Obecność
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Religia2015.11.08 12:23 12:40

Islam dla naiwnych

 
 
Globalizacja i internet: świat z dostawą do domu. Z pierwszej ręki, w zasięgu komputerowej myszki.
 
Choćby na Fejsbóku: grupa "Islam wg Ahlul Bejt". Regularnie pojawiają się na niej tłumaczone na język polski, obficie okraszane zdjęciami doniesienia z Bangladeszu, Indii, Pakistanu, Iraku… Zwykle o walkach, zamachach, pobiciach, uwięzieniach. Za to Autorzy to jeden w drugiego "wybitni obrońcy praw człowieka", "ekologowie", profesorowie oraz "wybitni liderzy" lokalnych komórek partii politycznych. Od czasu do czasu dla kontrastu publikowany jest "wiersz mojego muzułmańskiego brata", sporo jednak - obawiam się - tracący w tłumaczeniu.

Przyznam, że w końcu nie zdzierżyłem. Po kolejnym typowym dla tej grupy wpisie wyszedłem z siebie, tj. z roli obserwatora, i skomentowałem (zob. na załączonym obrazku).

Ciekaw jestem, czy idealistyczni, wyznający multi-kulti toleraści, węszący wszędzie ksenofobię i antysemityzm, pełni odrazy i pogardy do rodzimych "faszystów" i "kiboli" ludzie eleganccy i przyzwoici są jeszcze w stanie dostrzec skrzeczącą rzeczywistość zza różanych narracji Gazety Wyborczej i Krytyki Politycznej? Czy są w stanie jeśli nie zrewidować komfortowy, wyznawany przez siebie system sloganów, to przynajmniej nie ignorować własnych obserwacji i użyć ich dla porównania resztek cywilizacji łacińskiej z… tym czymś?

Bo obawiam się, że z hasła "każdy inny, wszyscy równi" wybierają sobie część po przecinku, a o części przed - zapominają. I do tego zakładają, że inni - naprawdę INNI - postąpią tak samo. 
 
Islam według Ahlul Bejt: +www.facebook.com 

 
869 odsłon  średnio 3,7 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: islam, muzułmanie, religia pokoju, ISIS, cywilizacja, cywilizacja łacińska, tolerancja religijna, tolerancja, islamiści, lewacy.
Re: Islam dla naiwnych 
Marek Stefan Szmidt, 2015.11.08 o 19:34
zjawisko, które Pan opisał porównać można, jedynie z socjopatią, równie nieuleczalną jak lewactwo.
Oni tak mają :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Islam dla naiwnych   
Cichosza, 2015.11.09 o 02:20
Jaką mają wartość merytoryczną teksty "cały islam" / "oni tak mają"?

To, że człowiek zachodu nie lubi wiedzieć co tak naprawdę dzieje się na wojnie, jak zabija się ludzi, ani jak wygląda śmierć (czy nawet starość i choroba), nie czyni go ani lepszym, ani mniej w zabijanie zaangażowanym. Robił i robi swoim wrogom dokładnie to samo, co robi świat islamu swoim, i tak samo się z tego cieszy. Jak można to tak swobodnie omijać i twierdzić "oni tak mają"? Bo "my" to tak nie mamy. My jesteśmy ci "cywilizowani", my chrześcijanie. Furda, że od wieków wymyślamy jak wyposażyć przemoc w najdziwniejsze utensylia, a i ze zwykłego ołówka potrafimy w razie czego skorzystać kreatywnie. Przynajmniej jak już torturujemy i latami karmimy więźniów rurką wpychaną dwa razy dziennie do nosa - to w zaciszu tajnych więzień. A jak już ten lepszy, "cywilizowany" człowiek zabija publicznie, to nie zabija, tylko elegancko neutralizuje. A wróg, który próbuje się bronić, nie generuje sytuacji obrony własnej, tylko incydent. No i oczywiście kiedy umiera, zostaje uwięziony, pobity, zaskoczony, nasz wróg wojenny, to jest to wyłącznie święta boska sprawiedliwość. A potem ogłaszamy żałobę multinarodową. Dlatego cały świat zachodni miesiącami rozpaczał po ben Ladenie. Dlatego też brzydzą nas "wiadomości", przemoc w filmach i nie chodzimy na Bonda. Jamesa Bonda.

