Obecność
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Linki, cytaty, nowiny2013.11.05 09:44 09:45

Robert Winnicki o T. Mazowieckim i walce politycznej

(poleca )
 
Bój o państwo i społeczeństwo zawsze rozgrywa się pomiędzy dobrze zorganizowanymi mniejszościami, które wiedzą czego chcą i potrafią narzucić swoją wolę oraz wizję większości.
 
Jeszcze parę słów o kwestii "narodowej świętości", do jakiej przez ostatni tydzień system próbował podnieść postać Tadeusza Mazowieckiego. Przeciwko moim wystąpieniom pojawił się argument "bo większość społeczeństwa". Na przykład sformułowany w wypowiedzi:

"A mimo wszystko dla większości polaków nadal pozostaje On ikoną i wzorem,chyba że wyjdziemy z założenia, że większość nie ma racji."

Litościwie pominę pisanie "On" z wielkiej litery przy jednoczesnych "polakach" z małej. Natomiast co do meritum wpisu, warto się do niego odnieść, bo przecież często spotykamy się z zarzutem, "a wy znowu przeciw", "o, znowu pod prąd" i tak dalej. Często nasi działacze czy sympatycy czują dyskomfort z powodu pozostawania w opozycji do dominujących w głównym nurcie tendencji. Tym bardziej jednak nie należy ulegać tyranii sformułowania "bo większość Polaków".

Większość Polaków, jak zawsze i wszędzie w każdym społeczeństwie pod każdą szerokością geograficzną i historyczną, nie ma nadmiernie sprecyzowanych poglądów politycznych. Większość ludzi ma dosyć powierzchowne emocje dotyczące sfery politycznej, które formowane są na podstawie informacji, jakie do nich docierają. Emocje te budowane są oczywiście w logice danego systemu, stąd wychodzenie poza nią lub przeciwko niej (co czynimy) odbierane jest przez ową większość jako "zgrzyt".

Kluczowe jest to, kto kontroluje media (a przynajmniej ich większość, najbardziej wpływowych), instytucje, pisze podręczniki szkolne itd. itp. Oczywiście obecnie - nie my, narodowcy, a ludzie stojący w radykalnej opozycji wobec naszej wizji człowieka, wizji Polski, wizji świata. Bój o państwo i społeczeństwo zawsze rozgrywa się pomiędzy dobrze zorganizowanymi mniejszościami, które wiedzą czego chcą i potrafią narzucić swoją wolę oraz wizję większości. Które organizują przestrzeń publiczną według właściwych sobie pojęć i hierarchii wartości. Na przełomie l.80 i 90-tych, dzięki układowi z komuną, organizatorami państwa, a w jeszcze większym stopniu, organizatorami wyobraźni ideowo-politycznej polskiego społeczeństwa stała się michnikowszczyzna z Geremkami, Mazowieckimi, Kuroniami, Balcerowiczami itd.

My walczymy o to, żeby państwo i rząd dusz im odebrać. Dopóki tego nie zrobimy, pozostaniemy w, ciągle rosnącej, ale jednak, mniejszości, która będzie robiła i mówiła rzeczy "nieprzyjemne" albo "gorszące" albo wręcz "straszne" z punktu widzenia głównego nurtu. I wiele osób, zwłaszcza stojących gdzieś na pograniczu, będzie odczuwało z tego powodu dyskomfort. Dlatego piszę o zorganizowanych mniejszościach - bo większość woli takiego dyskomfortu nie odczuwać. Nie ma co nad tym załamywać rąk, tylko przyjąć jako pewną stałą.

Dlatego walka będzie trwać. A na jej końcu to my staniemy się głównym nurtem i uporządkujemy nasz kraj. Wygramy, bo my jesteśmy młodzi i zdeterminowani, a oni - starzy i zdemoralizowani. 
 
