Obecność
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Linki, cytaty, nowiny2013.11.22 09:54 09:55

Bluźniercza, antypolska ohyda w Teatrze Starym? Aktorzy rezygnują!

(poleca )
 
Jeszcze we wtorek o godz. 13.30 na stronie internetowej teatru można było znaleźć w obsadzie „Nie-Boskiej komedii” nazwiska znanych aktorów. Dwie godziny później zniknęły i obsada zmalała z 18 do 11 osób.
 
W tej chwili nie wiadomo, czy w ogóle dojdzie do premiery. - Czekamy na tydzień prób generalnych, wtedy zapadną decyzje - mówi wicedyrektor Starego Teatru Sebastian Majewski.

W jednej ze scen młody aktor mówi: „Zygmunt Krasiński napisał »Nie-Boską komedię«, która jest straszliwym paszkwilem na Żydów, to sztuka antysemicka”. Następnie każdy z tej grupy przedstawia się z imienia i nazwiska i mówi: „W związku z tym, że »Nie-Boska komedia« jest tekstem antysemickim, nie chcę być Polakiem, chcę być Żydem”. Tylko jedna aktorka się wyłamuje: „Jestem Polką, to reżyser kazał mi mówić, że jestem Żydówką, ale ja tego nie zrobię”. Po czym grupa młodych rozbiera się i pisze sobie na piersiach „Holocaust = towar”. Następnie sięga po mydło (z tłuszczu Żydów) i zmywa napis.

Brzmi i hymn Polski. "Mazurek Dąbrowskiego" śpiewany jest po rosyjsku, ale i po polsku, na melodię „Deutschland, Deutschland über alles”, co poprzedza scenę gwałtu zbiorowego na jednej z młodych – donosi „Dziennik Polski”. Następnie bierze ona ślub w obrządku katolickim (w tragedii Krasińskiego jest to ślub hrabiego Henryka z Marią), po czym uczestnicy obrzędu plują na młodą parę, by następnie przebrać kobietę w welon ikonograficznie upodabniający ją do Maryi Niepokalanej.

Potem zgwałcona rodzi dziecko, co sugeruje scena z charakterystycznym zawiniątkiem. Tyle że wysypują się z niego ciasteczka w kształcie Gwiazdy Dawida. W tym momencie grupa młodych przemienia się w czworonogi, które ciasteczka wyjadają, po czym krążąc na czworakach wokół ni to stołu, ni to ołtarza, gdzie owa Maria siedzi, kładą jej kolejno głowy na kolanach w akcie spowiedzi. Muczą przy tym głośno, co na próbach bawiło reżysera i jego ekipę. Aż zwierzęta padają, a Maria kładzie na nich karteczki z nazwiskami: Miłosz, Szymborska, Wojtyła.

Powstający spektakl wzbudza w zespole Starego ogromne emocje. Ponoć na radzie artystycznej teatru dyrektor Jan Klata zadeklarował, że decyzję, czy dojdzie do przewidzianej na 7 grudnia premiery, podejmie po pierwszej próbie generalnej. Zatem próby trwają, mimo wycofania się siedmiu z osiemnastu aktorów. Nikt nie został do obsady dodany.

Źródło: dziennikpolski24.pl
KRaj 

 
Podaję za: PCh24.pl 

 
1080 odsłon  średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: sztuka, teatr, żydzi, Żydzi, antypolonizm, kultura, aktorzy rezygnują, Klata.
Re: Bluźniercza, antypolska ohyda w Teatrze Starym? Aktorzy rezygnują! 
Zenon Jaszczuk, 2013.11.22 o 11:56
Polacy opuszczają teatr - +www.bibula.com
„Ratuj się kto rodzi” - nie wszystkim przypadł do gustu (GALERIA)


Wczoraj na scenie MOK mogliśmy obejrzeć spektakl „Ratuj się kto rodzi” Komedia eteryczna o lekkim zabarwieniu erotycznym – jak określa ją autor, rozbawiła większość widzów. Jednak kilkunastoosobowa grupa widowni nie zaakceptowała prezentowanych treści i nie kryjąc oburzenia opuściła salę.

