Trzeba się liczyć z trendami ogólnoświatowymi
i walka ta nie będzie taka prosta jak dawniej.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Piotr Świtecki, 2013.10.21 o 23:27
Panie Jacku, różnych gremiów - Kongresów Narodowych Wsercupolskich itp. już trochę było. Chyba jednak nie tędy droga (ale jeśli coś się naturalnie pojawia, to dobrze i należy za tym iść).

Sprawa globalizacji - znowu: nie da się niczego zrobić w oderwaniu od reszty świata. Nie w XXI wieku. Dlatego to musi iść po jakiejś linii głębszej, która będzie wspólna dla społeczeństw różnych krajów.

Ja tu poza katolicyzmem (rozumianym także cywilizacyjnie) innej siły nie widzę. I mówię to, choć ze mnie katolik, jak z kozy trąba.
A Kościół przeżywa własne problemy i za bardzo tu jako instytucja obecnie nie pomoże.

Kłaniam się!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
teli, 2013.10.21 o 23:26
oczywiście że część elit wyemigrowała, jedni z rozsądku drudzy z przymusu, nie sądzę żeby zwolennikom "ciepłej wody" chciało się wrócić i poświęcić czas na naprawę kraju, podzielam obawy iż mamy demokratyczny porządek świata, dlatego dochodzę do wniosku, że tylko poważna zmiana, wręcz rewolucja może to zmienić
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Malawanda, 2013.10.26 o 17:42
1/ Dlaczego akurat taka z "japońskich" bajek ilustracja? Mnie się wcale nie podoba i do tekstu nie pasuje, chyba, że czegoś nie pojęłam, to proszę o rozświetlenie w przedmiocie tego obrazka.

2/ Też uważam, że życie ludzkie nie jest wartością ponad wszystko. I nie jest celem samym w sobie, a całokształtowi jedynie służy. A jak RN, to Ojczyzna Polaków jest najważniejsza. Oczywistość to jest.

3/Dorasta nam ostatnie pokolenie, które jeszcze może zadziałać. Przejmująca teza, której zasadność uświadomił mi Robert Winnicki. Że mamy patriotyczną młodzież. Jakże realna obawa, iż za parę lat konsumenckich Europejczyków rodem z Polski mało co będą obchodzić losy kraju polskiego, nie OJCZYZNY, bo ichnich ojczyzna to Europa.