Źródło: +www.facebook.com 

 
973 odsłony  średnio 5 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Polska, polityka, Robert Winnicki, Ruch Narodowy, Tadeusz Mazowiecki, Mazowiecki, Winnicki.
Re: Robert Winnicki o T. Mazowieckim i walce politycznej   
Lona, 2013.11.05 o 10:39
Którą stronę w necie nie otworzysz, "wyskakuje" Mazowiecki.
Jak tak dalej pójdzie , zacznie mi się po nocach ta persona śnić. Nie ma rady, trzeba na jakiś czas odłożyć "kompa" ... :(
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Robert Winnicki o T. Mazowieckim i walce politycznej 
Christophoros Scholastikos, 2013.11.05 o 11:09
Celny i ostry komentarz.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
Kłamstwo powinno się zwalczać prawdą, a nie pałką policyjną.

login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
linki, cytaty, nowiny
Co mi dały feministki – normalizacja poważnych zaburzeń
Feminizm powinien przestać wreszcie być postrzegany jako ruch prokobiecy [...] tak samo lobby LGBT nie sprzyja homoseksualistom, a tym, którzy na wykorzystywaniu naiwności konkretnych osób zarabiają, lobby proaborcyjne nie sprzyja kobietom, lecz dostarcza klinikom przychodów, lobby gender nie sprzyja osobom zagubionym – pogrąża ich w niejasnej sytuacji pod pretekstem “bycia sobą” [...]
Jasna Góra: 5. Pielgrzymka Młodzieży Narodowej
„Módlmy się szczególnie gorąco, abyśmy pozostali czystymi nacjonalistami i patriotami, żeby nie było w nas żadnego szowinizmu, żadnej nienawiści, pogardy. Nawet, jeżeli inni nas krzywdzą, okazują nam czarną niewdzięczność, pomawiają nas o wszystko, co najgorsze, gardzą nami – nam nie wolno w ten sposób postępować. Trzymajmy się czystego nacjonalizmu, jako cnoty” – wezwał ks. Roman Kneblewski.
Spotkania z działaczami Ruchu Narodowego
Spotkania w całym kraju. Wszyscy są zaproszeni :) #NarodowaMobilizacja
Krzysztof Tuduj: Mobilizujemy Polaków na 100. rocznicę odzyskania niepodległości!
Polacy muszą nauczyć się rozmawiać o polityce za pomocą argumentów, a nie emocji, by nie dawać sobą manipulować. Do zobaczenia!
O rozbrojeniu obywateli i słabości państwa
Bardzo ciekawa i treściwa dyskusja dotycząca ograniczenia dostępu do broni dla obywateli. Także trochę historii i aktualnej statystyki.
Plich: Sprzeciw wobec aborcji nie ma charakteru konfesyjnego
[...] sprzeciw wobec aborcji nie pochodzi z nadprzyrodzonych źródeł poznania prawdy, czyli z Objawienia. Podstawowy porządek argumentacji pochodzi z rozumu naturalnego, do którego używania powołany jest każdy człowiek.
więcej…
najnowsze komentarze
Re: Media Narodowe doganiają Gazetę Polską
Marek Stefan Szmidt → Mufti Turbanator
Re: Debata „Rasizm i faszyzm w [...]
Marek Stefan Szmidt → Mufti Turbanator
"Oślica Balaama" na Targach Wydawców Katolickich
Mufti Turbanator
Re: Feminizm za klauzurą?
Mufti Turbanator → Marek Stefan Szmidt
Re: Feminizm za klauzurą?
Marek Stefan Szmidt → Mufti Turbanator
Re: Judaizm pozwala na ekshumację
MatiRani → Piwowar
Re: A na deser - metafizyka!
Mufti Turbanator → Christophoros Scholastikos
Re: A na deser - metafizyka!
Christophoros Scholastikos → Mufti Turbanator
Re: „Azyl”. O co chodzi?
Mufti Turbanator
Re: Judaizm pozwala na ekshumację
Piwowar → MatiRani
Re: Judaizm pozwala na ekshumację
MatiRani → Piwowar
Re: Robert Winnicki w sprawie tytułowego hasła [...]
Piwowar → Mufti Turbanator
Re: Pikieta pod MSZ
Piwowar → Mufti Turbanator
Re: Pikieta pod MSZ
Mufti Turbanator
więcej…