Obecność
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Polska2013.10.20 19:52 20:13

99%

 
 
Spotkanie z Robertem Winnickim trwało parę godzin. Mimo to, żegnając się miałem więcej pytań, niż przyniosłem ze sobą.
 
 
(c.d. z poprzedniej strony)
 
Dzielenie Polaków

Przy całej ostrości istniejących podziałów, wyznaczenie tzw. lemingów na wroga i walka z nimi jako polityczny paradygmat wydaje się niepokojąco płytka i cyniczna. Szczególnie, że pan Winnicki jest świadom polskiego odruchu identyfikowania się i zwierania szyków głównie w opozycji do wroga. Czy chce w taki właśnie sposób wykorzystać oszołomione lewacką narracją lemingi? Ale czy Polak ustawiałby naprzeciw i szczuł na siebie innych Polaków - niechby i zlewaczałych, ogłupionych, PiSych?

A przecież, wbrew tej niechęci do dialogu i przekonywania błądzących, Winnicki jeszcze niedawno twierdził: "pracować musimy nad wykuciem sprawnego aparatu, intelektualnego i instytucjonalnego, identyfikacji interesu narodowego w dzisiejszym świecie oraz tworzenia wokół niego mocnej, klarownej narracji."

Polacy - nawet lemingi i lewacy - są przede wszystkim Polakami. Ojczyzna, jeśli ma być jak dom i jak matka, wymaga szerokiego, nie partykularnego myślenia. Katolicyzm wymaga szacunku dla każdej ludzkiej osoby. Zawadiackie pobrzękiwanie szabelką pod hasłem tępienia komucha, choć uroczo anachroniczne, niebezpiecznie blisko sąsiaduje ze znanym skądinąd zawołaniem "Teraz k.... my!"


Wybory

Ruch Narodowy rozważa udział w zbliżających się wyborach, w tym start do Parlamentu Europejskiego. Tymczasem "rozsadzanie molocha od środka", w jego własnych ramach organizacyjnych i za własne (tego molocha) pieniądze, to sprzeczność.
Do tego dojdzie demoralizujący młodych działaczy wpływ salonów władzy.
Oraz osłabienie struktur Ruchu w wyniku odejścia aktywistów od ideowej, organicznej działalności. Wystawienie ich na zagrożenia, pojawiające się na styku z władzą i pieniędzmi.

Gdyby kwestii udziału w wyborach nie rozpatrywać w sposób wystarczająco wyrafinowany, wyglądałoby na to, że chodzi po prostu o wykorzystanie RN jako katapulty do kariery politycznej.
Zapewne oportunistyczne jednostki w gremiach tworzących Ruch mają to na względzie. Ale myślący głębiej i w dłuższej perspektywie liderzy powinni się temu przeciwstawić.

Ruch Narodowy ma w tej chwili olbrzymi kredyt społecznego zaufania. Można przekuwać to zaufanie na konkretne wymiary organizacyjne, bez wystawiania na szwank autentyczności i przejrzystości Ruchu.


"Holochergate"

Mimo upływu czasu, wciąż nie jest dla mnie jasne, cóż takiego strasznego zostało rzekomo ujawnione w internetowych rozmowach Przemysława Holochera. Nie napotkałem do tej pory żadnych cytatów, które uzasadniałyby odsunięcie pomysłodawcy Marszu Niepodległości od Ruchu.

Rada Decyzyjna nie wykazała się postawą "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego". Ewidentny, choć kamuflowany objaw tarć i walk wewnątrz Rady.


To paranoja, prawda?

Jestem pełen podziwu dla kunsztu młodych liderów, którzy uzbrojeni wyłącznie w narodowe idee i energię budzącego się pokolenia, w tak krótkim czasie osiągnęli tak wiele. Szczególnie, że starzy polityczni wyjadacze (a i młodzi różnej proweniencji), na pewno zwęszyli świeżą zwierzynę i zakrzątnęli się za własnym - lub "swoich" - interesem.

Właściwie, to wszystko idzie aż za dobrze.

Owszem, Rada Decyzyjna podejmuje decyzje samodzielnie. Ale jak mogłaby nie korzystać z nadarzających się ofert i możliwości? Z okazyjnego lokalu, transportu, szkoleń? Z miejsca na łamach, z propozycji wydawniczych?
Szczególnie, że kasy brak.
Szczególnie, że młodość nie docenia dyskretnej perfidii międzyludzkich sitw.

