Obecność
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Polska2018.02.16 21:21 02.19 07:36

Pikieta pod MSZ

 
 
Pikiecie narodowców pod Ministerstwem Spraw Zagranicznych tradycyjnie towarzyszyli wierni kontrmanifestanci z „Obywateli RP”. Choć może tym razem należałoby napisać „z Antify”? Nad ich grupką nie tylko powiewał sztandar z wpisanymi w okrąg czarną i czerwoną flagą, ale i niektóre skandowane hasła bezpośrednio reklamowały Antifę Polska, lub wywodziły się ze skrajnie lewicowych tradycji antyfaszystowskich.
 
Na szczęście nagłośnienie Ruchu Narodowego stanęło na wysokości zadania i mimo hałaśliwych sąsiadów, pozwoliło wysłuchać kilku przemówień, w tym przejmującego świadectwa Bartosza Wilczyńskiego, pełnomocnika Ruchu Narodowego na woj. małopolskie, którego dziadek został za pomoc Żydom przez niemieckich okupantów aresztowany, a następnie zamęczony w obozie koncentracyjnym.

Zaś Witold Tumanowicz, oprócz merytorycznego wypunktowania tego, jak rządzący oddają pole w relacjach międzynarodowych, wykorzystał chwilę przerwy w okrzykach oponentów i zwrócił im uwagę na to, że „Obywatelom RP” do tej pory nie zabroniono żadnej manifestacji - w przeciwieństwie do Ruchu Narodowego, któremu wybiegiem prawnym (zamknięcie dla ruchu kilku ulic) umiemożliwiono przeprowadzenie pikiety pod amasadą Izraela.

Obie demonstrujące grupy, jak i liczebność policji, były o dobrą połowę mniejsze, niż w zeszły poniedziałek pod Pałacem Prezydenckim. Ale nawet mimo niższej frekwencji, wąskie chodniki Alei Szucha, przy której stoi budynek Ministerstwa, uniemożliwiały spacery i mieszanie się „harcowników”. Tak wyraźne rozgraniczenie skontrastowało obie grupy. Obywatele RP prezentowali się w sposób hałaśliwy, nawet histeryczny. Na ich tle narodowcy byli ostoją zdyscyplinowania i dobrej organizacji. Nie było to zresztą tylko subiektywne wrażenie. Pikieta Ruchu Narodowego przebiegła dynamicznie i sprawnie, poczynając od punktualnego rozpoczęcia, poprzez kolejne krótkie przemówienia, aż po - niecałe pół godziny później - szybkie złożenie banerów i sztandarów i rozejście się.

Ciekawostka: niektóre hasła mogłyby być spokojnie skandowane przez obie strony. Na przykład intonowane przez kontrmanifestantów „chcemy dyplomacji, nie indoktrynacji”, albo wezwanie, pod jakim narodowcy zorganizowali swoją pikietę („chcemy podmiotowej polityki zagranicznej”). Okazuje się, że barykady - nawet te wirtualne, informacyjne - są zaporą przede wszystkim dla obiektywności i zdrowego rozsądku.

Na YouTube jest już dostępna rejestracja video wydarzenia: +https://www.youtube.com/watch?v=6L6ByTi9rMI 

 
555 odsłon  średnio 4,7 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: pikieta, RN, Ruch Narodowy, Obywatele RP, MSZ, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Antifa, antifa, histeria.
Re: Pikieta pod MSZ 
Piwowar, 2018.02.17 o 05:10
Adresaci pikiet śmieją się do rozpuku i mają gdzieś manifestowane przesłanie. Do nich przemawiają inne środki,, których przezornie pozbawiono obywatelską społeczność.

W tym przypadku dwie grupy zamanifestowały sobie wzajemnie. Emocje się wyładowały, ludziska zwinęli sztandary i rozjechali sie do domów.

A ministersto i tak zrobi swoje. Pop swajo, cziort swajo...

Z opisu wynika, ze Narodowcy pokazali większą klasę.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pikieta pod MSZ 
Mufti Turbanator, 2018.02.17 o 09:44
Na FaceBooku jeden z Obywateli RP z niejaką satysfakcją zwrócił mi uwagę, że kontrmanifestacja zajęła miejsce przed głównym wejściem do Ministerstwa.
Rzeczywiście, tak było, i był to kolejny przykład braku elegancji Obywateli RP.
Przy okazji powstaje kwestia, dlaczego policja nie zadbała o właściwsze zorganizowanie przestrzeni (pikieta narodowców była zwołana wcześniej, kontrmanifestacja dopiero w reakcji na nią). No, ale nikt z tego powodu nie robił scen, a już na pewno nie stojący raptem 20-30 metrów od głównego wejścia narodowcy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pikieta pod MSZ 
Piwowar, 2018.02.17 o 18:24
Obywatele strzelili sobie w kolano, poniewż ich obecność przed drzwiami może świadczyć o tym, że oni tez pikietują.

