Obecność
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Linki, cytaty, nowiny2012.11.27 13:00 15:23

Węgierski polityk chce liczyć Żydów

(poleca )
 
Opozycja: Trzeba zwalczać mowę nienawiści
 
Rząd Węgier oraz partie opozycyjne potępiły prawicowego polityka, który zażądał informacji o tym, ilu Żydów mieszka na Węgrzech. Martona Gyongyosiego szczególnie interesuje to, ile osób o żydowskim pochodzeniu zasiada w rządzie.

Całość: +wiadomosci.gazeta.pl

Cóż za zgodny chór oburzenia... (dopisek MT) 

 
1788 odsłon  średnio 5 (5 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: Węgry, Orban, Żydzi, antysemityzm, Gazeta Wyborcza, Orbán, Viktor Orbán, Wiktor Orban, mowa nienawiści, lewactwo, zlewaczenie, mniejszości, UE.
Re: Węgierski polityk chce liczyć Żydów 
Christophoros Scholastikos, 2012.11.27 o 13:37
MOWA NIENAWIŚCI - to potworek który dopiero się rodzi u nas.
Niedługo zacznie zjadać ludzi, którym się to zarzuci..
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Węgierski polityk chce liczyć Żydów 
Adam39, 2012.11.27 o 14:31
Gdyby Żydzi nie mieli złych utajnionych intencji odnośnie innych nacji i rządzenia światem na swój wygodny dla siebie sposób, nie wymyślili by bajki o mowie nienawiści. Żydzi boją się prawdy jak diabeł święconej wody. Uważam, ze nie powinny być utajnione ilości i pochodzenie etniczne ludzi mieszkających na obszarze danego państwa, jak również skład etniczny rządzących. Widać u nas już próby prawnej penalizacji ludzi mówiących prawdę o Żydach i domagających się prawdy w życiu codziennym.
Żydzi i ich szabes-goje trzymający władzę w Polsce, zastraszają i u nas polskie społeczeństwo niezadowolone z ich rządów.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Węgierski polityk chce liczyć Żydów 
Mufti Turbanator, 2012.11.27 o 15:24
A tu proszę, jak znalazł: "Połowa krajów UE nie monitoruje zbrodni z nienawiści" +www.rp.pl ("zbrodni"?!)

Połowa państw UE nie prowadzi rejestrów zbrodni z nienawiści, której ofiarami podają przedstawiciele mniejszości
Jest to pogwałcenie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka - głosi opublikowany we wtorek raport Agencji Praw Podstawowych UE (FRA).
Według zawartego w raporcie sondażu 24 proc. spośród ponad 23 tys. ankietowanych osób było przedmiotem ataków motywowanych nienawiścią. W ostatnich miesiącach ze względów rasowych zaatakowanych zostało 18 proc. Romów (w Polsce - 26 proc.) i 18 proc. imigrantów pochodzących z Afryki Subsaharyjskiej.
FRA wzywa zarówno ofiary przestępstw z nienawiści i świadków tych zdarzeń, by zdecydowali się na ten temat zeznawać. Jak głosi raport "są one na terytorium UE codziennością".
Z raportu FRA wynika, że 13 państw europejskich jest w stanie dostarczyć jedynie "ograniczone statystyki" dotyczące zbrodni popełnionych na tle nienawiści rasowej, etnicznej czy wymierzonych w mniejszości religijne lub seksualne.
Hiszpania, Portugalia, Irlandia, Włochy, Grecja, Węgry, Bułgaria i Słowenia nie monitorują w wystarczającym stopniu tego rodzaju przestępstw, a Rumunia w ogóle nie prowadzi w tej materii żadnych statystyk - głosi raport. Dane zbierane na ten temat we Francji, Niemczech, Austrii i Belgii są "szerokie, ale niewystarczające" - oceniają autorzy raportu.
- Jeśli wymiar sprawiedliwości w sprawach karnych nie bada motywacji, jaka stoi za popełnioną zbrodnią, (...) to jest to równoznaczne z pogwałceniem Europejskiej Konwencji Praw Człowieka - ocenia agencja w raporcie. Kraje unijne powinny dopilnować, by w ich ustawodawstwie zbrodnie z nienawiści były precyzyjnie zdefiniowane - rekomenduje.


Nic, tylko się zapisać do jakiejś hołubionej mniejszości...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Węgierski polityk chce liczyć Żydów 
MatiRani, 2012.11.28 o 00:51
juz w niej jestes!
Heteroseksualny, katolik, myslacy samodzielnie ... ja bym nawet powiedzial ze juz jestesmy na wyginieciu... moze poprosimy Greenpeace o ochrone?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Węgierski polityk chce liczyć Żydów 
Mufti Turbanator, 2012.11.28 o 09:17
Heh... Żarty żartami, a mi się włos jeży przez te wszystkie "tolerancje".
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Zbrodnie z mowy, c.d. 
Mufti Turbanator, 2012.11.27 o 15:37
Ach, i tu, proszę, mlasnął i wytrzasnął, zmówili się, czy jak?
"PO złożyła w Sejmie projekt dotyczący tzw. mowy nienawiści" +www.rp.pl

