Obecność
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Linki, cytaty, nowiny2013.02.11 18:18 18:23

Narodowcy na UW? Młodzi działacze PO mówią: nie

(poleca )
 
Niezależne Zrzeszenie Studentów chce zorganizować na UW spotkanie [...] Przeciwko tej inicjatywie protestuje m.in. młodzieżówka PO
 
Niezależne Zrzeszenie Studentów chce zorganizować na UW spotkanie z byłym posłem LPR Krzysztofem Bosakiem (obecnie członek Stowarzyszenia Marsz Niepodległości), Marianem Kowalskim, rzecznikiem prasowym Obozu Narodowo-Radykalnego, i Robertem Winnickim, liderem Młodzieży Wszechpolskiej. Przeciwko tej inicjatywie protestuje m.in. młodzieżówka PO, która zbiera podpisy pod petycją, w której domaga się cofnięcia przez rektora UW zgody na organizację spotkania.

Chodzi o przedstawienie studentom idei Ruchu Narodowego, który odradza się na naszych oczach. Uważamy, że uniwersytet jest dobrym miejscem do tego, aby dyskutować o podobnych sprawach - wyjaśnia w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Michał Woźniak, wiceprzewodniczący krajowego NZS. - Mamy tu do czynienia nie tyle z teoretykami, co aktywistami. To powoduje, że impreza nie ma charakteru akademickiego, ale agitacji politycznej - replikuje dr hab. Paweł Łuków, etyk z UW. A Jan Hartman dodaje, że działacze NZS powinni wiedzieć, że uczelnia "nie powinna być uwikłana w żadną działalność polityczną".

Oczywiście dla wszelkich lewaków i cudaków Uniwersytet Warszawski jest otwarty na oścież, np. +queer.uw.edu.pl (dopisek MT) 
 
Źródło: +www.wprost.pl 

 
1171 odsłon  średnio 5 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Ruch Narodowy, narodowcy, Winnicki, UW, Uniwersytet Warszawski, spotkanie, 2013, Jan Hartman, RN, queer.
Re: Narodowcy na UW? Młodzi działacze PO mówią: nie 
w.red, 2013.02.11 o 18:33
Ech.. te studenty. Zamiast iść pod sztandarem nieustannie "wzniosłego" paliknura to zachciało im się wsteczniactwa i dalejże kijem Wisłę zawracać. Zamiast iść w awangardzie "postępu". Stąd też konieczność uruchomienia rezerw i dekonspiracji agentów wpływu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Narodowcy na UW? Młodzi działacze PO mówią: nie 
Christophoros Scholastikos, 2013.02.11 o 22:26
Zobaczymy jak to się skończy. Jestem pewny, że próba siła jeszcze przed nami.
Dobrze by było, żeby to spotkanie się odbyło w świetle reflektorów.
Pzdr
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
RN na UW? Rektor nie wyraził zgody   
esperance, 2013.02.13 o 20:00
Rektor Uniwersytetu Warszawskiego nie wyraził zgody na spotkanie z liderami Ruchu Narodowego, jakie chciało zorganizować Niezależne Zrzeszenie Studentów.

Komunikat Niezależnego Zrzeszenia Studentów UW:
Z przykrością musimy poinformować, że w powodów od nas niezależnych jesteśmy zmuszeni odwołać środowe spotkanie z liderami Ruchu Narodowego. Spotkanie odbędzie się na Uniwersytecie Warszawskim w późniejszym terminie. Liczymy na równie żywe zainteresowanie i równie wysoką frekwencję jak ta zadeklarowana teraz. Przy okazji postaramy się aby spotkanie odbyło się w większej sali aby wszyscy mogli uczestniczyć w nim w komfortowych warunkach.