Realizowana ad hoc działalność siłą rzeczy przypomina prąd elektryczny, płynący po linii najmniejszego oporu. Te linie najmniejszego oporu mogą być bez problemu przygotowywane przez przypominające zgraną orkiestrę, mocno osadzone w rzeczywistości, struktury interesów.

Owszem, są podszczypywania ze strony służb. Ale starsi jeszcze pamiętają, że to nic nowego - Kuroń i Michnik nawet siedzieli w więzieniach.

Owszem, media Ruchu Narodowego nie rozpieszczają. Ale przede wszystkim nie przemilczają. Pomijając to, że młodym ludziom do komunikacji i tak służy głównie internet, warto zauważyć, że jeśli już mainstreamowe media Ruchem Narodowym straszą, jeśli go dezawuują i ośmieszają - to też tak nie zanadto. W sam raz.

Owszem, szczuto hordami lewactwa i prowokowano policyjnie. Nawet włamano się na konto Przemysława Holochera. Ale któżby uwierzył w rewolucję i obalankę, które mają życie usłane różami!?

Antysytemowość Ruchu Narodowego nikomu nie szkodzi, póki nie występuje z brzegów dobrze przez fachowców skrojonego koryta.

A tacy fachowcy są. Różne zbiorowe byty, zakorzenione w poprzednim systemie i w służbach, umieją sobie radzić z rozpoznaniem i neutralizacją zagrożeń. Mają doświadczenie w nieprzerwanym zapewnianiu sobie bezpieczeństwa i zasobności.


Wariant magdalenkowy?

Młodzież się wyszumi, namaszeruje, obali mebel czy inną republikę. Najlepsi młodzi zdolni dostąpią salonów. A dziedzice postkomuny będą się mieli jeszcze lepiej, uwiarygodnieni obaleniem.

I wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie.
A jeśli nie wszyscy, to przynajmniej ci, którym się należy.


Wariant narodowy?

Ruch narodowy jest ostatnią nadzieją Polaków. Pan Winnicki przyznał, że tę presję czuje.

Gra toczy się także w wymiarze cywilizacyjnym. Idzie o większą stawkę, niż tylko własne, niepodległe państwo. Wizja Polski ewangelizującej Europę może się jeszcze ziścić.

Najbliższe trzy, cztery lata pokażą, czym naprawdę jest Ruch Narodowy. Kim są jego liderzy. Czy gruzy gospodarczej zapaści i ideologicznego pomieszania staną się kolebką Wielkiej Rzeczypospolitej.  
 
(Ilustracja pochodzi ze strony deviantart.com.) 

 
« poprzednia strona   str. 2 z 2 (ostatnia)
16120 odsłon  średnio 5 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Winnicki, Robert Winnicki, MW, RN, Młodzież Wszechpolska, narodowcy, ruch narodowy, Ruch Narodowy, nacjonalizm, Polska, polityka, służby, spotkanie, TKM.
Re: 99%   
Lona, 2013.10.20 o 20:44
W Kościele Katolickim najwyższą wartością jest miłość. O tym pięknie mówi św. Paweł w 1 Liście do Koryntian znanym jako "Hymn o miłości".
Kto zaś ma największą miłość mówi sam Jezus:
"Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich" (J. 15,13)
Tak wiec to co powiedział Winnicki zgodne jest z nauką Kościoła Katolickiego bo czym, ze jest oddawanie życia za ojczyznę jak nie stawaniem w obronie naszych rodzin, przyjaciół , rodaków.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Piotr Świtecki, 2013.11.09 o 01:54
Przeklejam fragment gęstego tłumaczenia się w innym miejscu internetu (tak, gdzie indziej też mi się za powyższy wpis oberwało):

Trzeba mieć na względzie, że wszystko - z ojczyzną włącznie - jest tylko atrybutem życia. Bez żyjących ludzi nie będzie ojczyzny. Życie poświęcić wolno nie dla jakiegoś idola, ale dla życia - dla innych ludzi, nawet jeśli to przyszłe pokolenia.

