Obecność
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Linki, cytaty, nowiny2012.12.07 14:34 14:35

"Bitwa pod Wiedniem" pod ostrzałem we Włoszech

(poleca )
 
tytuł filmu w dystrybucji międzynarodowej może urazić wrażliwość świata islamskiego
 
Włosko-polski film "Bitwa pod Wiedniem" wywołał kontrowersje we Włoszech. Pojawiły się opinie, że film jest zbędny i wywoła polemikę w świecie islamskim. Krytykowany jest też fakt wydania na niego milionów euro z pieniędzy państwowej telewizji RAI.

Całość: +www.tvn24.pl

(Warto przy okazji pamiętać o negatywnym zdaniu Krzysztofa J. Wojtasa, autora "Cywilizacji Polskiej", o odsieczy wiedeńskiej i jej skutkach dla Polski, oraz o opinii doc. Kosseckiego, który z kolei także w przyszłości widzi rolę Polski jako cywilizacyjnego przedmurza i jako herolda etyki w życiu międzynarodowym. MT) 

 
1120 odsłon  średnio 5 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: film, chrześcijaństwo, islam, kinematografia, Wiedeń, odsiecz wiedeńska, historia, Wiedeń 1683, prawica, Włochy, cywilizacja, Cywilizacja Polska, Kossecki, Wojtas, Bitwa pod Wiedniem.
Re: "Bitwa pod Wiedniem" pod ostrzałem we Włoszech 
Christophoros Scholastikos, 2012.12.07 o 17:55
Niech zgadnę "obraza uczuć religijnych mniejszości czy większości muzułmańskiej"? Pewnie, że obraża bo zdrowo im pogoniono wówczas kota. Lepiej, żeby dobrze to zapamiętali :-).

Wprowadźmy zakaz nauki historii będzie łatwiej nie czytać o brzydkich rzeczach, które miały miejsce :-).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Bitwa pod Wiedniem" pod ostrzałem we Włoszech 
Adam39, 2012.12.08 o 00:11
Odnośnie negatywnego zdania Krzysztofa J. Wojtasa, autora "Cywilizacji Polskiej", o odsieczy wiedeńskiej i jej skutkach dla Polski - ja go w tym jak najbardziej popieram. Polska na tym politycznie niczego nie zyskała, wręcz odwrotnie i przyczyniło się to do upadku Rzeczpospolitej.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Bitwa pod Wiedniem" pod ostrzałem we Włoszech 
Hindukusz-Milena, 2012.12.07 o 23:37
Włosi są podszyci tchórzem nie od dziś a muzułmanie się nie obrażą o fakty historyczne.Turcy zawsze szanowali Polaków bo uznali naszą przewagę w uczciwej walce.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Bitwa pod Wiedniem" pod ostrzałem we Włoszech 
MatiRani, 2012.12.07 o 23:51
1. Trzeba wiedziec co jest w filmie
2. Trzeba wiedziec jacy "Wlosi" krytykuja film.

Takiej propagndy pirdniecia to co rusz sie pokazuje cos w massmeNdiach: W USA sie mówi ze Polacy nie lubia zydów... zupelna pustka informacyjna: jacy Polacy i kto mówi?

To tak ogólnie i zasadniczo, no harm inended - warto wiedziec i dziekuje za link do przeczytania...

Miedzy Nami... ADL ( anti difamation ligue ) to 5 zydków pierdzacych w stolki i szukajacych byle przejawu antysemityzmu w bykle czym... a mówi sie o nich!!!! Jak by ich bylo 100000 , 1200 biur i mieli do obrony miliony ciemiezonych wspólplemienców!!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Bitwa pod Wiedniem" pod ostrzałem we Włoszech 
Mufti Turbanator, 2012.12.11 o 09:22
"Corriere della Sera": kontrowersje wokół filmu "Bitwa pod Wiedniem"
+www.rp.pl
wywołał kontrowersje we Włoszech, gdy okazało się, że do kin wprowadzi go dystrybutor związany z telewizją RAI. Są opinie, że film jest zbędny i wywoła polemikę w świecie islamskim
Nie wiem - śmiać się czy płakać?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
Kłamstwo powinno się zwalczać prawdą, a nie pałką policyjną.

login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
linki, cytaty, nowiny
Żydy nachalne i zuchwałe
[...] skoro nie udało się narodowców ani zmarginalizować ani przekształcić w PiS-owskie przybudówki, to taka delegalizacja ONR-u rękoma wiecznie straumatyzowanych Semitów (no chyba że ktoś da im kolejną kamienicę na otarcie łez) to byłby majstersztyk i do tego całkiem w stylu pana Prezesa.
W obronie prawa do obrony Jakuba Dymka
Niezależnie od tego, czy Jakub Dymek jest ideowym wrogiem wszystkiego tego w co wierzę ja i mi podobni, nie można przejść obojętnie wobec jawnej niesprawiedliwości. Człowiek uczciwy powinien zawsze stawać po stronie tego, któremu dzieje się krzywda, nie bacząc na sympatie, zgodność poglądów, czy własne uprzedzenia.
W obronie Świętej Inkwizycji
"Jestem autorem książki W obronie świętej inkwizycji […] Do dnia dzisiejszego sprzedała się w nakładzie 39 tys. egzemplarzy. W eMPiKach powinienem stać w liście bestsellerów… książki oczywiście nie ma."
Klasyczny europejski ekonomiczny paradoks polsko-niemiecko-żydowski
[...] Polscy Żydzi niestety kontaktów z Polakami nie utrzymywali, bo na poczatku wojny sądzili, że współpraca z mocniejszymi Niemcami będzie bezpieczniejsza.
Bóg jest najwyższym celem człowieka
Naród jest, wedle nas, najwyższym związkiem społecznym, ale nie jest najwyższym celem, nie jest miarą wartości moralnych. Gdy się przyjmuje, że Naród jest najwyższym celem, to wówczas trzeba – jak żydzi albo Niemcy – uznać się za Naród szczególny, wybrany, któremu cały świat ma podlegać – a taka fałszywa wiara musi prowadzić od katastrofy do katastrofy.
Stanowisko Ruchu Narodowego: polska idea narodowa
Pojawiły się, nawet wewnątrz środowiska narodowego, pytania o stosunek do kwestii tożsamości narodowej, kultury i etnosu. Dlatego przed kilkoma dniami, z inicjatywy władz Ruchu Narodowego, liderzy największych ogólnopolskich organizacji przystąpili do opracowania wspólnego stanowiska na ten temat.
więcej…