4/Nie zgadzam się( to koment do innych komentów, najpierw przeczytałam :-)), że RN ma zabiegać o względy niechętnych sobie poprzez modernizację swojego wizerunku. Uważam, że to wytężenie energii kosztem innych istotnych przedsięwzięć marnotrawstwo czasu. Kto nie rozumie idei, jego strata.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Piotr Świtecki, 2013.10.26 o 18:42
Dobrze usłyszeć jasno wyrażone inne zdanie.
Muszę się zastanowić.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Malawanda, 2013.10.27 o 17:45
Proszę się nie gniewać, za to co napisałam. Czuję się obowiązana uzupełnić komentarz:
1/ do kwestii "To idzie młodość..." Ruch Narodowy jest, i ma pozostać, ruchem tylko młodzieżowym?" Pamiętamy, jak nasz bohater odwołał się do wzorca niemieckiej argumentacji ( Angela mówiła- Niemcy są silne i niech tak zostanie):( fujka - nie znoszę Niemców, ale tu pasuje jeden motyw filmowy, do którego też się zdecydowałam odwołać - +www.youtube.com
( prawda, Paweł.T?
Jeśli przesadziłam w emocjach, to proszę o znak i koment skasuję.
Marzy mi się, że nasi młodzi narodowcy znajdą poparcie u dojrzałych wiekiem patriotów.
2/w artykule jest, że "... retoryce Ruchu Narodowego brak pozytywów. Nie ma światła, radości, barw. Nie ma szczęśliwej rodziny, roześmianych dzieci, rozkwitających uczelni i firm. Nie ma nadziei ani otwartych horyzontów". Tak, o firmach zdecydowanie nie ma,natomiast na każdym marszu słyszę: "CHŁOPAK I DZIEWCZYNA, NORMALNA RODZINA" To o szczęściu rodzinnym jest. W podtekście jawią się dzieci ( bez nich rodziny nie ma). Czy te dzieci nie będą się śmiały?,dobra, czasem trochę popłaczą, ale będą Polakami, a to już wielkie szczęście! :-)
"A jak już słychać postulat Polski silnej, to pobrzmiewający dziwnie koszarowym werblem" - Mi koszarowy werbel nie przeszkadza, wręcz tłumi europejski chaos:-). Zaś rytm ( tu też werbel jest)to cudna sprawa, proszę się przysłuchać najcudniejszym marszom Świata :-)
"Dzielenie Polaków" - nie. Raczej "odsiew" lemingów.
Natomiast, czy Robercik wykorzysta RN jako katapultę do kariery politycznej? Z pewnością TAK! No proszę Was, RW jest jak (jakby tu sprytnie dopasować?), noo jest jak BEJ, zaś Kagana (na razie) nie znamy. Chyba, że to Przemysław Holocher :D
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Piotr Świtecki, 2013.10.27 o 19:10
Na razie tak na szybko: to na jutubie jest walczyk, a nie marsz :)
Pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Malawanda, 2013.10.27 o 19:45
Zaś prawie jak warszawski sztajerek :D, a niech to!
+www.youtube.com :D
Się nie mogę na poważnie sprawami przejmować, przez MT - oczywiście ! Nie mogę również wysłać specjalnej emotki, bo ciemno już. I słabo konstrukcję klawiatury widać.
Do miłego zobaczenia - najpierw - co najmniej na dzień przed marszem :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Z cywilizacyjnym przymrużeniem oka 
Piotr Świtecki, 2013.10.28 o 10:45
Swoją drogą - "To idzie młodość" socrealistyczna, od naszego wschodniego sąsiada, walczyk od sąsiada zachodniego "faszystowski", niby ładniejszy, ale... Oba "gromadnościowe", oba skupione na podmiocie zbiorowym, stadnym, jednostka niczym - jak to pisał poeta ;) A nasz sztajerek - idealistyczny, nijak nie tłamsi osoby, opiewa polski idealizm właściwie nie wiadomo ku czemu skierowany - ku sztajerkowi - dziwić tu się, że z lewa i z prawa obrywamy? Aleśmy są jak te niewinne lelije, nie sobą się zachwycamy, tylko sztajerkiem, nie chcemy zatupać reszty świata, tylko potańczyć...
To jest unikalne i trzeba to obronić, uratować. Taki los :) Różnorodność jest hasłem lewaków, więc trzymajmy ich za słowo i bądźmy różnorodni - pozwólmy Polakom być sobą :)
Pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Malawanda, 2013.10.27 o 19:43
Dobrze, niech Ci będzie, że walczyk. Ale młody do naszego podobny, no nie? :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Piotr Świtecki, 2013.10.27 o 20:09
Zaraz się okaże, że oni wszyscy "nasi" ;-))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Malawanda, 2013.10.29 o 15:56
Oj spóźniła się Wanda :(,.. niedobrze.. Komenty (a to - okazuje się - koktajl arogancji z ignorancją) miały wg wskazówek babki (teściowej, znaczy się, która ma 79, zaś mimo wieku bardzo!!! grzebie!! - w necie!!!...) usunięte! ale przy szpuntował je autor 99%.
Bo teściowej nie spodobało się, że Niemcy to np. nam podobni, jako narodowcy. Ale czy nie tak, że wszyscy patrioci są podobni w Ojczyzny swej umiłowaniu?
Chwała bohaterom! i szacun dla szanownej Lidii Leydo ( babci moich dzieci). Aaa zapraszamy do logowania i drukowania komentarzy :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Piotr Świtecki, 2013.10.29 o 16:42
Również ukłony, i gratulacje udanych Wnuków! :)
A z Niemcami rózni nas to, co nas różni, a zbliża to, co zbliża :) Na przykład walczyki.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Malawanda, 2013.10.29 o 17:35
Walczyki - bardzo !! :-) Aj, bo teściowa się zaperzyła masakrycznie na orzeczenie Trybunału w Strasburgu. Otóż dziadziuś mojego małżonka - dr Władysław Leydo został zabity w Katyniu. Jego brat Kazimierz Leydo uratował swoje życie, bo z transportu uciekł!. Nie wszyscy kumają, o co chodzi. Zatem - honorowi - do Katynia, do Rusów pociągiem dojechali.
Niedowiarki ( vide Kazek Leydo) z pociągu uciekli!Kazimierz Leydo ( farmaceuta() żył dziewięćdziesiąt kilka lat. I do końca życia męczył się z myślą, że jego brat, a dziadek mojego męża, Rusom zaufał honorowo. Zabili go w Katyniu, a teraz już nie ma komu o sprawiedliwość się dochodzić. Teściowa za niedługo umrze i na tym będzie koniec (no, ale może inaczej? nie wiem...w końcu jest czarownicą:-))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Piotr Świtecki, 2013.10.29 o 18:02
Jest inaczej, podobno w przyrodzie nic nie ginie ;-)
A co z tym orzeczeniem konkretniej?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Malawanda, 2013.10.29 o 18:38
No jak to, ogół Polaków nie wie?, że umorzono śledztwo? Prędzej ma to w d...e. Sorry, że się na gw powołam :+wyborcza. 75478,14819258,Zbrodnia_katynska_nierozliczona__Ostateczny_wyrok.html
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Piotr Świtecki, 2013.10.29 o 18:44
Aha. +wyborcza.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Malawanda, 2013.10.29 o 18:59
Dzięki, MT, bo nie umiałam znaleźć konkretnego art.z Wyborczej. Bardzo zobowiązana Ci dziękuję. Kurna, teściowa mnie szturcha. To ona jest prawdziwą wdzięcznicą. Zaraz eksploduję... Trochę mam chęć rozbić kompa. Dziś już lipa. A tyle jeszcze było do gadania....
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Malawanda, 2013.10.29 o 18:49
I nie udało się! Bo ta francowata wyborcza manipuluje odbiorcą - chcesz, żeby wyświetlono coś dla Ciebie istotnego??- masz barachło, nic ważnego.
Poproszę do Wyborczej nie zaglądać!!
Jasne, ze to nie tyczy przyjaciół moich, ale Państwa, co przyjaciółmi stać się mogą.
Serdecznie namawiam Wszystkich czytających litery
i cyfry łacińskie - do lektury Polaków.eu.org.
Warto... czasem... nawet się trochę pospierać :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Jacek, 2013.10.29 o 19:45
Trybunał w Strasburgu
Gdzie to ludzie szukają sprawiedliwości?
Wielki Brat, który wszystko załatwi, osądzi, da nadzieję.
Obyśmy się tylko do niego zwrócili i uwiarygodnili a on to załatwi.
Kiedyś takią obrończynią była partia (jedyna,
przewodnia, nieomylna)
Czy coś się zmieniło?
Może kierunek wiatru?
Wspominając Archipelag Gułag to naród rosyjski również został zdziesiątkowany.
Miejmy jednak nadzieję ,że wszystko wyjdzie kiedyś na jaw- kto stał za wojnami, ludobójstwem narodów, masakrami itd.
Czy to będzie za naszego ziemskiego życia nie wiem.
Jedno jest pewne - nikt nie uniknie sądu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
Kłamstwo powinno się zwalczać prawdą, a nie pałką policyjną.

