Obecność
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Idee2016.11.10 22:42 11.11 07:59

Biologia i religia

 
 
Czasu ostatnio bardzo nie mam, a i uwaga zaprzątnięta jest innymi aspektami bytowania, niż polityka. Niemniej ze względu na dwa słowa-klucze występujące w tytule konferencji, której anons zauważyłem na FaceBooku, nie mogłem przynajmniej nie spróbować się na nią dostać. Tytuł brzmiał: "Tożsamość i przyszłość Europy Narodów".
 
Wysłałem zgłoszenie, dwa dni później otrzymałem potwierdzenie znalezienia się na liście uczestników. Dziś, przemagając dojmujące poczucie nieadekwatności, dobrą godzinę przed rozpoczęciem byłem już w okolicy Sejmu RP. Obawiałem się, że za wcześnie, ale kolejki w biurze przepustek i na bramce u wejścia te obawy rozwiały. Zaś przybycie do właściwej sali sporo przed czasem miało ten uboczny skutek, że będący już na miejscu pan poseł Winnicki podszedł i przywitał się, dając jednakowoż do zrozumienia, że nie pamięta precyzyjnie, któżem ja. Przedstawiłem się więc, jeśli tak można powiedzieć, jako Polacy.eu.org i powołałem na zorganizowane kilka lat temu nieformalne spotkanie. Okazało się, że pan poseł pamięta nie tylko spotkanie, ale nawet nazwę ulicy, przy której miało miejsce, a ja... cóż, z odrobiną zazdrości i furą podziwu pogratulowałem doskonałej pamięci.

Nie pokuszę się o zdanie relacji, choćby przekrojowej, z całości konferencji. Wystąpienia były tak nasycone treścią, że jeśli próbuję teraz wspomnieć choć jeden-dwa arbitralnie wybrane wątki, od razu ciśnie się ich kolejne dwadzieścia z pretensją "a czemu nie ja?" Na szczęście konferencja (w większości prowadzona dwujęzycznie, po polsku i angielsku) była rejestrowana i zostanie, zgodnie z zapewnieniem organizatorów, opublikowana w internecie.

"Tożsamość" i "przyszłość" to kwestie, a przynajmniej hasła, regularnie przewijające się w dyskusjach Polaków(.eu.org) zarówno tu, w artykułach i komentarzach, jak i przy okazji osobistych spotkań. Miałem zatem nadzieję coś więcej o tożsamości i przyszłości w ujęciu nacjonalistycznym usłyszeć. I usłyszałem - ale nie całkiem to, co bym chciał. I znacznie więcej, niż bym chciał. Wprawdzie dramaturgia kolejnych wystąpień zapowiadała kulminację, jednak podsumowanie p. posła Winnickiego, z którego jedno hasło pozwoliłem sobie wziąć na tytuł niniejszej notki, sprowadziło moje wcześniejsze oczekiwania do rangi pseudointeligenckich majaczeń.

Niestety nie rozjaśnię tej, cokolwiek mętnej, konkluzji. Zainteresowanych odsyłam do materiałów z konferencji, oraz zachęcam do udziału w jutrzejszym Marszu Niepodległości. Niektóre wątki powrócą zapewne w towarzyszących Marszowi wystąpieniach dzisiejszych prelegentów. 
 
+www.facebook.com
Tożsamość i przyszłość Europy Narodów - międzynarodowa konferencja poświęcona przyszłości naszego kontynentu. Referaty przedstawią:
- Milan Mazurek, poseł parlamentu Słowacji, Kotleba - Ludowa Partia "Nasza Słowacja"
- Roberto Fiore, prezes Forza Nuova (Włochy)
- Manuel Canduela, prezes Democracia Nacional (Hiszpania)
- Frederik Hagberg, rzecznik prasowy Nordisk Ungdom (Szewcja)
- Robert Winnicki, poseł na Sejm RP, prezes Ruchu Narodowego
Prelegenci konferencji reprezentują narodowe ugrupowania z różnych zakątków Europy. Łączy nas jedno - chęć zachowania i umocnienia tożsamości oraz suwerenności naszych narodów, zagrożonych przez zjawiska globalizmu, marksizmu kulturowego i masowej imigracji. 

