Obecność
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Idee2015.12.28 18:55 19:02

„Ludzki śmieć” śmie pytać Pana Sarmato-Liberała

 
 
Pan Grzegorz „GPS” Świderski zraził się był onegdaj formą komentarzy i nie raczy w nich nawiązywać dyskusji. Ale może zechce odnieść się do poniższej notki?
 
Różne tezy i koncepcje, nie tylko (jak w tym przypadku) liberalne, są narażone na wady. Można i należy poddawać je zatem próbom i ewentualnie podważać. A to poprzez zbadanie:
 
  1. Czy wnioskowanie zostało przeprowadzone poprawnie?
     
  2. Czy jego założenia są zgodne z rzeczywistością?

Twierdząca odpowiedź na pytanie pierwsze wymaga wykazania racjonalności i logiczności rozumowania prowadzącego do prezentowanej tezy, oraz jej niesprzeczności.

W drugim przypadku możliwy jest, prócz alternatywy tak/nie, stan trzeci: wykazanie, że konieczne było sięgnięcie do założeń nieweryfikowalnych (tj. wykraczających poza dziedzinę rozumu, na przykład do objawienia).

Niemniej, jeśli wykażemy sprzeczność (pkt. 1), żadna metafizyka ani transcendencja (pkt. 2) tezy nie uratuje.

Zatem: bardzo proszę Pana GPSa o wyjaśnienie, wg jakich kryteriów wolność jednych jest lepsza, słuszna i właściwa, a innych nic nie warta?

Ci pierwsi to liberałowie. Ci drudzy to, jak był ich nazwał, „ludzkie śmieci”. Zwolennicy narodowej wspólnoty oraz państwa o szerokich strukturach i kompetencjach.

Czemu zdanie pierwszych Panu Grzegorzowi waży, a zdanie drugich nie? Jeśli nie mają ci drudzy prawa do wolności, to dlaczego? 

 
814 odsłon  średnio 3 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: liberalizm, GPS, śmieć ludzki, ludzki śmieć, ludzkie śmiecie, człowiek, chrześcijaństwo, godność człowieka, godność ludzka, gps65, socjalizm, zasiłki, polemiki, polemika, konserwatywny liberalizm.
Re: „Ludzki śmieć” śmie pytać Pana Sarmato-Liberała 
GPS, 2015.12.30 o 20:36
To pytanie nie jest do mnie. Nigdy i nigdzie nie stawiałem tezy, że wolność jednych jest lepsza niż wolność innych. Uważam tę tezą za nieprawdziwą. Wolność ogólnie należy się wszystkim taka sama. Bardzo dobitnie wyraża to główna zasada liberałów: wolność twojej pięści musi być ograniczona bliskością mojego nosa lub twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna moja. To znaczy, że wolność każdego jest ograniczona taką samą wolnością każdego innego, bo każdy ma takie samo prawo naturalne do wolności.

Oczywiście każdy może tę swoją naturalną wolność utracić poprzez swoje czyny - ale tylko przez czyny - nie poprzez urodzenie, pochodzenie, etc. Jeśli popełnia przestępstwo, jeśli szkodzi innym, czyni im krzywdę, narusza ich wolność, inicjuje wobec nich przemoc, to wolność można mu odebrać nawet przemocą. To są fundamenty naszej cywilizacji.