Czy teraz lepiej?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Jacek, 2013.11.10 o 08:19
Bez żyjących ludzi nie będzie ojczyzny
To prawda.
Sa to dwa czynniki które się wzajemnie uzupełniają. Jak mąż i żona. Dopiero razem stanowią pełnię. Rozpatrywanie tych czynników osobno jest ułomne.
Przykład, jak ważny jest każdy z nich:
Przez 50 lat żyła pewna grupa polskich emigrantów na bośniackiej ziemi (lata 1895-1945,okolice Bania Luki, Jugosławia)
Wioski emigrantów tęntniły życiem, rozwijały się, budowano nowe domy, karczowano wiekowe lasy.
Po wojnie postanowili wrocić do Poski.
Po niedawnej wizycie terenów osiedleńczych okazało się ,że zachowała się tylko jedna stodoła murowana i dwa krzyże na dawnym cmentarzu. Po wsiach nie pozostał ślad, pola zarosły lasem i kniejami.
A przecież żyło tam ok 20 tys ludzi.
Ludzie to skarb.
Pozdrawiam.
Dziś wywieszamy nasze flagi.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99%   
Lona, 2013.10.20 o 21:01
Może jeszcze to:

"Nie ma światła, radości, barw. Nie ma szczęśliwej rodziny, roześmianych dzieci, rozkwitających uczelni i firm"

Gdyby tak było to ktoś inny by napisał - nooo zupełnie jak w gazetkach Świadków Jehowy.

Cała reszta notki w tym samym tonie - czemu zielone a nie niebieskie. ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Christophoros Scholastikos, 2013.10.21 o 17:35
Będzie polemicznie ale lepiej wszystko na raz niż co się akurat przypomni. Więc proszę o cierpliwość, a chwila grozy niech trwa ;-).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Piotr Świtecki, 2013.10.21 o 17:59
No właśnie. Wszyscy poza Loną nabrali wody w usta, a ja nie wiem - przez grzeczność i z politowania nad Muftim? A może boją się? A może śmieją? Albo pukają w turban, i dlatego pisać im niewygodnie?
Jak by nie było, chwila grozy trwa.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Paweł Tonderski, 2013.10.21 o 18:12
Oceny Twojego felietonu wskazują na coś innego.

Co mam pisać, że Winnicki to jednak żyd, albo tak jak szalona circ, że to przyszły premier Polski?

Aby po tym napisać, że polscy narodowcy są manipulowani przez sowiecką agenturę, i że to komunistyczna sowiecka przykrywka, tak jak węgierski Jobbik?

Uważam, że dalej powinniśmy robić swoje, nie przejmować się, dążyć do celu, inaczej ku Wielkiej Polsce. A przy tym nie oczekiwać po tym co czynimy, ani zaszczytów, ani innych apanaży lub apanażów.

I do dzieła, na tyle, na tyle na ile każdy z nas osobna potrafi, na ile jest w stanie uczynić, na ile mu starczy sił i zaangażowania, a przy tym nie krytykować innych za to co czynią, chociaż czasem o to trudno, patrząc się, na przykład na to co wyprawia pani circ. Nie wszczynać bezsensownych kłótni i niesnasek, nie podejrzewać innych o działanie na szkodę Polski bez żadnych dowodów na potwierdzenie swoich zarzutów, nie insynuować komuś złego pochodzenia, a oceniać innych po tym co czynią, a nie po samych słowach, a wszelkie zmiany najpierw zaczynać od siebie a nie od innych.

I to by było na tyle...

Czytam, nie komentuję..., przynajmniej nie tutaj...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Piotr Świtecki, 2013.10.21 o 18:21
Może nie premierem, ale prezydentem p. Winnicki jak najbardziej może zostać, i to już w ciągu najbliższej dekady :-) Jak już zmienimy ustrój na prezydencki :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Paweł Tonderski, 2013.10.21 o 18:46
Już to wiedzę jak niektórzy głosują na Winnickiego "żyda" czy agenta sowieckiego. :))))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Piotr Świtecki, 2013.10.21 o 18:52
Nie no, ale pani Circ na serio objęła p. Winnickiego swym szlachetnym zainteresowaniem? :-) Jeśli tak, to aż chyba pójdę na ów portal poszukać i poczytać.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
teli, 2013.10.21 o 19:27
mam uwagi co do wypowiedzi pana Winnickiego, jednak nie są to opinie dyskwalifikujące, dlatego wolę widzieć dobre, a nie te złe, niech działa mimo iż jest :-) żydowskim agentem rosyjskim :-) nie przeszkadza mi to, faktycznie ma szansę zostać liderem politycznym: premierem, prezydentem