 
514 odsłon  średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: inteligenckie majaczenie, tożsamość, przyszłość, Ruch Narodowy, Sejm, konferencja, nacjonalizm, Europa, Tożsamość i przyszłość Europy Narodów, demografia.
Europa/Europe 
Mufti Turbanator, 2016.11.10 o 23:04
Na marginesie, czy ktoś wie, dlaczego na konferencyjnej grafice jest "This is Europa" a nie "This is Europe"? (ja nie wiem, pytam)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Europa/Europe 
Marek Stefan Szmidt, 2016.11.12 o 13:14
To po Brexicie...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Europa/Europe 
Mufti Turbanator, 2016.11.12 o 13:33
:)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Biologia i religia 
Marek Stefan Szmidt, 2016.11.12 o 13:17
Jednym z tematów naszej dyskusji po Marszu była miałkość intelektualna RN, która doprowadzi do jego rozpadu - vide AWS.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Nagranie konferencji 
Mufti Turbanator, 2016.11.15 o 14:46
***************************************************
Nagranie wideo międzynarodowej konferencji „Tożsamość i przyszłość Europy Narodów”, która odbyła się 10 listopada w Sejmie RP:
+ruchnarodowy.net
***************************************************
Ja szczęśliwie usiadłem tuż za kadrem ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
Kłamstwo powinno się zwalczać prawdą, a nie pałką policyjną.

login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
linki, cytaty, nowiny
Episkopat spotkał się z Marszem Niepodległości
„Ich przekaz to patriotyzm i wartości”
Prezes Reduty złożył pozew przeciwko Facebookowi
Maciej Świrski skierował do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew przeciwko Facebookowi. Zarzuca spółce dyskryminację z uwagi na przekonania polityczne, światopogląd oraz wyznanie żądając zakazania Facebookowi stosowania cenzury, dyskryminacji i blokowania swobody informacji.
ZUS wypłaci emerytury Ukraińcom za czas pracy na Ukrainie?
Z umowy o zabezpieczeniu społecznym z Ukrainą, która miała zagwarantować osiedlającym się w kraju Polakom ze Wschodu wypłatę emerytury za lata pracy na Ukrainie, w praktyce skorzystają głównie pracujący w Polsce Ukraińcy – podaje „Rzeczpospolita”.
Winnicki: Kto zakochał się w Trójmorzu i co z tego wynika
Przeglądając opracowania, raporty, czytając wypowiedzi i analizując posunięcia polityczne państw od Estonii po Bułgarię mogę powiedzieć jedno: nikt nie będzie „umierał” za projekt Trójmorza.
Poznaliśmy hasło Marszu Niepodległości 2017
- To oczywiste, że można być dobrym Polakiem, dobrym i uczciwym człowiekiem, będąc osobą niereligijną. Natomiast niereligijne społeczeństwa, czy narody nie mają przed sobą po prostu przyszłości - mówi prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki w rozmowie z AIP.
Szef organizacji walczącej z wolnością słowa przyznał, że jest chory psychicznie
Rafał G. prowadzący Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych twierdzi, że jest chory psychicznie. Stosowne zaświadczenie przedstawił w sądzie.
więcej…
najnowsze komentarze
Re: Liberalizm? To już było!
Mufti Turbanator
Kąkórs!
Mufti Turbanator
Re: Rocznica 100-lecia odzyskania niepodległości [...]
Marek Stefan Szmidt → Mufti Turbanator
Re: Rocznica 100-lecia odzyskania niepodległości [...]
Mufti Turbanator
Re: Musimy być elitą!
Marek Stefan Szmidt → Mufti Turbanator
Re: Musimy być elitą!
Mufti Turbanator
Re: Aerofłot
Marek Stefan Szmidt → Mufti Turbanator
Re: Aerofłot
Mufti Turbanator → Marek Stefan Szmidt
Re: Aerofłot
Marek Stefan Szmidt → Mufti Turbanator
Re: Szatniarze z Czerskiej
Mufti Turbanator
Re: Efekty uboczne konspiracji
Marek Stefan Szmidt → Mufti Turbanator
Re: Efekty uboczne konspiracji
Mufti Turbanator → Marek Stefan Szmidt
Re: Efekty uboczne konspiracji
Marek Stefan Szmidt → Mufti Turbanator
Re: Oświadczenie Związku Żołnierzy NSZ ws. [...]
MatiRani → Mufti Turbanator
więcej…