+www.fronda.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: RN na UW? Rektor nie wyraził zgody 
w.red, 2013.02.13 o 20:20
Zdziwiłbym się gdyby zgodę wyraził ;) A tak wiadomo w którą stronę wieje wiatr. I teraz najgłupszy student nie będzie miał wątpliwości :(
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: RN na UW? Rektor nie wyraził zgody 
Mufti Turbanator, 2013.02.13 o 20:27
Obawiam się, Szalchetny W.Redzie, że nie doceniasz naszej młodzieży...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: RN na UW? Rektor nie wyraził zgody 
Christophoros Scholastikos, 2013.02.13 o 21:10
Przebiją się tam :-). Widać, że wzięto to za punkt honoru. Nie dziś to za tydzień. Nie w takiej formule to w trochę innej. :)
Pzdr
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: RN na UW? Rektor nie wyraził zgody   
esperance, 2013.02.13 o 21:04
Co do kierunku wiania z pewnością mają potwierdzenie, ale komunikat NZS wieje optymizmem: "Liczymy na równie żywe zainteresowanie i równie wysoką frekwencję jak ta zadeklarowana teraz". :)
Ciekawe to wszystko o tyle, że rektor strzelił sobie w kolano sugerując debatę. Teraz już spotkanie musi się odbyć, żeby zachował twarz. No, chyba że potencjalni adwersarze stchórzą. ;-)
Krzysztof Bosak: "forma debaty dwóch stron może być nawet ciekawsza".
Będzie się działo!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: RN na UW? Rektor nie wyraził zgody 
Christophoros Scholastikos, 2013.02.13 o 21:09
O tak! Zadzieje się, że hej!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: RN na UW? Rektor nie wyraził zgody 
Christophoros Scholastikos, 2013.02.13 o 21:11
Czyli będzie to w świetle reflektorów :-). Debata była by zdecydowanie bardziej widowiskowa.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: RN na UW? Rektor nie wyraził zgody 
w.red, 2013.02.13 o 22:48
Nie wiem co bardziej podziwiać, nadzieję czy naiwność ? Bo całość sprawy nie dotyczy samostanowienia i potrzebnych oraz zmian i konieczności powstania ruchu pro narodowego.
To raczej w zamierzeniach ma być dyskusja z platfusami i paliknociarnią tudzież lewusami, gdzie narodowców nawet nie dopuszczą do głosu. Przeceniacie drodzy państwo siłę i zwartość tego środowiska (mówię o studentach). Ale każdy widzi co chce widzieć i niechaj tak mu będzie.
W każdym razie marzenia to piękna rzecz :)

PS

Mili moi, czy zapomnieliście już jak się załatwia te sprawy ? Sposobów na to jest tysiąc i jeden więcej. Ot, choćby zmiana na stanowisku deklarującego debatę. I po "debacie".
Nie mniej powodzenia życzę.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Narodowcy na UW? Młodzi działacze PO mówią: nie 
Zenon Jaszczuk, 2013.02.13 o 22:59
Paniom i panom studentom trzeba powiedzieć, aby zaprosili Grossa. Michnikt go przywiezie i nawet rektoru nie będzie nikt pytał. A i Hartman wszystch wycałuje.
To właśnie nie jest uczelnia tylko paszarnia żydowska. Smacznego. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
Kłamstwo powinno się zwalczać prawdą, a nie pałką policyjną.

login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
linki, cytaty, nowiny
Stanowisko Ruchu Narodowego: polska idea narodowa
Pojawiły się, nawet wewnątrz środowiska narodowego, pytania o stosunek do kwestii tożsamości narodowej, kultury i etnosu. Dlatego przed kilkoma dniami, z inicjatywy władz Ruchu Narodowego, liderzy największych ogólnopolskich organizacji przystąpili do opracowania wspólnego stanowiska na ten temat.
Leszek Żebrowski o kontrowersyjnej wypowiedzi Mateusza Pławskiego
– Wypowiedź rzecznika prasowego Młodzieży Wszechpolskiej była niedopuszczalna, skandaliczna.
W Kościele nie ma miejsca na dialog z masonerią
W Syrakuzach na Sycylii odbyła się sesja zorganizowana przez Lożę Wielkiego Wschodu Włoch pod tytułem: „Kościół i masoneria, tak bliscy, a tak dalecy?”. Co ciekawe, w sesji uczestniczył również… katolicki biskup.
Rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej: Nie jesteśmy rasistami, ale separatystami rasowymi (4 odp.)
Jesteśmy separatystami rasowymi, uważamy, że jedna rasa nie jest lepsza od drugiej, ale każda jest inna, zamieszkuje inny kontynent. Etniczności nie należy mieszać.
Krótki tryptyk o usterkach
Zapraszam na krótką gawędę o własnych spostrzeżeniach z patriotyczno-narodowych rozmów. Doświadczenie zebrane z kilkuletnich dyskusji internetowych, a także z ostatnich dwóch lat rozmów z wieloma zatroskanymi Polakami, w różnym wieku, różnych zawodów i różnych miejsc Polski.
My chcemy Boga
Chcemy podkreślić, że my zgadzamy się np. z krytyką szowinizmu, która tam była zawarta. Jednak wydaje mi się, że właśnie w tym dokumencie zabrakło rozróżnienia między szowinizmem a chrześcijańskim nacjonalizmem polskim, który przecież był kreowany przez hierarchów. Mam tu na myśli przede wszystkim dwóch wielkich prymasów, Hlonda i Wyszyńskiego.
więcej…