Obecność
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Linki, cytaty, nowiny2015.01.13 14:15 14:16

Oświadczenie Ruchu Narodowego. Jutro manifestacja w Bytomiu

(poleca )
 
25 lat tzw. wolności to okres drenowania polskiej gospodarki, panoszenia się zagranicznych korporacji i nieudacznictwo legislacyjne, za które odpowiadają elity polityczne demoliberalnej III RP.
 
 Warszawa, 13.01.2015 r.

Ruch Narodowy solidarny z górnikami

Blisko dwa tysiące górników protestuje pod ziemią, po tym jak rząd Ewy Kopacz ogłosił plan restrukturyzacyjny dotyczący polskiego górnictwa. Rząd poszedł po najmniejszej linii oporu i zamiast planu naprawczego mamy de facto do czynienia z kapitulacją przed prawdziwymi problemami, jakie nękają polski przemysł wydobywczy od wielu lat. Jedyne na co stać nieudolny rząd to wyrzucenie ponad dwóch miliardów złotych na zamknięcie czterech kopalń, co doprowadzi do społecznej pauperyzacji obszarów, na których funkcjonują.

Premier nie przedstawiła żadnej realnej alternatywy dla ludzi, którzy będą musieli zmierzyć się z konsekwencjami „planu naprawczego”. Polskie górnictwo przechodziło już kilka restrukturyzacji, niektóre pod nadzorem instytucji ponadnarodowych, m.in. Banku Światowego. Skończyło się to biedaszybami i wysokim bezrobociem w rejonach, gdzie wdrażano podobne plany pseudo-naprawcze. Od lat zmniejszamy wydobycie węgla pod naciskiem UE, a gra idzie o to, że gdy już polikwidujemy polskie kopalnie, to koncensje na wydobycie polskich złóż będą dostawać spółki zagraniczne, a my, z powodu reguł unijnych, nie będziemy już zdolni odtworzyć polskich mocy wydobywczych

Nikt nie kwestionuje faktu, że sytuacja w polskim górnictwie jest zła. Wśród przyczyn należy wymienić min.:
- brak przejrzystej formuły zarządzania kopalniami, za co zarządy spółek węglowych biorą zresztą ogromne pieniądze;
- uleganie bzdurnym unijnym regulacjom ekologicznym w postaci dwóch pakietów klimatycznych;
- brak działań doraźnych wobec importu węgla ze wschodu (węgiel gorszej jakości i sprowadzany pod cenach dumpingowych)
- złą strukturę systemu płacowo-zatrudnieniowego w tym sektorze;
- oraz silne obostrzenia fiskalne jakimi obłożony jest polski węgiel.

Energetyka jest nie tylko obszarem odpowiedzialnym za dostarczanie energii obywatelom, to również ważny argument w prowadzeniu polityki międzynarodowej. W Polsce jednak elity okrągłostołowe zamiast dążyć do suwerenności energetycznej działają całkowicie odwrotnie. Ulegają lobbingowi powiązanymi z innymi, zagranicznymi przedsiębiorstwami energetycznymi. Od pani premier i podległych jej ministrów ciężko dowiedzieć się co dalej z gazem łupkowym, co z zgazowaniem węgla pod ziemią i wykorzystaniem metanu do celów przemysłowych. 25 lat tzw. wolności to okres drenowania polskiej gospodarki, panoszenia się zagranicznych korporacji i nieudacznictwo legislacyjne, za które odpowiadają elity polityczne demoliberalnej III RP.

Ruch Narodowy nieraz okazywał solidarność z górnikami, teraz nie będzie inaczej. Organizujemy akcje protestacyjne ramię w ramię z górnikami i ich rodzinami. Zapraszamy już w najbliższą środę na największą tego typu manifestację do Bytomia, która rozpocznie się o godz. 17:00 na ul. Konstytucji 76.