Winnicki według mnie ma dwie zalety, które dla innych są wadą, chroniczny brak kasy i młodzieńcza naiwność

jak na razie RN jest jedyną realną siłą, więc nie podcinać skrzydełek, tylko wskazać słuszny kierunek
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Adam39, 2013.10.22 o 06:30
Teli, mam podobne zdanie i uważam, powinniśmy pana Winnickiego popierać."jak na razie RN jest jedyną realną siłą, więc nie podcinać skrzydełek, tylko wskazać słuszny kierunek", jeżeli jesteśmy w stanie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Piotr Świtecki, 2013.10.22 o 10:06
No ale to są dwie różne rzeczy - jedno to popieranie lub nie, a drugie to świadomość plusów i minusów i otwarta komunikacja.

Nasz wpływ na RN jest praktycznie żaden, natomiast na to, czy jasno widzimy i oceniamy fakty - 100%.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
teli, 2013.10.22 o 21:07
nasz głos, czyli mój i Twój oczywiście bez znaczenia, jednak jeśli nas się zrobi 100, albo 1000, a najlepiej milion, a to już co innego
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Zenon Jaszczuk, 2013.10.21 o 21:07
Mufti.
Nie zabieram głosu bo -jak już kiedyś pisałem- piszesz art nie na jednej stronie (tylko więcej) to nie mogę przeczytać w tym wypadku strony nr 2. Po przyciśnięciu 2 wyswietla mi stronę 2 ale portalu głównego. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Piotr Świtecki, 2013.10.21 o 22:09
Zenon, ten link powinien zadziałać: +mufti.polacy.eu.org
Edycja: i jest już poprawiony link poprzednia/następna :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Zenon Jaszczuk, 2013.10.21 o 22:43
Mufti.
Po przeczytaniu całości dałem Ci piątkę. Jakoś tak bardzo się zgadzam z Twoimi przemyśleniami. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Piotr Świtecki, 2013.10.22 o 01:01
Zenon. Trochę zrzędzę. Ale żeby mnie zaraz mianować czarnowidzem w randze młodszego marudy?.. ;-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Zenon Jaszczuk, 2013.10.22 o 07:57
Mufti.
To nie jest czarnowidzenie tylko widzenie realne. Ja chętnie przyznam w odpowiedniej chwili, że kiepski ze mnie obserwator, że poniosłem klęskę. Tylko niech Polacy zwyciężą. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Jacek, 2013.10.21 o 21:39
Najlepszym rozwiązaniem byłby wypracowany przez elity narodu program naprawy.
Okazuje się, że nawet spotkać się jest trudno a co dopiero dojść do jakichś konkretów.
Przywrócić też trzeba współpracę tronu i ołtarza dla dobra Ojczyzny.
Przez wiele wieków ta współpraca była.
Innym rozwiązaniem może być wprowadzenie przez szefów RN księgi uwag i postulatów.
Rozwiązanie tanie i proste.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
teli, 2013.10.21 o 22:07
Jacku elity elity elity, niestety ale ich nie mamy, rządzi miernota, miernota pretenduje do miana elit i dla większości demokratycznej jest elitą
niestety nie wiem jak wyłonić elity, jak z społeczeństwa wydobyć to co najlepsze, starsi mawiali wyrżnąć

dzisiaj był wyrok w sprawie zmiany elit, tak więc nie szybko się coś zmieni
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Jacek, 2013.10.21 o 23:20
Wbrew pozorom elity są tylko działają w rozproszeniu.
Inni się nie ujawniają a jeszcze innych rozpiera pycha.
A co by się stało gdybyśmy wezwali z tego miejsca do spotkania się tych ludzi w celu ratowania Polski?
Na podróż wykładam pieniądze.
Teoretycznie gremium to ( o ile ma w sercu Polskę) powinno się wstawić.
Nie mogę pojąć co stoi na przeszkodzie takiej współpracy.
Załóżmy ,że wypracowaliśmy jakieś optymalne rozwiązanie, wprowadzamy w życie, ale...co na to "społeczność międzynarodowa", "wolny demokratyczny świat".
Czy będzie się przyglądał biernie, czy nie nałoży "słusznych sankcji"?
A wiemy,że większość państw jest już "demokratyczna"
Trzeba się liczyć z trendami ogólnoświatowymi
i walka ta nie będzie taka prosta jak dawniej.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Piotr Świtecki, 2013.10.21 o 23:27
Panie Jacku, różnych gremiów - Kongresów Narodowych Wsercupolskich itp. już trochę było. Chyba jednak nie tędy droga (ale jeśli coś się naturalnie pojawia, to dobrze i należy za tym iść).