login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Rosja: zacieśnianie kontroli nad niezależnymi [...]
MatiRani → Swiatowid
Re: Niemcy. „Za duże dla Europy, za małe dla [...]
MatiRani → Piotr Świtecki
Re: Niemcy. „Za duże dla Europy, za małe dla [...]
GPS → Piotr Świtecki
Re: Czy Polacy.eu.org to portal antysemicki?
Piotr Świtecki → Swiatowid
Re: Czy Polacy.eu.org to portal antysemicki?
Swiatowid → Piotr Świtecki
Re: Rosja: zacieśnianie kontroli nad niezależnymi [...]
Swiatowid → MatiRani
Re: Rosja: zacieśnianie kontroli nad niezależnymi [...]
MatiRani → Piotr Świtecki
Re: Kompleksy "Made in Poland"
Marek Stefan Szmidt → Piotr Świtecki
Re: Ruskie onuce czerwonej zarazy
Piotr Świtecki → Marek Stefan Szmidt
Re: Ruskie onuce czerwonej zarazy
Marek Stefan Szmidt → Piotr Świtecki
Re: Ruskie onuce czerwonej zarazy
Piotr Świtecki → Marek Stefan Szmidt
Re: Ruskie onuce czerwonej zarazy
Marek Stefan Szmidt → Piotr Świtecki
Dedykacja
Piotr Świtecki
Re: Trzy dni w Polin
Marek Stefan Szmidt → Piotr Świtecki
więcej…