Obecność
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Linki, cytaty, nowiny2013.08.09 17:40 08.10 00:39

Red. Leszek Żebrowski. "Mity przeciwko Polsce..."

(poleca )
 
Clip YouTube ze spotkania z Leszkiem Żebrowskim. Godzinna szarża jasnej, bezkompromisowej diagnozy najnowszej historii i teraźniejszości.
 
4 II 2013r. w Salonie Gościnnym Krakowskiego Klubu Gazety Polskiej o swojej najnowszej książce "Mity przeciwko Polsce. Żydzi, Polacy. Komunizm 1939-2012" opowiadał autor książki, red. Leszek Żebrowski.

 

 
1164 odsłony  średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Leszek Żebrowski, Polska, PRL, komuna, Żydzi, manipulacje, wymiar sprawiedliwości, UB, bezpieka, postkomuniści, Okrągły Stół, Polacy, Żołnierze Wyklęci.
Re: Red.Leszek Żebrowski. "Mity przeciwko Polsce..." 
Malawanda, 2013.08.09 o 20:51
Zgodnie z zleceniem próbowałam wysłuchać rzeczy Leszka Żebrowskiego, ale to jest dwugodzinna audycja. Zycie ma to do siebie, że nieustannie się śpieszy. Czy mógłby Waś w skrócie zamieścić swoje refleksje, i ich kwintesencję, z tego spotkania? Nie da rady Leszka wysłuchać, za mało czasu :( Proszę więc zatem jak wyżej
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Red.Leszek Żebrowski. "Mity przeciwko Polsce..." 
Mufti Turbanator, 2013.08.09 o 20:58
Właśnie na tym wic polega, że tego występu po prostu nie da się streścić :) Sama esencja!
Może włączyć "do poduszki"? (inna sprawa, że ja wtedy od razu zasypiam ;/)
Pozdrowienia!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Red.Leszek Żebrowski. "Mity przeciwko Polsce..." 
w.red, 2013.08.10 o 00:32
Dla mnie bardzo dobry materiał i naprawdę wart wysłuchania z uwagą. Czy jest on nowością - nie sądzę. Bo Pan Żebrowski mówi to co mówił wcześniej. Nie mniej polecam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
Kłamstwo powinno się zwalczać prawdą, a nie pałką policyjną.

login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
linki, cytaty, nowiny
Stanowisko Ruchu Narodowego: polska idea narodowa
Pojawiły się, nawet wewnątrz środowiska narodowego, pytania o stosunek do kwestii tożsamości narodowej, kultury i etnosu. Dlatego przed kilkoma dniami, z inicjatywy władz Ruchu Narodowego, liderzy największych ogólnopolskich organizacji przystąpili do opracowania wspólnego stanowiska na ten temat.
Leszek Żebrowski o kontrowersyjnej wypowiedzi Mateusza Pławskiego
– Wypowiedź rzecznika prasowego Młodzieży Wszechpolskiej była niedopuszczalna, skandaliczna.
W Kościele nie ma miejsca na dialog z masonerią
W Syrakuzach na Sycylii odbyła się sesja zorganizowana przez Lożę Wielkiego Wschodu Włoch pod tytułem: „Kościół i masoneria, tak bliscy, a tak dalecy?”. Co ciekawe, w sesji uczestniczył również… katolicki biskup.
Rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej: Nie jesteśmy rasistami, ale separatystami rasowymi (4 odp.)
Jesteśmy separatystami rasowymi, uważamy, że jedna rasa nie jest lepsza od drugiej, ale każda jest inna, zamieszkuje inny kontynent. Etniczności nie należy mieszać.
Krótki tryptyk o usterkach
Zapraszam na krótką gawędę o własnych spostrzeżeniach z patriotyczno-narodowych rozmów. Doświadczenie zebrane z kilkuletnich dyskusji internetowych, a także z ostatnich dwóch lat rozmów z wieloma zatroskanymi Polakami, w różnym wieku, różnych zawodów i różnych miejsc Polski.
My chcemy Boga
Chcemy podkreślić, że my zgadzamy się np. z krytyką szowinizmu, która tam była zawarta. Jednak wydaje mi się, że właśnie w tym dokumencie zabrakło rozróżnienia między szowinizmem a chrześcijańskim nacjonalizmem polskim, który przecież był kreowany przez hierarchów. Mam tu na myśli przede wszystkim dwóch wielkich prymasów, Hlonda i Wyszyńskiego.
więcej…