Sprawa globalizacji - znowu: nie da się niczego zrobić w oderwaniu od reszty świata. Nie w XXI wieku. Dlatego to musi iść po jakiejś linii głębszej, która będzie wspólna dla społeczeństw różnych krajów.

Ja tu poza katolicyzmem (rozumianym także cywilizacyjnie) innej siły nie widzę. I mówię to, choć ze mnie katolik, jak z kozy trąba.
A Kościół przeżywa własne problemy i za bardzo tu jako instytucja obecnie nie pomoże.

Kłaniam się!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
teli, 2013.10.21 o 23:26
oczywiście że część elit wyemigrowała, jedni z rozsądku drudzy z przymusu, nie sądzę żeby zwolennikom "ciepłej wody" chciało się wrócić i poświęcić czas na naprawę kraju, podzielam obawy iż mamy demokratyczny porządek świata, dlatego dochodzę do wniosku, że tylko poważna zmiana, wręcz rewolucja może to zmienić
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Malawanda, 2013.10.26 o 17:42
1/ Dlaczego akurat taka z "japońskich" bajek ilustracja? Mnie się wcale nie podoba i do tekstu nie pasuje, chyba, że czegoś nie pojęłam, to proszę o rozświetlenie w przedmiocie tego obrazka.

2/ Też uważam, że życie ludzkie nie jest wartością ponad wszystko. I nie jest celem samym w sobie, a całokształtowi jedynie służy. A jak RN, to Ojczyzna Polaków jest najważniejsza. Oczywistość to jest.

3/Dorasta nam ostatnie pokolenie, które jeszcze może zadziałać. Przejmująca teza, której zasadność uświadomił mi Robert Winnicki. Że mamy patriotyczną młodzież. Jakże realna obawa, iż za parę lat konsumenckich Europejczyków rodem z Polski mało co będą obchodzić losy kraju polskiego, nie OJCZYZNY, bo ichnich ojczyzna to Europa.

