Obecność
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Linki, cytaty, nowiny2013.04.05 12:10

Miliony polskich ofiar wymiaru niesprawiedliwości

(poleca )

Mariusz Cysewski - Nowy Ekran

 
Mówimy o milionach ludzkich istnień - zmiażdżonych przez tutejsze zbrodnicze antypolskie pseudopaństwo i jego wymiar niesprawiedliwości.
 
Ile jest ofiar wymiaru niesprawiedliwości w Polsce? Trzy miliony? Sześć? Dziewięć? Dla tych milionów ludzi - obecne państwo to źródło zła
[Ponowna publikacja artykułu z 9 marca b.r., który znikł w wyniku problemów NE z serwerem]

Wg A. Seremeta, w Polsce skazuje się 98,25% oskarżonych. Liczba ta nie wygląda wiarygodnie, lecz potwierdziły ją źródła niezależne. Tymczasem do 1939 r. w Polsce niepodległej - a dla przestępców miała rękę choć sprawiedliwą, to i ciężką - współczynnik ten wynosił ok. 70%. Jeśli od 1939 nie nastąpiła skokowa poprawa jakości orzeczeń, ponad 28% skazanych w Polsce współczesnej byłoby uniewinnionych w Polsce Niepodległej (do 1939 r.) Niemal co trzeci.

W 2010 r. w Polsce odnotowano niemal pół miliona spraw karnych (i drugie tyle o wykroczenia). Przyjmując, że liczba ta nie zmieniła się w ciągu 22 lat (1991-2013), w okresie tym przeprowadzono 11 milionów spraw karnych - i drugie tyle spraw „wykroczeniowych”. Również liczba 11 milionów spraw nie wygląda wiarygodnie; prócz samych procesów może ona obejmować postępowania uboczne (tzw. „wpadkowe”), pod innymi sygnaturami by poprawić statystyki; często też bywa, że sprawy karne dotyczą tych samych osób (powrót do przestępstwa, itd.) Zakładając jednak, że liczba 11 milionów spraw jest rzetelna – w Polsce w okresie 1991-2013 skazano ok. 3 miliony osób które byłyby uniewinnione w Polsce niepodległej.

3 miliony ofiar.

Liczba 3 milionów ofiar opiera się na ważnym założeniu: iż poziom orzeczeń (ich rzetelność, uczciwość, kompetencje policjantów, oskarżycieli, adwokatów i sędziów) obecnie jest taki sam, jak w Polsce niepodległej (1918-1939). Jednak np. całe współczesne wojsko dla Polski warte jest mniej niż jedna Grupa Operacyjna Kawalerii - a więc i poziom orzeczeń niewątpliwie nie będzie nawet zbliżony. Jeśli jakość obecna stanowi połowę poziomu z okresu Polski Niepodległej - liczbę 3 milionów poszkodowanych należy stosownie pomnożyć. 6 milionów? 9?

Uwzględnienie wykroczeń (to drugie pół miliona rocznie) może podwoić liczbę poszkodowanych.

Sprawy cywilne też powodują szkody... Pomińmy je tu.
W Polsce jest ok. 10 tys. sędziów. Niewielu działa od 22 lat. Lecz zakładając okres 22 lat i liczbę poszkodowanych w tym okresie „tylko” 3 miliony, statystyczny sędzia w tym okresie skazał 300 osób w rzeczywistości niewinnych.

10 tysięcy sędziów to nie wyłącznie sędziowie wydziałów karnych (lecz i cywilnych, sądów pracy, itd.) Do bezpośredniego wyniszczenia ludności Polski skierowano tylko część z nich. Lecz przyjmując optymistycznie, że idzie o aż połowę sędziów, to w okresie 22 lat statystyczny sędzia wydziału karnego odpowiada za 600 polskich ofiar.

Zachęcam do sprawdzenia powyższych wyliczeń i zgłaszania ewentualnych sprostowań.

Mówimy o milionach ludzkich istnień - zmiażdżonych przez tutejsze zbrodnicze antypolskie pseudopaństwo i jego wymiar niesprawiedliwości.

