Obecność
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Linki, cytaty, nowiny2014.12.12 18:49 20:32

Ks. Kloch: biskupi wycofali się z Komitetu Honorowego marszu

(poleca )
 
Wszyscy biskupi wycofali się z Komitetu Honorowego marszu, współorganizowanego 13 grudnia przez PiS w Warszawie - poinformował dziś rzecznik Episkopatu Polski ks. Józef Kloch.
 
Biskupi podjęli tę decyzję "mając na względzie troskę o jedność wszystkich Polaków".

[...]

"Marsz w Obronie Demokracji i Wolności Mediów" ma przejść jutro ulicami Warszawy. To już czwarty marsz w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce współorganizowany przez PiS. W tym roku odbywa się w kontekście wydarzeń związanych z niedawnymi wyborami samorządowymi, które - według polityków PiS - zostały sfałszowane.
REKLAMA

W skład Komitetu Honorowego marszu weszło pięciu biskupów: metropolita częstochowski abp Wacław Depo, biskup włocławski Wiesław Mering, bp Ignacy Dec ze Świdnicy, bp senior Antoni Dydycz z Drohiczyna, bp senior Edward Frankowski z Sandomierza.

Biskupi stopniowo wycofywali swoje poparcie dla inicjatywy, jako pierwsi zrobili to bp Dec i abp Depo. Abp Depo wyjaśniał, że zrobił to "z powodu wielkiego upolitycznienia faktu poparcia przez kilku biskupów idei marszu".

[...]

Całość: +wiadomosci.onet.pl 

 
611 odsłon  średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Kościół, biskupi, Polska, PiS, Marsz, Warszawa, 2014, Marsz w Obronie Demokracji i Wolności Mediów, polityka, upolitycznienie, ks. Józef Kloch, Koch.
Oświadczenie LPR nt. wycofania się biskupów z poparcia sobotniego marszu 
Mufti Turbanator, 2014.12.15 o 11:45
"Z wielką radością i wdzięcznością przyjmujemy decyzję o utrzymaniu struktur Kościoła poza marszem organizowanym przez partię Prawo i Sprawiedliwość." +www.lpr.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Oświadczenie LPR nt. wycofania się biskupów z poparcia sobotniego marszu 
Marek Stefan Szmidt, 2014.12.15 o 13:44
Szanowny Panie Piotrze,
pięć punktów otrzymują Biskupi za wycofanie się ze zdarzenia o charakterze politycznym.

Oświadczenie LPR nie budzi w Konserwatyście żadnych uczuć, gdyż partia ta splamiła się korzystaniem z pieniędzy zagrabionych Obywatelom, a poza tym powyższe oświadczenie służy jedynie wyrażeniu radości, że "dokopano Kaczorowi". Wstrętne to i typowo obrŻydliwe.

pozdrawiam Pana niewzruszony
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Ks. Kloch: biskupi wycofali się z Komitetu Honorowego marszu   
esperance, 2014.12.21 o 21:37
Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło - przynajmniej rozeszło się po Polsce, że biskupi POPIERAJĄ TEN marsz. :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
Kłamstwo powinno się zwalczać prawdą, a nie pałką policyjną.

login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
linki, cytaty, nowiny
W obronie prawa do obrony Jakuba Dymka
Niezależnie od tego, czy Jakub Dymek jest ideowym wrogiem wszystkiego tego w co wierzę ja i mi podobni, nie można przejść obojętnie wobec jawnej niesprawiedliwości. Człowiek uczciwy powinien zawsze stawać po stronie tego, któremu dzieje się krzywda, nie bacząc na sympatie, zgodność poglądów, czy własne uprzedzenia.
W obronie Świętej Inkwizycji
"Jestem autorem książki W obronie świętej inkwizycji […] Do dnia dzisiejszego sprzedała się w nakładzie 39 tys. egzemplarzy. W eMPiKach powinienem stać w liście bestsellerów… książki oczywiście nie ma."
Klasyczny europejski ekonomiczny paradoks polsko-niemiecko-żydowski
[...] Polscy Żydzi niestety kontaktów z Polakami nie utrzymywali, bo na poczatku wojny sądzili, że współpraca z mocniejszymi Niemcami będzie bezpieczniejsza.
Bóg jest najwyższym celem człowieka
Naród jest, wedle nas, najwyższym związkiem społecznym, ale nie jest najwyższym celem, nie jest miarą wartości moralnych. Gdy się przyjmuje, że Naród jest najwyższym celem, to wówczas trzeba – jak żydzi albo Niemcy – uznać się za Naród szczególny, wybrany, któremu cały świat ma podlegać – a taka fałszywa wiara musi prowadzić od katastrofy do katastrofy.
Stanowisko Ruchu Narodowego: polska idea narodowa
Pojawiły się, nawet wewnątrz środowiska narodowego, pytania o stosunek do kwestii tożsamości narodowej, kultury i etnosu. Dlatego przed kilkoma dniami, z inicjatywy władz Ruchu Narodowego, liderzy największych ogólnopolskich organizacji przystąpili do opracowania wspólnego stanowiska na ten temat.
Leszek Żebrowski o kontrowersyjnej wypowiedzi Mateusza Pławskiego
– Wypowiedź rzecznika prasowego Młodzieży Wszechpolskiej była niedopuszczalna, skandaliczna.
więcej…