Obecność
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Idee2016.11.10 22:42 11.11 07:59

Biologia i religia

 
 
Czasu ostatnio bardzo nie mam, a i uwaga zaprzątnięta jest innymi aspektami bytowania, niż polityka. Niemniej ze względu na dwa słowa-klucze występujące w tytule konferencji, której anons zauważyłem na FaceBooku, nie mogłem przynajmniej nie spróbować się na nią dostać. Tytuł brzmiał: "Tożsamość i przyszłość Europy Narodów".
 
Wysłałem zgłoszenie, dwa dni później otrzymałem potwierdzenie znalezienia się na liście uczestników. Dziś, przemagając dojmujące poczucie nieadekwatności, dobrą godzinę przed rozpoczęciem byłem już w okolicy Sejmu RP. Obawiałem się, że za wcześnie, ale kolejki w biurze przepustek i na bramce u wejścia te obawy rozwiały. Zaś przybycie do właściwej sali sporo przed czasem miało ten uboczny skutek, że będący już na miejscu pan poseł Winnicki podszedł i przywitał się, dając jednakowoż do zrozumienia, że nie pamięta precyzyjnie, któżem ja. Przedstawiłem się więc, jeśli tak można powiedzieć, jako Polacy.eu.org i powołałem na zorganizowane kilka lat temu nieformalne spotkanie. Okazało się, że pan poseł pamięta nie tylko spotkanie, ale nawet nazwę ulicy, przy której miało miejsce, a ja... cóż, z odrobiną zazdrości i furą podziwu pogratulowałem doskonałej pamięci.

Nie pokuszę się o zdanie relacji, choćby przekrojowej, z całości konferencji. Wystąpienia były tak nasycone treścią, że jeśli próbuję teraz wspomnieć choć jeden-dwa arbitralnie wybrane wątki, od razu ciśnie się ich kolejne dwadzieścia z pretensją "a czemu nie ja?" Na szczęście konferencja (w większości prowadzona dwujęzycznie, po polsku i angielsku) była rejestrowana i zostanie, zgodnie z zapewnieniem organizatorów, opublikowana w internecie.

"Tożsamość" i "przyszłość" to kwestie, a przynajmniej hasła, regularnie przewijające się w dyskusjach Polaków(.eu.org) zarówno tu, w artykułach i komentarzach, jak i przy okazji osobistych spotkań. Miałem zatem nadzieję coś więcej o tożsamości i przyszłości w ujęciu nacjonalistycznym usłyszeć. I usłyszałem - ale nie całkiem to, co bym chciał. I znacznie więcej, niż bym chciał. Wprawdzie dramaturgia kolejnych wystąpień zapowiadała kulminację, jednak podsumowanie p. posła Winnickiego, z którego jedno hasło pozwoliłem sobie wziąć na tytuł niniejszej notki, sprowadziło moje wcześniejsze oczekiwania do rangi pseudointeligenckich majaczeń.

Niestety nie rozjaśnię tej, cokolwiek mętnej, konkluzji. Zainteresowanych odsyłam do materiałów z konferencji, oraz zachęcam do udziału w jutrzejszym Marszu Niepodległości. Niektóre wątki powrócą zapewne w towarzyszących Marszowi wystąpieniach dzisiejszych prelegentów. 
 
+www.facebook.com
Tożsamość i przyszłość Europy Narodów - międzynarodowa konferencja poświęcona przyszłości naszego kontynentu. Referaty przedstawią:
- Milan Mazurek, poseł parlamentu Słowacji, Kotleba - Ludowa Partia "Nasza Słowacja"
- Roberto Fiore, prezes Forza Nuova (Włochy)
- Manuel Canduela, prezes Democracia Nacional (Hiszpania)
- Frederik Hagberg, rzecznik prasowy Nordisk Ungdom (Szewcja)
- Robert Winnicki, poseł na Sejm RP, prezes Ruchu Narodowego
Prelegenci konferencji reprezentują narodowe ugrupowania z różnych zakątków Europy. Łączy nas jedno - chęć zachowania i umocnienia tożsamości oraz suwerenności naszych narodów, zagrożonych przez zjawiska globalizmu, marksizmu kulturowego i masowej imigracji. 

