Obecność
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Religia2015.11.08 12:23 12:40

Islam dla naiwnych

 
 
Globalizacja i internet: świat z dostawą do domu. Z pierwszej ręki, w zasięgu komputerowej myszki.
 
Choćby na Fejsbóku: grupa "Islam wg Ahlul Bejt". Regularnie pojawiają się na niej tłumaczone na język polski, obficie okraszane zdjęciami doniesienia z Bangladeszu, Indii, Pakistanu, Iraku… Zwykle o walkach, zamachach, pobiciach, uwięzieniach. Za to Autorzy to jeden w drugiego "wybitni obrońcy praw człowieka", "ekologowie", profesorowie oraz "wybitni liderzy" lokalnych komórek partii politycznych. Od czasu do czasu dla kontrastu publikowany jest "wiersz mojego muzułmańskiego brata", sporo jednak - obawiam się - tracący w tłumaczeniu.

Przyznam, że w końcu nie zdzierżyłem. Po kolejnym typowym dla tej grupy wpisie wyszedłem z siebie, tj. z roli obserwatora, i skomentowałem (zob. na załączonym obrazku).

Ciekaw jestem, czy idealistyczni, wyznający multi-kulti toleraści, węszący wszędzie ksenofobię i antysemityzm, pełni odrazy i pogardy do rodzimych "faszystów" i "kiboli" ludzie eleganccy i przyzwoici są jeszcze w stanie dostrzec skrzeczącą rzeczywistość zza różanych narracji Gazety Wyborczej i Krytyki Politycznej? Czy są w stanie jeśli nie zrewidować komfortowy, wyznawany przez siebie system sloganów, to przynajmniej nie ignorować własnych obserwacji i użyć ich dla porównania resztek cywilizacji łacińskiej z… tym czymś?

Bo obawiam się, że z hasła "każdy inny, wszyscy równi" wybierają sobie część po przecinku, a o części przed - zapominają. I do tego zakładają, że inni - naprawdę INNI - postąpią tak samo. 
 
Islam według Ahlul Bejt: +www.facebook.com 

 
690 odsłon  średnio 3,7 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: islam, muzułmanie, religia pokoju, ISIS, cywilizacja, cywilizacja łacińska, tolerancja religijna, tolerancja, islamiści, lewacy.
Re: Islam dla naiwnych 
Marek Stefan Szmidt, 2015.11.08 o 19:34
zjawisko, które Pan opisał porównać można, jedynie z socjopatią, równie nieuleczalną jak lewactwo.
Oni tak mają :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Islam dla naiwnych   
Cichosza, 2015.11.09 o 02:20
Jaką mają wartość merytoryczną teksty "cały islam" / "oni tak mają"?

To, że człowiek zachodu nie lubi wiedzieć co tak naprawdę dzieje się na wojnie, jak zabija się ludzi, ani jak wygląda śmierć (czy nawet starość i choroba), nie czyni go ani lepszym, ani mniej w zabijanie zaangażowanym. Robił i robi swoim wrogom dokładnie to samo, co robi świat islamu swoim, i tak samo się z tego cieszy. Jak można to tak swobodnie omijać i twierdzić "oni tak mają"? Bo "my" to tak nie mamy. My jesteśmy ci "cywilizowani", my chrześcijanie. Furda, że od wieków wymyślamy jak wyposażyć przemoc w najdziwniejsze utensylia, a i ze zwykłego ołówka potrafimy w razie czego skorzystać kreatywnie. Przynajmniej jak już torturujemy i latami karmimy więźniów rurką wpychaną dwa razy dziennie do nosa - to w zaciszu tajnych więzień. A jak już ten lepszy, "cywilizowany" człowiek zabija publicznie, to nie zabija, tylko elegancko neutralizuje. A wróg, który próbuje się bronić, nie generuje sytuacji obrony własnej, tylko incydent. No i oczywiście kiedy umiera, zostaje uwięziony, pobity, zaskoczony, nasz wróg wojenny, to jest to wyłącznie święta boska sprawiedliwość. A potem ogłaszamy żałobę multinarodową. Dlatego cały świat zachodni miesiącami rozpaczał po ben Ladenie. Dlatego też brzydzą nas "wiadomości", przemoc w filmach i nie chodzimy na Bonda. Jamesa Bonda.