4/Nie zgadzam się( to koment do innych komentów, najpierw przeczytałam :-)), że RN ma zabiegać o względy niechętnych sobie poprzez modernizację swojego wizerunku. Uważam, że to wytężenie energii kosztem innych istotnych przedsięwzięć marnotrawstwo czasu. Kto nie rozumie idei, jego strata.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Piotr Świtecki, 2013.10.26 o 18:42
Dobrze usłyszeć jasno wyrażone inne zdanie.
Muszę się zastanowić.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Malawanda, 2013.10.27 o 17:45
Proszę się nie gniewać, za to co napisałam. Czuję się obowiązana uzupełnić komentarz:
1/ do kwestii "To idzie młodość..." Ruch Narodowy jest, i ma pozostać, ruchem tylko młodzieżowym?" Pamiętamy, jak nasz bohater odwołał się do wzorca niemieckiej argumentacji ( Angela mówiła- Niemcy są silne i niech tak zostanie):( fujka - nie znoszę Niemców, ale tu pasuje jeden motyw filmowy, do którego też się zdecydowałam odwołać - +www.youtube.com
( prawda, Paweł.T?
Jeśli przesadziłam w emocjach, to proszę o znak i koment skasuję.
Marzy mi się, że nasi młodzi narodowcy znajdą poparcie u dojrzałych wiekiem patriotów.
2/w artykule jest, że "... retoryce Ruchu Narodowego brak pozytywów. Nie ma światła, radości, barw. Nie ma szczęśliwej rodziny, roześmianych dzieci, rozkwitających uczelni i firm. Nie ma nadziei ani otwartych horyzontów". Tak, o firmach zdecydowanie nie ma,natomiast na każdym marszu słyszę: "CHŁOPAK I DZIEWCZYNA, NORMALNA RODZINA" To o szczęściu rodzinnym jest. W podtekście jawią się dzieci ( bez nich rodziny nie ma). Czy te dzieci nie będą się śmiały?,dobra, czasem trochę popłaczą, ale będą Polakami, a to już wielkie szczęście! :-)
"A jak już słychać postulat Polski silnej, to pobrzmiewający dziwnie koszarowym werblem" - Mi koszarowy werbel nie przeszkadza, wręcz tłumi europejski chaos:-). Zaś rytm ( tu też werbel jest)to cudna sprawa, proszę się przysłuchać najcudniejszym marszom Świata :-)
"Dzielenie Polaków" - nie. Raczej "odsiew" lemingów.
Natomiast, czy Robercik wykorzysta RN jako katapultę do kariery politycznej? Z pewnością TAK! No proszę Was, RW jest jak (jakby tu sprytnie dopasować?), noo jest jak BEJ, zaś Kagana (na razie) nie znamy. Chyba, że to Przemysław Holocher :D
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Piotr Świtecki, 2013.10.27 o 19:10
Na razie tak na szybko: to na jutubie jest walczyk, a nie marsz :)
Pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Malawanda, 2013.10.27 o 19:45
Zaś prawie jak warszawski sztajerek :D, a niech to!
+www.youtube.com :D
Się nie mogę na poważnie sprawami przejmować, przez MT - oczywiście ! Nie mogę również wysłać specjalnej emotki, bo ciemno już. I słabo konstrukcję klawiatury widać.
Do miłego zobaczenia - najpierw - co najmniej na dzień przed marszem :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Z cywilizacyjnym przymrużeniem oka 
Piotr Świtecki, 2013.10.28 o 10:45
Swoją drogą - "To idzie młodość" socrealistyczna, od naszego wschodniego sąsiada, walczyk od sąsiada zachodniego "faszystowski", niby ładniejszy, ale... Oba "gromadnościowe", oba skupione na podmiocie zbiorowym, stadnym, jednostka niczym - jak to pisał poeta ;) A nasz sztajerek - idealistyczny, nijak nie tłamsi osoby, opiewa polski idealizm właściwie nie wiadomo ku czemu skierowany - ku sztajerkowi - dziwić tu się, że z lewa i z prawa obrywamy? Aleśmy są jak te niewinne lelije, nie sobą się zachwycamy, tylko sztajerkiem, nie chcemy zatupać reszty świata, tylko potańczyć...
To jest unikalne i trzeba to obronić, uratować. Taki los :) Różnorodność jest hasłem lewaków, więc trzymajmy ich za słowo i bądźmy różnorodni - pozwólmy Polakom być sobą :)
Pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Malawanda, 2013.10.27 o 19:43
Dobrze, niech Ci będzie, że walczyk. Ale młody do naszego podobny, no nie? :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Piotr Świtecki, 2013.10.27 o 20:09
Zaraz się okaże, że oni wszyscy "nasi" ;-))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Malawanda, 2013.10.29 o 15:56
Oj spóźniła się Wanda :(,.. niedobrze.. Komenty (a to - okazuje się - koktajl arogancji z ignorancją) miały wg wskazówek babki (teściowej, znaczy się, która ma 79, zaś mimo wieku bardzo!!! grzebie!! - w necie!!!...) usunięte! ale przy szpuntował je autor 99%.
Bo teściowej nie spodobało się, że Niemcy to np. nam podobni, jako narodowcy. Ale czy nie tak, że wszyscy patrioci są podobni w Ojczyzny swej umiłowaniu?
Chwała bohaterom! i szacun dla szanownej Lidii Leydo ( babci moich dzieci). Aaa zapraszamy do logowania i drukowania komentarzy :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Piotr Świtecki, 2013.10.29 o 16:42
Również ukłony, i gratulacje udanych Wnuków! :)
A z Niemcami rózni nas to, co nas różni, a zbliża to, co zbliża :) Na przykład walczyki.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Malawanda, 2013.10.29 o 17:35
Walczyki - bardzo !! :-) Aj, bo teściowa się zaperzyła masakrycznie na orzeczenie Trybunału w Strasburgu. Otóż dziadziuś mojego małżonka - dr Władysław Leydo został zabity w Katyniu. Jego brat Kazimierz Leydo uratował swoje życie, bo z transportu uciekł!. Nie wszyscy kumają, o co chodzi. Zatem - honorowi - do Katynia, do Rusów pociągiem dojechali.
Niedowiarki ( vide Kazek Leydo) z pociągu uciekli!Kazimierz Leydo ( farmaceuta() żył dziewięćdziesiąt kilka lat. I do końca życia męczył się z myślą, że jego brat, a dziadek mojego męża, Rusom zaufał honorowo. Zabili go w Katyniu, a teraz już nie ma komu o sprawiedliwość się dochodzić. Teściowa za niedługo umrze i na tym będzie koniec (no, ale może inaczej? nie wiem...w końcu jest czarownicą:-))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Piotr Świtecki, 2013.10.29 o 18:02
Jest inaczej, podobno w przyrodzie nic nie ginie ;-)
A co z tym orzeczeniem konkretniej?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Malawanda, 2013.10.29 o 18:38
No jak to, ogół Polaków nie wie?, że umorzono śledztwo? Prędzej ma to w d...e. Sorry, że się na gw powołam :+wyborcza. 75478,14819258,Zbrodnia_katynska_nierozliczona__Ostateczny_wyrok.html
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Piotr Świtecki, 2013.10.29 o 18:44
Aha. +wyborcza.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Malawanda, 2013.10.29 o 18:59
Dzięki, MT, bo nie umiałam znaleźć konkretnego art.z Wyborczej. Bardzo zobowiązana Ci dziękuję. Kurna, teściowa mnie szturcha. To ona jest prawdziwą wdzięcznicą. Zaraz eksploduję... Trochę mam chęć rozbić kompa. Dziś już lipa. A tyle jeszcze było do gadania....
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Malawanda, 2013.10.29 o 18:49
I nie udało się! Bo ta francowata wyborcza manipuluje odbiorcą - chcesz, żeby wyświetlono coś dla Ciebie istotnego??- masz barachło, nic ważnego.
Poproszę do Wyborczej nie zaglądać!!
Jasne, ze to nie tyczy przyjaciół moich, ale Państwa, co przyjaciółmi stać się mogą.
Serdecznie namawiam Wszystkich czytających litery
i cyfry łacińskie - do lektury Polaków.eu.org.
Warto... czasem... nawet się trochę pospierać :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: 99% 
Jacek, 2013.10.29 o 19:45
Trybunał w Strasburgu
Gdzie to ludzie szukają sprawiedliwości?
Wielki Brat, który wszystko załatwi, osądzi, da nadzieję.
Obyśmy się tylko do niego zwrócili i uwiarygodnili a on to załatwi.
Kiedyś takią obrończynią była partia (jedyna,
przewodnia, nieomylna)
Czy coś się zmieniło?
Może kierunek wiatru?
Wspominając Archipelag Gułag to naród rosyjski również został zdziesiątkowany.
Miejmy jednak nadzieję ,że wszystko wyjdzie kiedyś na jaw- kto stał za wojnami, ludobójstwem narodów, masakrami itd.
Czy to będzie za naszego ziemskiego życia nie wiem.
Jedno jest pewne - nikt nie uniknie sądu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
Kłamstwo powinno się zwalczać prawdą, a nie pałką policyjną.

