Obecność
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Linki, cytaty, nowiny2012.12.07 11:38 11:39

Uwagi do Ruchu Narodowego

(poleca )

Marian Brudzyński na Prawica.net

 
„nie wchodźcie do takiej polityki, gdzie trzeba już odpowiadać za państwo i naród”
 

SZANOWNI PANOWIE,

Przemysław Holocher - prezes Obozu Narodowo-Radykalnego,
Witold Tumanowicz - prezes Stowarzyszenia "Marsz Niepodległości",
Robert Winnicki - prezes Młodzieży Wszechpolskiej,

"Nie mogę tylko przebaczyć tym pysznym i nikczemnym, co myśląc jedynie o korzyściach osobistych i wywyższeniu własnym, prowadzili i prowadzą Ojczyznę do zguby a naród do upodlenia.."

Na Wasze ręce, jako liderów największej pozasystemowej inicjatywy przekazuję dość gorzkie własne doświadczenia i refleksje społeczno-polityczne. Pragnę także z racji owego doświadczenia zachęcić Was, byście wobec stawianych Wam zarzutów o brak programu nie przekształcali się ani w prawicę, ani lewicę, lecz w roztropny i nie zacietrzewiony Ruch Narodowy, a za jedno z najważniejszych zadań postawcie sobie JEDNANIE POLAKÓW...

Doświadczycie jak to jest ważne, gdy przyjdą zawodowi manipulatorzy i będą Was skłócać stosując kij i marchewkę. Przetrzymajcie te wszelkie prowokacje. Ludzi dobrych, szlachetnych i kompetentnych jest więcej, niż trzymających nas w szachu przywódców poszczególnych ugrupowań wraz z podporządkowanym im dworem cyników i kompetencyjnych słabeuszy.

To właśnie oni, owi partyjni baronowie i ich dworzanie, którzy zasmakowali dziesiątek milionów złotych państwowych subwencji, są adresatami tej myśli Paderewskiego... Strzeżcie się takich, bo zwykle to gwałciciele sumień i mordercy polskich nadziei w polityce ... Będzie za późno na ostrożność, gdy przyjdzie nieszczęście..!

Przestrzegam Was przed błędami, które sam popełniłem, byście bogatsi o moje doświadczenia wytrwali przy swoich ideałach nie przejmując się, gdy Wam wmawiają, jak wielkie są między Wami różnice programowe, że jesteście głupi, radykalni, etc. ... Nim jednak nie dojrzejecie jako stronnictwo posiadające zwartą doktrynę polityczną, i nie wykształcicie własnych kadr, nie wchodźcie do takiej polityki, gdzie trzeba już odpowiadać za państwo i naród. Wiem to po sobie, bo oprócz wyniesionych z domu ideałów, też nie byłem do tego przygotowany...

Skupcie się na porządnej pracy edukacyjno-wychowawczej. Jedno z Waszych środowisk promuje idee Zakonu Krzyża i Miecza. Podziwiam kpt. Polesińskiego. Ten zapomniany, ale jakże szlachetny Polak, pragnął najwłaściwszego przewodnictwa dla Polski we współczesnym świecie.

Jeżeli będziecie zmierzać podobną drogą w życiu indywidualnym, a w działalności publicznej kierować się chociażby dostojeństwem Prymasa Tysiąclecia, może nie będzie lekko, ale z całą pewnością towarzyszyć Wam będzie BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO...

Życzę Wam tego z całego serca!

Marian Brudzyński
Warszawa w dniu 6 grudnia 2012r.

 
 
Źródło: +prawica.net
Oryginalna strona zawiera jeszcze datowany na 5. grudnia list do p. Romana Giertycha. 

 
1066 odsłon  średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Winnicki, Holocher, ONR, MW, ruch narodowy, naród, polityka, Polska, Brudzyński.
Re: Uwagi do Ruchu Narodowego 
Christophoros Scholastikos, 2012.12.07 o 18:49
Spodziewałem się goryczy. A tu niespodzianka, tekst laurka i zachęta z biciem się w własną pierś. Chyba, że to wyszkolona technika na wkupienie się w łaski w celu... Prrrr! Spiski mi z mózgu wystają ;-).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Uwagi do Ruchu Narodowego 
Christophoros Scholastikos, 2012.12.07 o 18:52
Cała radość popsuta przeczytaniem listu do Romana wielkiego.
Jakieś pokrętne wodolejstwo.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
Kłamstwo powinno się zwalczać prawdą, a nie pałką policyjną.

login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
linki, cytaty, nowiny
W obronie prawa do obrony Jakuba Dymka
Niezależnie od tego, czy Jakub Dymek jest ideowym wrogiem wszystkiego tego w co wierzę ja i mi podobni, nie można przejść obojętnie wobec jawnej niesprawiedliwości. Człowiek uczciwy powinien zawsze stawać po stronie tego, któremu dzieje się krzywda, nie bacząc na sympatie, zgodność poglądów, czy własne uprzedzenia.
W obronie Świętej Inkwizycji
"Jestem autorem książki W obronie świętej inkwizycji […] Do dnia dzisiejszego sprzedała się w nakładzie 39 tys. egzemplarzy. W eMPiKach powinienem stać w liście bestsellerów… książki oczywiście nie ma."
Klasyczny europejski ekonomiczny paradoks polsko-niemiecko-żydowski
[...] Polscy Żydzi niestety kontaktów z Polakami nie utrzymywali, bo na poczatku wojny sądzili, że współpraca z mocniejszymi Niemcami będzie bezpieczniejsza.
Bóg jest najwyższym celem człowieka
Naród jest, wedle nas, najwyższym związkiem społecznym, ale nie jest najwyższym celem, nie jest miarą wartości moralnych. Gdy się przyjmuje, że Naród jest najwyższym celem, to wówczas trzeba – jak żydzi albo Niemcy – uznać się za Naród szczególny, wybrany, któremu cały świat ma podlegać – a taka fałszywa wiara musi prowadzić od katastrofy do katastrofy.
Leszek Żebrowski o kontrowersyjnej wypowiedzi Mateusza Pławskiego
– Wypowiedź rzecznika prasowego Młodzieży Wszechpolskiej była niedopuszczalna, skandaliczna.
W Kościele nie ma miejsca na dialog z masonerią
W Syrakuzach na Sycylii odbyła się sesja zorganizowana przez Lożę Wielkiego Wschodu Włoch pod tytułem: „Kościół i masoneria, tak bliscy, a tak dalecy?”. Co ciekawe, w sesji uczestniczył również… katolicki biskup.
więcej…