Demonstrować też trzeba z głową. Jeśli juz w ogóle decydujemy się na jakieś demonstracje. Bo jawne demonstracje w odpowiedzi na krecią robotę budzić mogą tylko politowanie, w najlepszym wypadku współczucie. Natomiast krecia robota........ nie zapędzajmy się.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
Kłamstwo powinno się zwalczać prawdą, a nie pałką policyjną.

login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
linki, cytaty, nowiny
Co mi dały feministki – normalizacja poważnych zaburzeń
Feminizm powinien przestać wreszcie być postrzegany jako ruch prokobiecy [...] tak samo lobby LGBT nie sprzyja homoseksualistom, a tym, którzy na wykorzystywaniu naiwności konkretnych osób zarabiają, lobby proaborcyjne nie sprzyja kobietom, lecz dostarcza klinikom przychodów, lobby gender nie sprzyja osobom zagubionym – pogrąża ich w niejasnej sytuacji pod pretekstem “bycia sobą” [...]
O rozbrojeniu obywateli i słabości państwa
Bardzo ciekawa i treściwa dyskusja dotycząca ograniczenia dostępu do broni dla obywateli. Także trochę historii i aktualnej statystyki.
Plich: Sprzeciw wobec aborcji nie ma charakteru konfesyjnego
[...] sprzeciw wobec aborcji nie pochodzi z nadprzyrodzonych źródeł poznania prawdy, czyli z Objawienia. Podstawowy porządek argumentacji pochodzi z rozumu naturalnego, do którego używania powołany jest każdy człowiek.
Ciężarówka "German Death Camps" po raz pierwszy wyjechała na ulice Chicago
Do włączenia się do akcji zachęcane są kolejne firmy i osoby prywatne, które będą mogły wydrukować i nakleić na swoje pojazdy grafikę udostępnioną na stronie internetowej germandeathcamps.us
Marek Jan Chodakiewicz: opluwając Polaków odbiera się im wolę walki przez wywołanie samonienawiści
Żydzi wolą czyny od słów. Nie machają językiem na próżno, ale wykładają ogromne pieniądze, aby swój punkt widzenia umieścić i utrwalić w publicznym dyskursie. I w rezultacie funkcjonują tysiące komórek, organizacji, fundacji i innych instytucji, w tym i uniwersyteckich, które zajmują się dziejami żydowskimi, judaizmem oraz bardzo często Holokaustem.
Stefan Kisielewski o Marcu 68
[...] właśnie ci ludzie wypuszczeni przez Gomułkę wyjechali na Zachód, ci ludzie umieją pisać i oni to właśnie wypełniają łamy „Kultury" „smoncesem", jak mówi Henio.
więcej…
najnowsze komentarze
Re: Media Narodowe doganiają Gazetę Polską
Marek Stefan Szmidt → Mufti Turbanator
Re: Debata „Rasizm i faszyzm w [...]
Marek Stefan Szmidt → Mufti Turbanator
"Oślica Balaama" na Targach Wydawców Katolickich
Mufti Turbanator
Re: Feminizm za klauzurą?
Mufti Turbanator → Marek Stefan Szmidt
Re: Feminizm za klauzurą?
Marek Stefan Szmidt → Mufti Turbanator
Re: Judaizm pozwala na ekshumację
MatiRani → Piwowar
Re: A na deser - metafizyka!
Mufti Turbanator → Christophoros Scholastikos
Re: A na deser - metafizyka!
Christophoros Scholastikos → Mufti Turbanator
Re: „Azyl”. O co chodzi?
Mufti Turbanator
Re: Judaizm pozwala na ekshumację
Piwowar → MatiRani
Re: Judaizm pozwala na ekshumację
MatiRani → Piwowar
Re: Robert Winnicki w sprawie tytułowego hasła [...]
Piwowar → Mufti Turbanator
Re: Pikieta pod MSZ
Piwowar → Mufti Turbanator
Re: Pikieta pod MSZ
Mufti Turbanator
więcej…