Zachęcamy do udziału w manifestacji wszystkich Polaków, którym suwerenność energetyczna kraju i los polskich rodzin na Śląsku leży na sercu. Bądźmy solidarni!

Zarząd Główny Ruchu Narodowego

Źródło: +www.facebook.com 

 
780 odsłon   (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Polska, górnicy, górnictwo, RN, Ruch Narodowy, oświadczenie, strajk, strajki, Kopacz, III RP, IIIRP, gospodarka, liberalizm, demoliberalizm.
 
Kłamstwo powinno się zwalczać prawdą, a nie pałką policyjną.

login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
linki, cytaty, nowiny
Szokujące wytyczne do walki z antysemityzmem.
Publikacja liczy zaledwie 30 stron, ale jest to po prostu bomba. Punkt po punkcie wyliczono zalecenia, które mają być wdrożone na całym świecie i na każdy szczeblu – od poziomu organizacji międzynarodowych, poprzez poziom władz państwowych do organizacji pozarządowych, organizacji religijnych, przedsiębiorstw, mediów aż po administratorów stron internetowych. Lektura tych wytycznych po prostu jeży włosy na głowie.
Czy Kościół dręczył Kopernika i Galileusza?
Przezabawne oskarżenia o prześladowanie Kopernika ze strony Kościoła można obalić wysyłając zdjęcie jednej strony z dobrej książki nt historii tamtego okresu.
Być Polką
Francuzki czy Rosjanki nie miały przypisywanych jakichś szczególnych ról ani specjalnych praw, dlatego teraz biedne lewaczki nie odróżniają wyrazów szacunku od molestowania.
Tęczowy terror nadchodzi
Celem nie jest już budzenie współczucia, celem jest przedstawienie odmiennych preferencji seksualnych i związanego z tym trybu życia, jako co najmniej równoprawnego wobec modelu naturalnego, który zachowania seksualne wiąże z prokreacją i zakłada wierność małżonków.
Konfederacja gietrzwałdzka
Jesteśmy kontrrewolucjonistami. Stoimy po stronie wiecznego, zdrowego porządku – przeciwko zarazie utopijnych ideologii.
Słowa jak pałki. Wojna demosu z populusem
Na ogół chwyt polega na naciąganych skojarzeniach. Do (prawicowego) populizmu dorzucany jest chętnie nacjonalizm / faszyzm / nazizm, co ma sugerować, że kto się nadmiernie cieszy z rocznicy odzyskania niepodległości, jutro będzie bił Żydów, a pojutrze budował dla nich komory gazowe.
więcej…
najnowsze komentarze
Re: Czy Polska musi iść drogą Zachodu?
Marek Stefan Szmidt → Mufti Turbanator
Re: O pewnej debacie
Mufti Turbanator → Marek Stefan Szmidt
Re: O pewnej debacie
Marek Stefan Szmidt → Mufti Turbanator
Re: O pewnej debacie
Mufti Turbanator → Marek Stefan Szmidt
Re: O pewnej debacie
Marek Stefan Szmidt → Mufti Turbanator
Re: Jakiej polityki migracyjnej potrzebuje Polska? [...]
esperance → Mufti Turbanator
Re: Jakiej polityki migracyjnej potrzebuje Polska? [...]
Mufti Turbanator → esperance
Re: Jakiej polityki migracyjnej potrzebuje Polska? [...]
esperance → Mufti Turbanator
Re: Wielbicielom lanych klusków
Mufti Turbanator → Cichosza
Re: Wielbicielom lanych klusków
Cichosza → Mufti Turbanator
Re: Wielbicielom lanych klusków
Mufti Turbanator → Cichosza
Re: Wielbicielom lanych klusków
Cichosza → Mufti Turbanator
Re: Wielbicielom lanych klusków
Marek Stefan Szmidt → Mufti Turbanator
Re: Wielbicielom lanych klusków
Mufti Turbanator → Marek Stefan Szmidt
więcej…