Obecność
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Linki, cytaty, nowiny2014.02.13 18:48 18:57

„Opinie jednomyślne: film wyjątkowo haniebny”

(poleca )
 
Środowisko harcerskie i rodzina oburzone Kamieniami na szaniec. „Koleżanka Rudego przedstawiona jak prostytutka”
 
Konsultantem historycznym filmu był m.in. prof. Grzegorz Nowik, historyk PAN i harcmistrz, który zgłosił cały katalog uwag już na etapie scenariuszowym. Zostały odrzucone.

+niezlomni.com


Pan Robert Gliński od dawna nie boi się "kontrowersyjnej" tematyki: +www.filmpolski.pl


Na Facebooku powstała strona "Tylko świnie siedzą w kinie" +www.facebook.com "Nazwa wydarzenia pochodzi z książki "Kamienie na szaniec" i tego właśnie tytułu dotyczy. Nie idziemy na film "Kamienie na szaniec". Okazuje się to być wzięciem tytułu i luźnym posłużeniem się historią, której celem jest stworzenie filmu akcji oraz uderzenie w Polskę i obraz naszych bohaterów." 

 
1144 odsłony  średnio 5 (5 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: antypolonizm, wojna informacyjna, ruch oporu, Kamienie na szaniec, kinfo, film, szkalowanie, Polska, historia, Robert Gliński.
Re: „Opinie jednomyślne: film wyjątkowo haniebny” 
Malawanda, 2014.02.13 o 20:36
Skandal! Ten Robert Gliński to zwykła szmata. Jaka Kontrowersyjna tematyka... jest kodeksowa obraza czci i zniesławienie wprost ( KC i KK) . Dobrze, że oburzonych jest więcej niż pochlebców, którzy też cię wycofają, gdy temat znajdzie epilog w sądzie. Słusznie społeczność facebooka zaleca :Nie idziemy na film "Kamienie na szaniec"
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: „Opinie jednomyślne: film wyjątkowo haniebny” 
Adam39, 2014.02.14 o 08:49
Daje się coraz częściej zauważać systemowe obrażanie i szkalowanie Polaków przez tych niby polskich "twórców" i to za pomocą pieniędzy wyrwanych polskim podatnikom.
Obecne "polskie" gazety i "polskie" filmy pełnią taką rolę jak niemieckie gadzinówki za okupacji. Tylko że teraz są żydowskie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: „Opinie jednomyślne: film wyjątkowo haniebny” 
Paweł Tonderski, 2014.02.14 o 12:22
Czułem pismem nosem, że jak jednym z aktorów w tym filmie będzie Chyra, to musi to być coś na czasie i postępowego. :)))))

Pewnie nie podoba się to wielu ludziom w Polsce, że Rudy należał w przedwojennej Polsce do ONR-u, trzeba było i to środowisko skalać i z ich dziewczyn zrobić prostytutki, jednak z tego co mi wiadomo, to ci ludzie nawet nie palili, ale także w mowie codziennej nie używali nigdy plugawego języka, to naprawdę była bardzo kulturalna, ideowa i patriotyczna polska młodzież, jej elita, z której dzisiejsza polska młodzież powinna brać tylko przykład.

A poza tym, My nie Francuzi, którzy w czasie wojny aby zamordować jakiegoś gestapowca lub esesmana pokładali swoje kobiety im do łóżek, aby ona po tym mogła wykonać bezpiecznie karę śmierci.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: „Opinie jednomyślne: film wyjątkowo haniebny” 
Malawanda, 2014.02.14 o 18:08
No, pan Chyra "Andrzej Chyra urodził się 27 sierpnia 1964 roku w Gryfowie Śląskim. Jest aktorem i reżyserem. W 1987 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną, a w 1994 roku, na tej samej uczelni, Wydział Reżyserii.. Na ekranie zadebiutował w filmie "Kolejność uczuć" Radosława Piwowarskiego. Rok później wyreżyserował na scenie warszawskiego Teatru Stara Prochownia sztukę "Z dziejów alkoholizmu w Polsce". Popularność zdobył dzięki rolom w takich filmach jak "Dług", czy też "Kallafior". Swoją rolą Gerarda w filmie Krzysztofa Krauzego zaskoczył zarówno publiczność jak i krytyków." musi się sprzedawać, bo kasy potrzebuje. Chłop po rozwodzie, długi, alimenty.. Co w niczym nie usprawiedliwia zdrady wobec Nas, wobec Narodu. Dorabia warcholąc, niestety, nie on jeden.Upadek moralności, ot co..
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
„Nie ma ludzi ze spiżu. Widz zobaczy fajnych chłopców” 
Mufti Turbanator, 2014.02.20 o 09:15
Jak ocenia Pan film pod względem wiarygodności historycznej? Podobno konsultant historyczny prof. Grzegorz Nowik wycofał się ze współpracy z Wami? Pytanie także o wnuka Aleksandra Kamińskiego Wojciecha Feleszko - czy on oglądał już film?