PO złożyła w Sejmie projekt ustawy dotyczącej tzw. mowy nienawiści - poinformował były minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski (PO)
Chodzi m.in. o zmianę artykułu Kodeksu karnego ws. nawoływania do nienawiści na tle różnic etnicznych czy rasowych.
PO chce zapisać w art. 256 Kodeksu karnego, że "kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści wobec grupy osób lub osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, społecznej, naturalnych lub nabytych cech osobistych lub przekonań (...) podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".
- W sposób znaczący rozszerzamy ten katalog wartości, który chce chronić ustawodawca, czyli polski parlament. Mamy głęboką nadzieję, że takie sformułowanie przepisów będzie stanowić lepszy, pełniejszy instrument do działania takich organów jak prokuratura - powiedział Kwiatkowski na wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie. Nowością jest m.in. wpisanie do art. 256 kk "naturalnych lub nabytych cech osobistych".
Własne projekty zmian w Kodeksie karnym w tej sprawie zgłosiły już Ruch Palikota i SLD. RP proponuje zmianę, która dotyczy ścigania przestępstw popełnianych z nienawiści z uwagi na płeć, tożsamość płciową, wiek, niepełnosprawność oraz orientację seksualną. Projekt SLD dotyczy ścigania za tzw. mowę nienawiści skierowaną przeciwko osobom odmiennej rasy, orientacji seksualnej czy niepełnosprawnym.


A ja właśnie mam "na warstacie" krótki tekścik z tym luźno związany... Który, obawiam się, właśnie się dezaktualizuje! Ach, ten galopujący postęp! I tolerancja!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zbrodnie z mowy, c.d. 
w.red, 2012.11.27 o 16:43
Oj tam, oj tam. Gdyby na serio potraktować ten zapis to szybciutko musieliby zmienić prawo
dyskryminujące "palaczy" (na ten przykład). Bo podana definicja w pełni to wyczerpuje.
I co zrobić z tym fantem ? Sami siebie uznają za "zbrodniarzy" ? Nie idzie tu o nic innego jak o
możliwość wyeliminowania i właśnie prześladowania zgodnie z "prawem" grup ludzi uznanych za niewygodne. No bo kto się będzie mógł obronić przed takim zarzutem nie pochwalając przykładowo pedalstwa ? Toż to będzie "zbrodnia" niesłychana :)

Zatem nie istotne co kto mówi, robi i pisze. Istotne jest jak to zostanie zinterpretowane.
Swoją drogą skąd my to znamy ? ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zbrodnie z mowy, c.d.   
Lona, 2012.11.27 o 17:15
istotne będzie tylko to kogo popiera, wtedy wypowiedzi zostaną odpowiednio zinterpretowane :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
Kłamstwo powinno się zwalczać prawdą, a nie pałką policyjną.

login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
linki, cytaty, nowiny
Potrzebni są mężczyźni, którzy wezmą odpowiedzialność za dobro wspólne
– Pora skończyć z bezinicjatywnością i nieodpowiedzialnością męską wyprodukowaną w PRL, a reprodukowaną w kolejnym pokoleniu. Potrzebni są mężczyźni, którzy wezmą odpowiedzialność za coś więcej niż tylko własny sukces ekonomiczny, za dobro wspólne. Narodowe oczywiście – pisze członek Zarządu Głównego Krzysztof Tuduj.
Przewodniczący Episkopatu o niebezpieczeństwie nacjonalizmu i pięknie patriotyzmu
W jaki sposób można scharakteryzować nową generację polskich środowisk narodowych, które odwołują się do założeń przedwojennej narodowej demokracji? [...] Z jednej strony mamy do czynienia z ludźmi o poglądach prawdziwie nacjonalistycznych, którzy hołdują hasłu „Polska [wyłącznie] dla Polaków”, z drugiej zaś strony – z ludźmi o zwyczajnych poglądach patriotycznych. Potrzebna więc jest dalsza formacja.
Dialog Kościoła z judaizmem – jak wyjść z gąszczu błędów
Judaizm i dialog Kościoła z jego wyznawcami budzi często skrajne emocje. Wynikają one z nieporozumień. Powiedzmy jednak jasno: religia Starego Testamentu to co innego, niż oparty głównie na Talmudzie współczesny judaizm.
Nowe szaty socjalizmu
O ile w sferze obyczajowej realizatorzy wytycznych ONZ napotykają w Polsce opór, o tyle w sferze gospodarczej idzie jak po maśle.
Endecki rachunek sumienia
Dawniej endecja skupiała polską elitę. Pierwsze skrzypce grali prawnicy, lekarze, ekonomiści, intelektualiści, przedstawiciele kultury oraz szerokorozumiana klasa średnia. Ruch liczył w szczytowym okresie od 200 do 300 tysięcy członków.
Marksizm kulturowy - największy przekręt w historii (3 odp.)
"Odnotujmy, że Marks [...] w życiu nie przepracował ani jednego dnia, całe życie żerując a to na własnej rodzinie, a to na Fryderyku Engelsie - bogatym właścicielu fabryki tekstyliów." [UWAGA: język i pisownia oryginału jest nie całkiem salonowa, ale ze względu na inne wartości tekst linkuję. MT]
więcej…