 
608 odsłon  średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: inteligenckie majaczenie, tożsamość, przyszłość, Ruch Narodowy, Sejm, konferencja, nacjonalizm, Europa, Tożsamość i przyszłość Europy Narodów, demografia.
Europa/Europe 
Mufti Turbanator, 2016.11.10 o 23:04
Na marginesie, czy ktoś wie, dlaczego na konferencyjnej grafice jest "This is Europa" a nie "This is Europe"? (ja nie wiem, pytam)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Europa/Europe 
Marek Stefan Szmidt, 2016.11.12 o 13:14
To po Brexicie...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Europa/Europe 
Mufti Turbanator, 2016.11.12 o 13:33
:)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Biologia i religia 
Marek Stefan Szmidt, 2016.11.12 o 13:17
Jednym z tematów naszej dyskusji po Marszu była miałkość intelektualna RN, która doprowadzi do jego rozpadu - vide AWS.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Nagranie konferencji 
Mufti Turbanator, 2016.11.15 o 14:46
***************************************************
Nagranie wideo międzynarodowej konferencji „Tożsamość i przyszłość Europy Narodów”, która odbyła się 10 listopada w Sejmie RP:
+ruchnarodowy.net
***************************************************
Ja szczęśliwie usiadłem tuż za kadrem ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
Kłamstwo powinno się zwalczać prawdą, a nie pałką policyjną.

login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
linki, cytaty, nowiny
Żydy nachalne i zuchwałe
[...] skoro nie udało się narodowców ani zmarginalizować ani przekształcić w PiS-owskie przybudówki, to taka delegalizacja ONR-u rękoma wiecznie straumatyzowanych Semitów (no chyba że ktoś da im kolejną kamienicę na otarcie łez) to byłby majstersztyk i do tego całkiem w stylu pana Prezesa.
W obronie prawa do obrony Jakuba Dymka
Niezależnie od tego, czy Jakub Dymek jest ideowym wrogiem wszystkiego tego w co wierzę ja i mi podobni, nie można przejść obojętnie wobec jawnej niesprawiedliwości. Człowiek uczciwy powinien zawsze stawać po stronie tego, któremu dzieje się krzywda, nie bacząc na sympatie, zgodność poglądów, czy własne uprzedzenia.
W obronie Świętej Inkwizycji
"Jestem autorem książki W obronie świętej inkwizycji […] Do dnia dzisiejszego sprzedała się w nakładzie 39 tys. egzemplarzy. W eMPiKach powinienem stać w liście bestsellerów… książki oczywiście nie ma."
Klasyczny europejski ekonomiczny paradoks polsko-niemiecko-żydowski
[...] Polscy Żydzi niestety kontaktów z Polakami nie utrzymywali, bo na poczatku wojny sądzili, że współpraca z mocniejszymi Niemcami będzie bezpieczniejsza.
Bóg jest najwyższym celem człowieka
Naród jest, wedle nas, najwyższym związkiem społecznym, ale nie jest najwyższym celem, nie jest miarą wartości moralnych. Gdy się przyjmuje, że Naród jest najwyższym celem, to wówczas trzeba – jak żydzi albo Niemcy – uznać się za Naród szczególny, wybrany, któremu cały świat ma podlegać – a taka fałszywa wiara musi prowadzić od katastrofy do katastrofy.
Leszek Żebrowski o kontrowersyjnej wypowiedzi Mateusza Pławskiego
– Wypowiedź rzecznika prasowego Młodzieży Wszechpolskiej była niedopuszczalna, skandaliczna.
więcej…