Obecność
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Polska2014.11.21 17:14 11.22 01:57

Barykady ponad podziałami

 
 
Wybory – fundament i  szczyt demokracji – okazały się farsą.
 
Wczorajszą demonstrację pod PKW współorganizowały różne środowiska. Ale głównonurtowe media wrzuciły je do wspólnego wora, opatrzonego etykietką „prawica”. Ma to nader komiczny wydźwięk, bo robiący dotąd w mediach za patriotyczną prawicę PiS na demonstracji nie był, a od okupacji sali konferencyjnej w budynku PKW skwapliwie się odciął.

Stosunek do wyborczej hucpy ujawnił także podział (a raczej konsolidację) mediów niezależnych. Choćby red. Sakiewicz i „frondelek” niezwykle niezależnie, ale unisono zwyzywali okupujących od ruskich agentów.

Sprawa jest zatem poważna. Oto wybory – fundament i liturgiczny szczyt oficjalnie obowiązującego kultu demokracji, akt, do którego zgodnie nawołują i partie parlamentarne, i organizacje pozarządowe – okazały się farsą. Do tego odegraną niechlujnie i nieudolnie.

Czy to wystarczy, by zainicjować zmiany?

Obawiam się, że barykady będą zbyt krótkie. Nasz piękny kraj zamieszkują bowiem w większości tzw. „tutejsi” („byle nasza wieś spokojna”), wymieszani z żywiołem przywiezionym na czołgach Stalina (takim, co to wprawdzie wypić musi, ale zakąsić już niekoniecznie). Dla nich różnica między combrem z królika a suwerennością (nie mówiąc już o „srenności”) jest zbyt subtelna, by się nią przejmować.

Na ilustrującej ten wpis, zrobionej wczoraj fotografii widać adresowany do tzw. lemingów, dość rozpaczliwy w wymowie transparent. By dotrzeć ze swoim przesłaniem, autor posłużył się znanym z „afery Rywina” i „afery podsłuchowej” językiem elit politycznych*). Ten zabieg formalny nie jest niestety przypadkowy. Ma sens. Taka bowiem klasa polityczna, jakie społeczeństwo. A że tej klasie politycznej klasy brak? Cóż…  
 
*) Do doczytania po kliknięciu w zdjęcie. 

 
989 odsłon  średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: lemingi, demokracja, Polska, PKW, 2014, wybory, PiS, jedność, razem.
Re: Barykady ponad podziałami 
Marek Stefan Szmidt, 2014.11.21 o 20:17
Szanowny Panie Piotrze,
przyznałem 5 punktów za konkluzję "Jakie społeczeństwo, taka klasa polityczna."
Do tego ciągu dodam: ... takie wybory, taki rząd, takie państwo.
Zastanawiające jest, iż taka sytuacja jest niewyobrażalna w krajach normalnych, a zwłaszcza tam, gdzie na rządy posiada wpływ Wolnomularstwo Regularne: np. w Anglii i Stanach Zjednoczonych, krajach praworzadnych i - dzięki temu - bogatych, stanowiących cel westchnień i - niestety - emigracji Polaków.
Proszę zauważyć, iż tam gdzie nie istnieją wpływy Wolnomularstwa Regularnego, lub przeważa Wielkich Wschodów - tam panuje chaos, bezprawie i bur..l.
Nawet w cybernetyce pana Koseckiego 2+2=4, więc może już czas przestać psioczyć na Wolnomularstwo Narodowe i posłuchać, jakie proponuje rozwiązania dla naprawy państwa, gdyż praktyka (empiria) wykazała, iż tam gdzie jest silne, tam panuje prawo, ład i dobrobyt, czego życzę każdej formie Państwa Polskiego, nawet tak ułomnej jak dzisiejsze.
pozdrawiam w szkocką kratkę
MStS

PS. Unisono, na które zwrócił Pan uwagę było jednym z powodów usuniecia się Konserwatysty z "niezależnej" blogosfery.
Symptomatyczne jest także, iż Konserwatysta "wie" o pewnych sprawach przynajmniej na rok przed vox populi...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Barykady ponad podziałami 
Mufti Turbanator, 2014.11.21 o 20:27
Ależ... Stany Zjednoczone są krajem zamordystycznym, socjalistycznym z wciąż rosnącym obszarem biedy, policyjnym, opętanym "postępem" i polityczną poprawnością, zadłużonym; słowem: staczającym się po równi pochyłej kolosem na glinianych nogach... Jakże je dawać za pozytywny przykład?
Raczej sobie skośne oczy zrobić i uczyć się mandaryńskiego...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Barykady ponad podziałami 
Marek Stefan Szmidt, 2014.11.21 o 20:57
Malkontenci mogą zapuścić nochale i pejsy.
:-?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Barykady ponad podziałami 
Mufti Turbanator, 2014.11.21 o 21:02
Gdybyż to było takie proste... ;-)
Kłaniam się!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
Kłamstwo powinno się zwalczać prawdą, a nie pałką policyjną.

login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
linki, cytaty, nowiny
Żydy nachalne i zuchwałe
[...] skoro nie udało się narodowców ani zmarginalizować ani przekształcić w PiS-owskie przybudówki, to taka delegalizacja ONR-u rękoma wiecznie straumatyzowanych Semitów (no chyba że ktoś da im kolejną kamienicę na otarcie łez) to byłby majstersztyk i do tego całkiem w stylu pana Prezesa.
W obronie prawa do obrony Jakuba Dymka
Niezależnie od tego, czy Jakub Dymek jest ideowym wrogiem wszystkiego tego w co wierzę ja i mi podobni, nie można przejść obojętnie wobec jawnej niesprawiedliwości. Człowiek uczciwy powinien zawsze stawać po stronie tego, któremu dzieje się krzywda, nie bacząc na sympatie, zgodność poglądów, czy własne uprzedzenia.
W obronie Świętej Inkwizycji
"Jestem autorem książki W obronie świętej inkwizycji […] Do dnia dzisiejszego sprzedała się w nakładzie 39 tys. egzemplarzy. W eMPiKach powinienem stać w liście bestsellerów… książki oczywiście nie ma."
Klasyczny europejski ekonomiczny paradoks polsko-niemiecko-żydowski
[...] Polscy Żydzi niestety kontaktów z Polakami nie utrzymywali, bo na poczatku wojny sądzili, że współpraca z mocniejszymi Niemcami będzie bezpieczniejsza.
Bóg jest najwyższym celem człowieka
Naród jest, wedle nas, najwyższym związkiem społecznym, ale nie jest najwyższym celem, nie jest miarą wartości moralnych. Gdy się przyjmuje, że Naród jest najwyższym celem, to wówczas trzeba – jak żydzi albo Niemcy – uznać się za Naród szczególny, wybrany, któremu cały świat ma podlegać – a taka fałszywa wiara musi prowadzić od katastrofy do katastrofy.
Stanowisko Ruchu Narodowego: polska idea narodowa
Pojawiły się, nawet wewnątrz środowiska narodowego, pytania o stosunek do kwestii tożsamości narodowej, kultury i etnosu. Dlatego przed kilkoma dniami, z inicjatywy władz Ruchu Narodowego, liderzy największych ogólnopolskich organizacji przystąpili do opracowania wspólnego stanowiska na ten temat.
więcej…