Obecność
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Linki, cytaty, nowiny2017.01.21 08:01 08:05

Agenci i zdrajcy, czyli kto?

(poleca )

Andrzej Szlęzak

 
Do tej pory sądziłem, że polskie życie polityczne nie jest mnie w stanie zaskoczyć żadnym nonsensem.
Myliłem się.
 
Oto urasta do pierwszorzędnego zagadnienia sprawa rzekomej zdrady państwa polityków PO i Nowoczesnej, którzy mieli prosić o interwencję zewnętrzną w czasie ostatniego zamieszania w Sejmie.

Uważam, że od momentu wejścia do UE i NATO o żadnej zdradzie w takim przypadku nie może być mowy. Jeżeli pani premier uroczyście wita obce wojska w granicach państwa polskiego, jeżeli obywatele polscy skarżą – i to z sukcesami – państwo polskie do międzynarodowych trybunałów, jeżeli przyjmujemy miliardy euro od międzynarodowych instytucji i wydajemy je na cele wskazane przez te instytucje, to kto tu jest zdrajcą i kto broni niepodległości? Ostatecznie gdyby politycy PO i Nowoczesnej poprosili o pomoc prezydenta Putina, to w obecnej międzynarodowej sytuacji politycznej byłaby podstawa do oskarżenia o zdradę. Jednak nie stawia się im zarzutu o proszenie o pomoc Rosji, ale instytucji UE.

Całość: +mysl-polska.pl 
 
Fot. premier.gov.pl 

 
323 odsłony  średnio 2 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: zdrada, PO, PiS, Polska, pucz, agenci, NATO, Rosja, Zachód, homo sovieticus, zdrajcy, wasale.
Re: Agenci i zdrajcy, czyli kto? 
Mufti Turbanator, 2017.01.23 o 12:17
Cytuję za +konserwatyzm.pl
"Przytaczana jest także opinia generała Romana Polko, który uważa, że stacjonowanie tych oddziałów amerykańskich na zachodzie jest właściwe, gdyż: „Byłoby dla nas dyshonorem, gdyby pierwszymi ofiarami rosyjskiej agresji na Polskę byli Amerykanie ….. Ostatecznie my sami musimy być przygotowani do przyjęcia pierwszego uderzenia i obrony przesmyku suwalskiego”.
Skoro tak, to, po co nam w o ogóle te wojska tutaj? I jeszcze nie możemy dopuścić, by coś im się stało, bo to byłby straszny dyshonor!"
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Agenci i zdrajcy, czyli kto? 
Marek Stefan Szmidt, 2017.01.23 o 13:52
Wpis oceniłem negatywnie, gdyż celem walki Wyklętych było dotrwanie do przybycia wojsk amerykańskich, które miały odepchnąć sowietów do granic z roku 1939-go.
W Tradycji Polskiej, wzywanie przez mniejszość interwencji z zagranicy nazywa się targowicą.
W tradycji demokracji, wszelkie "akcje" polityczne opozycji ograniczają się do interpelacji poselskich, a akcje uliczne i prasowe do kampanii wyborczej.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Agenci i zdrajcy, czyli kto? 
Mufti Turbanator, 2017.01.23 o 20:24
No, tak... Ja powyższy wpis odczytałem jako ironię.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Agenci i zdrajcy, czyli kto? 
Marek Stefan Szmidt, 2017.01.24 o 13:37
Wiem, ale sprawa jest zbyt poważna...
Pozdrawiam serdecznie MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
Kłamstwo powinno się zwalczać prawdą, a nie pałką policyjną.

login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
linki, cytaty, nowiny
Potrzebni są mężczyźni, którzy wezmą odpowiedzialność za dobro wspólne
– Pora skończyć z bezinicjatywnością i nieodpowiedzialnością męską wyprodukowaną w PRL, a reprodukowaną w kolejnym pokoleniu. Potrzebni są mężczyźni, którzy wezmą odpowiedzialność za coś więcej niż tylko własny sukces ekonomiczny, za dobro wspólne. Narodowe oczywiście – pisze członek Zarządu Głównego Krzysztof Tuduj.
Przewodniczący Episkopatu o niebezpieczeństwie nacjonalizmu i pięknie patriotyzmu
W jaki sposób można scharakteryzować nową generację polskich środowisk narodowych, które odwołują się do założeń przedwojennej narodowej demokracji? [...] Z jednej strony mamy do czynienia z ludźmi o poglądach prawdziwie nacjonalistycznych, którzy hołdują hasłu „Polska [wyłącznie] dla Polaków”, z drugiej zaś strony – z ludźmi o zwyczajnych poglądach patriotycznych. Potrzebna więc jest dalsza formacja.
Dialog Kościoła z judaizmem – jak wyjść z gąszczu błędów
Judaizm i dialog Kościoła z jego wyznawcami budzi często skrajne emocje. Wynikają one z nieporozumień. Powiedzmy jednak jasno: religia Starego Testamentu to co innego, niż oparty głównie na Talmudzie współczesny judaizm.
Nowe szaty socjalizmu
O ile w sferze obyczajowej realizatorzy wytycznych ONZ napotykają w Polsce opór, o tyle w sferze gospodarczej idzie jak po maśle.
Endecki rachunek sumienia
Dawniej endecja skupiała polską elitę. Pierwsze skrzypce grali prawnicy, lekarze, ekonomiści, intelektualiści, przedstawiciele kultury oraz szerokorozumiana klasa średnia. Ruch liczył w szczytowym okresie od 200 do 300 tysięcy członków.
Marksizm kulturowy - największy przekręt w historii (3 odp.)
"Odnotujmy, że Marks [...] w życiu nie przepracował ani jednego dnia, całe życie żerując a to na własnej rodzinie, a to na Fryderyku Engelsie - bogatym właścicielu fabryki tekstyliów." [UWAGA: język i pisownia oryginału jest nie całkiem salonowa, ale ze względu na inne wartości tekst linkuję. MT]
więcej…