Nie wiem jaki może być dla Polski problem większy. Wejście czy niewejście do strefy euro? Autostrady? Bardziej czy mniej niedorzeczny budżet? Proszę nie kpić. Nie ma problemu większego niż miliony ludzi, dla których to państwo jest źródłem zła. Miliony tych których zdradzono o świcie, którzy liczyli na swoje prawa, na jakieś minimalne, również fizyczne bezpieczeństwo, na ochronę. 
 
Całość: +wolnyczyn.nowyekran.pl 

 
1053 odsłony  średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: wymiar sprawiedliwości, sądy, prawo, Polska, historia, biurokracja.
 
Kłamstwo powinno się zwalczać prawdą, a nie pałką policyjną.

login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
linki, cytaty, nowiny
Co mi dały feministki – normalizacja poważnych zaburzeń
Feminizm powinien przestać wreszcie być postrzegany jako ruch prokobiecy [...] tak samo lobby LGBT nie sprzyja homoseksualistom, a tym, którzy na wykorzystywaniu naiwności konkretnych osób zarabiają, lobby proaborcyjne nie sprzyja kobietom, lecz dostarcza klinikom przychodów, lobby gender nie sprzyja osobom zagubionym – pogrąża ich w niejasnej sytuacji pod pretekstem “bycia sobą” [...]
Jasna Góra: 5. Pielgrzymka Młodzieży Narodowej
„Módlmy się szczególnie gorąco, abyśmy pozostali czystymi nacjonalistami i patriotami, żeby nie było w nas żadnego szowinizmu, żadnej nienawiści, pogardy. Nawet, jeżeli inni nas krzywdzą, okazują nam czarną niewdzięczność, pomawiają nas o wszystko, co najgorsze, gardzą nami – nam nie wolno w ten sposób postępować. Trzymajmy się czystego nacjonalizmu, jako cnoty” – wezwał ks. Roman Kneblewski.
Spotkania z działaczami Ruchu Narodowego
Spotkania w całym kraju. Wszyscy są zaproszeni :) #NarodowaMobilizacja
Krzysztof Tuduj: Mobilizujemy Polaków na 100. rocznicę odzyskania niepodległości!
Polacy muszą nauczyć się rozmawiać o polityce za pomocą argumentów, a nie emocji, by nie dawać sobą manipulować. Do zobaczenia!
O rozbrojeniu obywateli i słabości państwa
Bardzo ciekawa i treściwa dyskusja dotycząca ograniczenia dostępu do broni dla obywateli. Także trochę historii i aktualnej statystyki.
Plich: Sprzeciw wobec aborcji nie ma charakteru konfesyjnego
[...] sprzeciw wobec aborcji nie pochodzi z nadprzyrodzonych źródeł poznania prawdy, czyli z Objawienia. Podstawowy porządek argumentacji pochodzi z rozumu naturalnego, do którego używania powołany jest każdy człowiek.
więcej…
najnowsze komentarze
Re: Media Narodowe doganiają Gazetę Polską
Marek Stefan Szmidt → Mufti Turbanator
Re: Debata „Rasizm i faszyzm w [...]
Marek Stefan Szmidt → Mufti Turbanator
"Oślica Balaama" na Targach Wydawców Katolickich
Mufti Turbanator
Re: Feminizm za klauzurą?
Mufti Turbanator → Marek Stefan Szmidt
Re: Feminizm za klauzurą?
Marek Stefan Szmidt → Mufti Turbanator
Re: Judaizm pozwala na ekshumację
MatiRani → Piwowar
Re: A na deser - metafizyka!
Mufti Turbanator → Christophoros Scholastikos
Re: A na deser - metafizyka!
Christophoros Scholastikos → Mufti Turbanator
Re: „Azyl”. O co chodzi?
Mufti Turbanator
Re: Judaizm pozwala na ekshumację
Piwowar → MatiRani
Re: Judaizm pozwala na ekshumację
MatiRani → Piwowar
Re: Robert Winnicki w sprawie tytułowego hasła [...]
Piwowar → Mufti Turbanator
Re: Pikieta pod MSZ
Piwowar → Mufti Turbanator
Re: Pikieta pod MSZ
Mufti Turbanator
więcej…