R.G.: Prof. Nowik miał zastrzeżenia co do rozwiązań niektórych scen. Mówił, że są niewiarygodne w warunkach konspiracyjnych. Na przykład zbiórka młodzieży w lesie w mundurach - ja mam zdjęcia, na których jest taka zbiórka, ale profesor mówił, że to niemożliwe, żeby byli w mundurach. Były pewne spory w kwestii przedstawienia niektórych scen. Ostatecznie profesor powiedział, że mimo całego szacunku dla filmu musi się wycofać.

Pan Wojciech Feleszko oglądał film kilkakrotnie, ale różne jego wersje, różniące się zawartością. Ostatniej wersji nie widział. Na początku film mu się podobał. Potem pan Feleszko zaczął zmieniać swój pogląd na jego temat.

Wiarygodność historyczna odnosi się do wydarzeń, a także do spraw scenograficznych, spraw mundurów, broni. W trakcie prac nad filmem mieliśmy oddzielnych konsultantów do wszystkich tych spraw.Rozmowa z R. Glińskim: +www.polskatimes.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
Kłamstwo powinno się zwalczać prawdą, a nie pałką policyjną.

login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
linki, cytaty, nowiny
Potrzebni są mężczyźni, którzy wezmą odpowiedzialność za dobro wspólne
– Pora skończyć z bezinicjatywnością i nieodpowiedzialnością męską wyprodukowaną w PRL, a reprodukowaną w kolejnym pokoleniu. Potrzebni są mężczyźni, którzy wezmą odpowiedzialność za coś więcej niż tylko własny sukces ekonomiczny, za dobro wspólne. Narodowe oczywiście – pisze członek Zarządu Głównego Krzysztof Tuduj.
Przewodniczący Episkopatu o niebezpieczeństwie nacjonalizmu i pięknie patriotyzmu
W jaki sposób można scharakteryzować nową generację polskich środowisk narodowych, które odwołują się do założeń przedwojennej narodowej demokracji? [...] Z jednej strony mamy do czynienia z ludźmi o poglądach prawdziwie nacjonalistycznych, którzy hołdują hasłu „Polska [wyłącznie] dla Polaków”, z drugiej zaś strony – z ludźmi o zwyczajnych poglądach patriotycznych. Potrzebna więc jest dalsza formacja.
Dialog Kościoła z judaizmem – jak wyjść z gąszczu błędów
Judaizm i dialog Kościoła z jego wyznawcami budzi często skrajne emocje. Wynikają one z nieporozumień. Powiedzmy jednak jasno: religia Starego Testamentu to co innego, niż oparty głównie na Talmudzie współczesny judaizm.
Nowe szaty socjalizmu
O ile w sferze obyczajowej realizatorzy wytycznych ONZ napotykają w Polsce opór, o tyle w sferze gospodarczej idzie jak po maśle.
Endecki rachunek sumienia
Dawniej endecja skupiała polską elitę. Pierwsze skrzypce grali prawnicy, lekarze, ekonomiści, intelektualiści, przedstawiciele kultury oraz szerokorozumiana klasa średnia. Ruch liczył w szczytowym okresie od 200 do 300 tysięcy członków.
Marksizm kulturowy - największy przekręt w historii (3 odp.)
"Odnotujmy, że Marks [...] w życiu nie przepracował ani jednego dnia, całe życie żerując a to na własnej rodzinie, a to na Fryderyku Engelsie - bogatym właścicielu fabryki tekstyliów." [UWAGA: język i pisownia oryginału jest nie całkiem salonowa, ale ze względu na inne wartości tekst linkuję. MT]
więcej…