Sztuka łączy w sobie humor polski i angielski. Jej pierwotny tytuł „Halo? Penis” został zmieniony na łagodniejszy. Jak podkreślają autorzy, jest to jedynie kosmetyczna zmiana wizerunkowa, mająca na celu "złagodzenie" przekazu. Treści pozostały te same. fragment ze strony - +www.miedzyrzecka.pl.
Widocznie ta zaraza rozłazi się po całej Polsce. Polacy jednak mówią WON. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Bluźniercza, antypolska ohyda w Teatrze Starym? Aktorzy rezygnują! 
Mufti Turbanator, 2013.11.22 o 12:54
"Zaraza" już się dawno rozlazła, natomiast wreszcie ludzie przestają się wstydzić to dostrzegać, i zaczynają stawiać opór.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Bluźniercza, antypolska ohyda w Teatrze Starym? Aktorzy rezygnują! 
Zenon Jaszczuk, 2013.11.22 o 13:15
Mufti.
Czyli staje się aktualne - tylko świnie siedzą w teatrze :-))) Jak wiele zmienili, aby nic nie zmienić. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Bluźniercza, antypolska ohyda w Teatrze Starym? Aktorzy rezygnują! 
Zenon Jaszczuk, 2013.11.22 o 22:33
List otwarty byłego kierownika literackiego Teatru Starego dr Elżbiety Morawiec do Ministra Kultury - +konwent-narodowy-pol.neon24.pl
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Bluźniercza, antypolska ohyda w Teatrze Starym? Aktorzy rezygnują! 
Adam39, 2013.11.22 o 23:01
Zenek, to świadczy o tym iż ludzie zaangażowani w kulturę i z tego żyjący, dostrzegają żydowskie rasistowskie naciski na zniszczenie polskości wszędzie tam gdzie tylko to możliwe.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Bluźniercza, antypolska ohyda w Teatrze Starym? Aktorzy rezygnują! 
Zenon Jaszczuk, 2013.11.23 o 14:18
Adam39 witaj.
A no niszczą nas we wszystkich dziedzinach. Przy tym wrzeszczą giwałt. Są jednak na "dobrej" drodze do sukcesu. Tak jak kiedyś pisałem - realizują budowę judeopoloni z niemcami. Obecnie nie widzę abyśmy się mogli obronić. Wszystkie siły zła mają za sobą - czyli jewropę, świat, rzundy okupacyjne zainstalowane w Polsce. My jeszcze czasami o tym napiszemy. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
Kłamstwo powinno się zwalczać prawdą, a nie pałką policyjną.

login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
linki, cytaty, nowiny
Stanowisko Ruchu Narodowego: polska idea narodowa
Pojawiły się, nawet wewnątrz środowiska narodowego, pytania o stosunek do kwestii tożsamości narodowej, kultury i etnosu. Dlatego przed kilkoma dniami, z inicjatywy władz Ruchu Narodowego, liderzy największych ogólnopolskich organizacji przystąpili do opracowania wspólnego stanowiska na ten temat.
Leszek Żebrowski o kontrowersyjnej wypowiedzi Mateusza Pławskiego
– Wypowiedź rzecznika prasowego Młodzieży Wszechpolskiej była niedopuszczalna, skandaliczna.
W Kościele nie ma miejsca na dialog z masonerią
W Syrakuzach na Sycylii odbyła się sesja zorganizowana przez Lożę Wielkiego Wschodu Włoch pod tytułem: „Kościół i masoneria, tak bliscy, a tak dalecy?”. Co ciekawe, w sesji uczestniczył również… katolicki biskup.
Rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej: Nie jesteśmy rasistami, ale separatystami rasowymi (4 odp.)
Jesteśmy separatystami rasowymi, uważamy, że jedna rasa nie jest lepsza od drugiej, ale każda jest inna, zamieszkuje inny kontynent. Etniczności nie należy mieszać.
Krótki tryptyk o usterkach
Zapraszam na krótką gawędę o własnych spostrzeżeniach z patriotyczno-narodowych rozmów. Doświadczenie zebrane z kilkuletnich dyskusji internetowych, a także z ostatnich dwóch lat rozmów z wieloma zatroskanymi Polakami, w różnym wieku, różnych zawodów i różnych miejsc Polski.
My chcemy Boga
Chcemy podkreślić, że my zgadzamy się np. z krytyką szowinizmu, która tam była zawarta. Jednak wydaje mi się, że właśnie w tym dokumencie zabrakło rozróżnienia między szowinizmem a chrześcijańskim nacjonalizmem polskim, który przecież był kreowany przez hierarchów. Mam tu na myśli przede wszystkim dwóch wielkich prymasów, Hlonda i Wyszyńskiego.
więcej…