Obecność
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Polska2014.09.09 06:44 07:15

Pamiętamy

 

Małe, a cieszy (10)

 
Coraz więcej akcentów świadczących o tym, że Polacy przestają wstydzić się własnej tożsamości i patriotyzmu.
 
Kolejny przykład: okolicznościowa nalepka, upamiętniająca 70. rocznicę Powstania Warszawskiego. 

 
982 odsłony  średnio 5 (5 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: pamiętamy, pamięć, PW, Powstanie Warszawskie, tożsamość, patriotyzm, Polacy, historia, samochód, nalepka, nalepki.
Re: Pamiętamy 
Piwowar, 2014.09.10 o 06:20
To z pewnością Warszawiacy, a samochód na stołecznych znaczkach. Wielu Polaków, zazwyczaj spoza Warszawy, potępia Powstanie, a niektórzy wyrażają się o Bohaterach Powstania z pogardą. Nie chce mi się analizować tego zjawiska, bo mam niesmak i nie usmiecha mi sie grzebac w .........

Na ogromnej ścianie budynku na Wólczyńskiej, zaraz przed krzyżówką z ulicą Josepha Conrada, znajduje się wielki mural, chyba na trzy piętra, upamiętniejący Powstanie i Powstańców z komentarzem "Pamiętamy".

Na aktualnym gugumapie widać malowidło w początkowej, niedokończonej formie. Należy wejść na streetview na ww. skrzyżowanie, cofnąć się Wólczyńską w kierunku cmentarza Wawrzyszewskiego I posuwać się pomału z powrotem w stronę Sokratesa. Obraz pojawi się zaraz za krzyżem po lewej stronie, na budynku, gdzie mieści się cukiernia Bajka i sklep zoologiczny Rybka.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pamiętamy 
Paweł Tonderski, 2014.09.11 o 15:50
Myli się pan, ostatnio miałem okazję być w Radomsku, nikt tam nikogo nie potępia.

Narodowcy obecnie, tak jak ci przedwojenni uczestniczący w Powstaniu Warszawskim krytykują rozkaz o wywołaniu Powstania w Warszawie i w ogólę Akcję Burza, potępiamy dowódców, (sztabowych, GK AK, nie liniowych), i nie żołnierzy tego powstania i dowódców, którzy walczyli w pierwszej linii obok swoich żołnierzy, do których na przykład zaliczał się kapitan Sojczyński, czy jemu podobni...

Zresztą na tym portalu zamieszczałem wielokrotnie oświadczenie żołnierzy NSZ i jednostek scalonych z AK na ten temat, które zostało sformułowane przez nich już w dniu kapitulacji powstania w Warszawie. Warto z nim się zapoznać. Tytuł felietonu - Zmarnowany heroizm!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pamiętamy 
Paweł Tonderski, 2014.09.11 o 13:07
Podobne kalkomanie sprzedaję w swoim małym sklepiku, mam też kalkomanie z Jaszczurem - "Związku Jaszczurczego"...

Pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pamiętamy 
Christophoros Scholastikos, 2014.09.11 o 13:51
Jest tego i sporo we Wrocławiu, widać koszulki patriotyczne dość często.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pamiętamy 
Piwowar, 2014.09.14 o 09:14
Takie wielkie kalkomanie? Jak można taką nabyć?

Na szczęście nie wszyscy potępiają, ale jak napisałem wielu i zazwyczaj spoza Stolicy. Dopóki żył Andrzej Rumianek (Tygrys), wyjaśniał sytuację wszystkim, którzy chcieli słuchać, a urzędował w maleńkim muzeum Powstania w żółtym budynku zaraz obok pomnika. Odszedł dwa lata temu, niemal w rocznicę Powstania.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pamiętamy 
Paweł Tonderski, 2014.09.18 o 16:17
Zamiany 5, Warszawa w okolicach stacji Metro Stokłosy. mój telefon 692-409-805
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
Kłamstwo powinno się zwalczać prawdą, a nie pałką policyjną.

login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
linki, cytaty, nowiny
Stanowisko Ruchu Narodowego: polska idea narodowa
Pojawiły się, nawet wewnątrz środowiska narodowego, pytania o stosunek do kwestii tożsamości narodowej, kultury i etnosu. Dlatego przed kilkoma dniami, z inicjatywy władz Ruchu Narodowego, liderzy największych ogólnopolskich organizacji przystąpili do opracowania wspólnego stanowiska na ten temat.
Leszek Żebrowski o kontrowersyjnej wypowiedzi Mateusza Pławskiego
– Wypowiedź rzecznika prasowego Młodzieży Wszechpolskiej była niedopuszczalna, skandaliczna.
W Kościele nie ma miejsca na dialog z masonerią
W Syrakuzach na Sycylii odbyła się sesja zorganizowana przez Lożę Wielkiego Wschodu Włoch pod tytułem: „Kościół i masoneria, tak bliscy, a tak dalecy?”. Co ciekawe, w sesji uczestniczył również… katolicki biskup.
Rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej: Nie jesteśmy rasistami, ale separatystami rasowymi (4 odp.)
Jesteśmy separatystami rasowymi, uważamy, że jedna rasa nie jest lepsza od drugiej, ale każda jest inna, zamieszkuje inny kontynent. Etniczności nie należy mieszać.
Krótki tryptyk o usterkach
Zapraszam na krótką gawędę o własnych spostrzeżeniach z patriotyczno-narodowych rozmów. Doświadczenie zebrane z kilkuletnich dyskusji internetowych, a także z ostatnich dwóch lat rozmów z wieloma zatroskanymi Polakami, w różnym wieku, różnych zawodów i różnych miejsc Polski.
My chcemy Boga
Chcemy podkreślić, że my zgadzamy się np. z krytyką szowinizmu, która tam była zawarta. Jednak wydaje mi się, że właśnie w tym dokumencie zabrakło rozróżnienia między szowinizmem a chrześcijańskim nacjonalizmem polskim, który przecież był kreowany przez hierarchów. Mam tu na myśli przede wszystkim dwóch wielkich prymasów, Hlonda i Wyszyńskiego.
więcej…