Rozumiem, że Panom bardzo zależy, ale Waszym tokiem myślenia idąc, wychodzi na to, że jeśli żaden z Panów w życiu nie zapłakał nad smutnym losem żołnierza Wermachtu, to wcale nie jesteście tak inni od tych "onych", jak byście naiwnie chcieli.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Islam dla naiwnych 
Mufti Turbanator, 2015.11.09 o 09:28
Mam wrażenie, że Cichosza odwołuje się właśnie do tego, co w ostatnich dekadach przekreśla cywilizację łacińską - do Guantanamo, tortur, "collateral damage" etc. Dla przypomnienia: "Śmierć każdego człowieka umniejsza mnie, albowiem jestem zespolony z ludzkością. Przeto nigdy nie pytaj, komu bije dzwon: bije on tobie" - że o "miłujcie waszych nieprzyjaciół" nie wspomnę, bo mogłoby to być wzięte za nietolerancję religijną ;)
Dziękuję za komentarz, pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Islam dla naiwnych 
Marek Stefan Szmidt, 2015.11.09 o 09:54
Ojej, ale się "Nam" dostało :-)
"oni tak mają" dotyczy jedynie umysłowości fanatyków która jest zbliżona do socjopatii.
Występuje w historii od jej zarania, na wszystkich kontynentach i wśród wszystkich warstw społecznych, bez różnicy na poziom inteligencji.
pozdrawiam Panią pełen naiwności, która pomaga przeżyć w tym, obłąkanym stadzie, zwanym "ludzkością"
:-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
Kłamstwo powinno się zwalczać prawdą, a nie pałką policyjną.

login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
linki, cytaty, nowiny
Spotkania z działaczami Ruchu Narodowego
Spotkania w całym kraju. Wszyscy są zaproszeni :) #NarodowaMobilizacja
Krzysztof Tuduj: Mobilizujemy Polaków na 100. rocznicę odzyskania niepodległości!
Polacy muszą nauczyć się rozmawiać o polityce za pomocą argumentów, a nie emocji, by nie dawać sobą manipulować. Do zobaczenia!
Plich: Sprzeciw wobec aborcji nie ma charakteru konfesyjnego
[...] sprzeciw wobec aborcji nie pochodzi z nadprzyrodzonych źródeł poznania prawdy, czyli z Objawienia. Podstawowy porządek argumentacji pochodzi z rozumu naturalnego, do którego używania powołany jest każdy człowiek.
Ciężarówka "German Death Camps" po raz pierwszy wyjechała na ulice Chicago
Do włączenia się do akcji zachęcane są kolejne firmy i osoby prywatne, które będą mogły wydrukować i nakleić na swoje pojazdy grafikę udostępnioną na stronie internetowej germandeathcamps.us
Marek Jan Chodakiewicz: opluwając Polaków odbiera się im wolę walki przez wywołanie samonienawiści
Żydzi wolą czyny od słów. Nie machają językiem na próżno, ale wykładają ogromne pieniądze, aby swój punkt widzenia umieścić i utrwalić w publicznym dyskursie. I w rezultacie funkcjonują tysiące komórek, organizacji, fundacji i innych instytucji, w tym i uniwersyteckich, które zajmują się dziejami żydowskimi, judaizmem oraz bardzo często Holokaustem.
Stefan Kisielewski o Marcu 68
[...] właśnie ci ludzie wypuszczeni przez Gomułkę wyjechali na Zachód, ci ludzie umieją pisać i oni to właśnie wypełniają łamy „Kultury" „smoncesem", jak mówi Henio.
więcej…
najnowsze komentarze
Re: Judaizm pozwala na ekshumację
MatiRani → Piwowar
Re: A na deser - metafizyka!
Mufti Turbanator → Christophoros Scholastikos
Re: A na deser - metafizyka!
Christophoros Scholastikos → Mufti Turbanator
Re: „Azyl”. O co chodzi?
Mufti Turbanator
Re: Judaizm pozwala na ekshumację
Piwowar → MatiRani
Re: Judaizm pozwala na ekshumację
MatiRani → Piwowar
Re: Robert Winnicki w sprawie tytułowego hasła [...]
Piwowar → Mufti Turbanator
Re: Pikieta pod MSZ
Piwowar → Mufti Turbanator
Re: Pikieta pod MSZ
Mufti Turbanator
Re: Pikieta pod MSZ
Piwowar → Mufti Turbanator
Re: Judaizm pozwala na ekshumację
Piwowar → Mufti Turbanator
Re: Judaizm pozwala na ekshumację
Mufti Turbanator → Piwowar
Re: Judaizm pozwala na ekshumację
Piwowar → Mufti Turbanator
Re: Judaizm pozwala na ekshumację
Mufti Turbanator → Piwowar
więcej…