To są sprawy tak oczywiste, że czuję się trochę zażenowany tłumacząc wydawałoby się dorosłemu człowiekowi, to czego w naszej kulturze powinien się każdy nauczyć co najmniej w gimnazjum.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: „Ludzki śmieć” śmie pytać Pana Sarmato-Liberała 
Mufti Turbanator, 2015.12.30 o 21:36
Szanowny Panie Grzegorzu, ludzi, którzy chcą państwa opiekuńczego, chcą zasiłków na dziecko, określił Pan w swoim artykuje mianem "ludzi głupich i prymitywnych", "nieudaczników", "zdegenerowanych biedaków", "meneli", "dziwek" i "bydła". Jak może Pan zatem zaprzeczać, że deprecjonuje Pan ich wolny wybór?
A może on nie jest wolny (bo są "głupi i prymitywni")? Ale w takim razie proszę o sprecyzowanie kryterium, kiedy ktoś jest Pana zdaniem wolny, a kiedy nie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: „Ludzki śmieć” śmie pytać Pana Sarmato-Liberała 
GPS, 2015.12.31 o 01:47
Pan się myli. Nie nazwałem tak tych ludzi. Pan nie zrozumiał tego co napisałem. Zalecam namysł, medytację, modlitwę. A potem ponowną lekturę. Nie polecam czytania między wierszami w tym kontekście, bo ja nie piszę szyfrem, ale wprost. Jeśli Pan nadal nie rozumie, to zalecam pytać o wyjaśnienie tego co napisałem, a nie wyjaśnienie Pańskich chorych i wynaturzonych interpretacji.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: „Ludzki śmieć” śmie pytać Pana Sarmato-Liberała 
Mufti Turbanator, 2016.01.01 o 10:39
Bardzo proszę o wyjaśnienie tego, co Pan napisał.
Docelowo chodzi mi o weryfikację tego, jak Pan widzi świat i co myśli.
Z góry dziękuję.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: „Ludzki śmieć” śmie pytać Pana Sarmato-Liberała 
GPS, 2016.01.02 o 13:53
Wszystko co napisałem, napisałem wprost, bez podtekstów. Proszę zadać jakieś konkretne pytanie czego Pan nie zrozumiał.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: „Ludzki śmieć” śmie pytać Pana Sarmato-Liberała 
MatiRani, 2016.01.03 o 02:42
Konkretnego pytania czy konkretnej odpowiedzi nie nalezy oczekiwac od Muftiego.
Tak wskazuje empiria.
;-)
MAcko
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: „Ludzki śmieć” http://polacy.eu.org/#/5668/smiec-ludzki/ 
MatiRani, 2016.01.03 o 02:43
Ludzki smiec to moze nie byc to samo co smiec ludzki.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: „Ludzki śmieć” śmie pytać Pana Sarmato-Liberała 
Mufti Turbanator, 2016.01.03 o 09:47
Nie no, traktujmy się poważnie. To Pan stwierdził, że nie rozumiem. Zatem to Pan wie, czego nie zrozumiałem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: „Ludzki śmieć” śmie pytać Pana Sarmato-Liberała 
GPS, 2016.01.03 o 16:39
Nie wiem czego Pan nie zrozumiał. Wiem tylko, że zarzucił mi Pan coś czego nie napisałem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
Kłamstwo powinno się zwalczać prawdą, a nie pałką policyjną.

login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
linki, cytaty, nowiny
Żydy nachalne i zuchwałe
[...] skoro nie udało się narodowców ani zmarginalizować ani przekształcić w PiS-owskie przybudówki, to taka delegalizacja ONR-u rękoma wiecznie straumatyzowanych Semitów (no chyba że ktoś da im kolejną kamienicę na otarcie łez) to byłby majstersztyk i do tego całkiem w stylu pana Prezesa.
W obronie prawa do obrony Jakuba Dymka
Niezależnie od tego, czy Jakub Dymek jest ideowym wrogiem wszystkiego tego w co wierzę ja i mi podobni, nie można przejść obojętnie wobec jawnej niesprawiedliwości. Człowiek uczciwy powinien zawsze stawać po stronie tego, któremu dzieje się krzywda, nie bacząc na sympatie, zgodność poglądów, czy własne uprzedzenia.
W obronie Świętej Inkwizycji
"Jestem autorem książki W obronie świętej inkwizycji […] Do dnia dzisiejszego sprzedała się w nakładzie 39 tys. egzemplarzy. W eMPiKach powinienem stać w liście bestsellerów… książki oczywiście nie ma."
Klasyczny europejski ekonomiczny paradoks polsko-niemiecko-żydowski
[...] Polscy Żydzi niestety kontaktów z Polakami nie utrzymywali, bo na poczatku wojny sądzili, że współpraca z mocniejszymi Niemcami będzie bezpieczniejsza.
Bóg jest najwyższym celem człowieka
Naród jest, wedle nas, najwyższym związkiem społecznym, ale nie jest najwyższym celem, nie jest miarą wartości moralnych. Gdy się przyjmuje, że Naród jest najwyższym celem, to wówczas trzeba – jak żydzi albo Niemcy – uznać się za Naród szczególny, wybrany, któremu cały świat ma podlegać – a taka fałszywa wiara musi prowadzić od katastrofy do katastrofy.
Stanowisko Ruchu Narodowego: polska idea narodowa
Pojawiły się, nawet wewnątrz środowiska narodowego, pytania o stosunek do kwestii tożsamości narodowej, kultury i etnosu. Dlatego przed kilkoma dniami, z inicjatywy władz Ruchu Narodowego, liderzy największych ogólnopolskich organizacji przystąpili do opracowania wspólnego stanowiska na ten temat.
więcej…