login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Niemcy. „Za duże dla Europy, za małe dla [...]
MatiRani → Piotr Świtecki
Re: Niemcy. „Za duże dla Europy, za małe dla [...]
GPS → Piotr Świtecki
Re: Czy Polacy.eu.org to portal antysemicki?
Piotr Świtecki → Swiatowid
Re: Czy Polacy.eu.org to portal antysemicki?
Swiatowid → Piotr Świtecki
Re: Rosja: zacieśnianie kontroli nad niezależnymi [...]
Swiatowid → MatiRani
Re: Rosja: zacieśnianie kontroli nad niezależnymi [...]
MatiRani → Piotr Świtecki
Re: Kompleksy "Made in Poland"
Marek Stefan Szmidt → Piotr Świtecki
Re: Ruskie onuce czerwonej zarazy
Piotr Świtecki → Marek Stefan Szmidt
Re: Ruskie onuce czerwonej zarazy
Marek Stefan Szmidt → Piotr Świtecki
Re: Ruskie onuce czerwonej zarazy
Piotr Świtecki → Marek Stefan Szmidt
Re: Ruskie onuce czerwonej zarazy
Marek Stefan Szmidt → Piotr Świtecki
Dedykacja
Piotr Świtecki
Re: Trzy dni w Polin
Marek Stefan Szmidt → Piotr Świtecki
Re: Dziady
Marek Stefan Szmidt → Piotr Świtecki
więcej…