Rozumiem, że Panom bardzo zależy, ale Waszym tokiem myślenia idąc, wychodzi na to, że jeśli żaden z Panów w życiu nie zapłakał nad smutnym losem żołnierza Wermachtu, to wcale nie jesteście tak inni od tych "onych", jak byście naiwnie chcieli.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Islam dla naiwnych 
Mufti Turbanator, 2015.11.09 o 09:28
Mam wrażenie, że Cichosza odwołuje się właśnie do tego, co w ostatnich dekadach przekreśla cywilizację łacińską - do Guantanamo, tortur, "collateral damage" etc. Dla przypomnienia: "Śmierć każdego człowieka umniejsza mnie, albowiem jestem zespolony z ludzkością. Przeto nigdy nie pytaj, komu bije dzwon: bije on tobie" - że o "miłujcie waszych nieprzyjaciół" nie wspomnę, bo mogłoby to być wzięte za nietolerancję religijną ;)
Dziękuję za komentarz, pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Islam dla naiwnych 
Marek Stefan Szmidt, 2015.11.09 o 09:54
Ojej, ale się "Nam" dostało :-)
"oni tak mają" dotyczy jedynie umysłowości fanatyków która jest zbliżona do socjopatii.
Występuje w historii od jej zarania, na wszystkich kontynentach i wśród wszystkich warstw społecznych, bez różnicy na poziom inteligencji.
pozdrawiam Panią pełen naiwności, która pomaga przeżyć w tym, obłąkanym stadzie, zwanym "ludzkością"
:-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
Kłamstwo powinno się zwalczać prawdą, a nie pałką policyjną.

login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
linki, cytaty, nowiny
Żydy nachalne i zuchwałe
[...] skoro nie udało się narodowców ani zmarginalizować ani przekształcić w PiS-owskie przybudówki, to taka delegalizacja ONR-u rękoma wiecznie straumatyzowanych Semitów (no chyba że ktoś da im kolejną kamienicę na otarcie łez) to byłby majstersztyk i do tego całkiem w stylu pana Prezesa.
W obronie prawa do obrony Jakuba Dymka
Niezależnie od tego, czy Jakub Dymek jest ideowym wrogiem wszystkiego tego w co wierzę ja i mi podobni, nie można przejść obojętnie wobec jawnej niesprawiedliwości. Człowiek uczciwy powinien zawsze stawać po stronie tego, któremu dzieje się krzywda, nie bacząc na sympatie, zgodność poglądów, czy własne uprzedzenia.
W obronie Świętej Inkwizycji
"Jestem autorem książki W obronie świętej inkwizycji […] Do dnia dzisiejszego sprzedała się w nakładzie 39 tys. egzemplarzy. W eMPiKach powinienem stać w liście bestsellerów… książki oczywiście nie ma."
Klasyczny europejski ekonomiczny paradoks polsko-niemiecko-żydowski
[...] Polscy Żydzi niestety kontaktów z Polakami nie utrzymywali, bo na poczatku wojny sądzili, że współpraca z mocniejszymi Niemcami będzie bezpieczniejsza.
Bóg jest najwyższym celem człowieka
Naród jest, wedle nas, najwyższym związkiem społecznym, ale nie jest najwyższym celem, nie jest miarą wartości moralnych. Gdy się przyjmuje, że Naród jest najwyższym celem, to wówczas trzeba – jak żydzi albo Niemcy – uznać się za Naród szczególny, wybrany, któremu cały świat ma podlegać – a taka fałszywa wiara musi prowadzić od katastrofy do katastrofy.
Stanowisko Ruchu Narodowego: polska idea narodowa
Pojawiły się, nawet wewnątrz środowiska narodowego, pytania o stosunek do kwestii tożsamości narodowej, kultury i etnosu. Dlatego przed kilkoma dniami, z inicjatywy władz Ruchu Narodowego, liderzy największych ogólnopolskich organizacji przystąpili do opracowania wspólnego stanowiska na ten temat.
więcej…