Obecność
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Linki, cytaty, nowiny2012.06.28 12:26

Sejm: koniec z kilkoma manifestacjami w tym samym czasie

(poleca )
 
Sejm znowelizował w czwartek Prawo o zgromadzeniach. Nowe przepisy umożliwiają organom gminy zakazanie organizacji dwóch lub więcej zgromadzeń w tym samym miejscu lub czasie
 
W marcu w Sejmie odbyło się wysłuchanie publiczne nt. projektu noweli. Został on skrytykowany przez przedstawicieli Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, Forum Obywatelskiego Rozwoju, Fundacji "Panoptykon" oraz stowarzyszenia "Marsz Niepodległości". Podkreślali oni, że ustawa o zgromadzeniach wymaga nowelizacji, ale prezydencki projekt z zakazem zakrywania twarzy jest niedopracowany, a niektóre jego zapisy są niekonstytucyjne.

List otwarty do marszałek Sejmu, wyrażający zaniepokojenie prezydenckim projektem, skierowały organizacje pozarządowe.
Zwracały m.in. uwagę, że projekt wydłuża termin na zgłaszanie zawiadomienia o zgromadzeniu z 3 do 6 dni przed datą planowanego zgromadzenia i w żaden sposób nie odnosi się do problemu zgromadzeń spontanicznych. Podkreślały, że wolność organizowania pokojowych zgromadzeń ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania demokracji w Polsce.

Całość: +www.rp.pl 

 
1006 odsłon   (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: wolność słowa, cenzura, władza, zgromadzenia, demonstracje, prawo, przepisy.
Re: Sejm: koniec z kilkoma manifestacjami w tym samym czasie 
Christophoros Scholastikos, 2012.06.28 o 14:43
Należałoby to obczytać, bo coś mi intuicja podpowiada, że tam są pewne krasnale powstawiane.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Sejm: koniec z kilkoma manifestacjami w tym samym czasie 
MatiRani, 2012.07.13 o 01:28
...Podkreślały, że wolność organizowania pokojowych zgromadzeń ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania demokracji w Polsce...

HAHAHAHAHA! Ale sie usmialem.

Demonstracje dla poparcia zaparcia sodomitów i gomorytek, pederastów, polityków, ataku na Iran, wielkiego USrAela.. jasne, potrzebne i kosher..
Ale wazne dla "demokracji"? Bzdury. DemoKratura sama sobie daje rade i nie zwraca uwagi na jakies tam marsze. Przeciez utrzymuja ja Soros y Sachs. A goje i tak glosuja na wskazanych osobników, zastraszonych, szantazowanych lub po prostu, kupionych.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Sejm: koniec z kilkoma manifestacjami w tym samym czasie 
Mufti Turbanator, 2012.07.13 o 11:24
Kto wie - może i ma kluczowe znaczenie. Wydatnie poprawia demosowi humor i umacnia przekonanie, że to wszystko naprawdę ;) No i zdrowo - przejść się, pokrzyczeć :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Sejm: koniec z kilkoma manifestacjami w tym samym czasie 
MatiRani, 2012.07.14 o 03:11
Czyli dzialania pozorowane, doskonale rozpracowane od czasów faraonów przynajmniej, jesli nie od Sumerów.. chleba, wina oraz igrzysk.
Tylko ze my, dzisiaj, teoretycznie przynajmniej, mozemy posiadac wiedze zgromadzona przez naszych przodków i nie wpadac w zaulki nam podstawione przez zgrupowanie banKsterskie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
Kłamstwo powinno się zwalczać prawdą, a nie pałką policyjną.

login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
linki, cytaty, nowiny
Potrzebni są mężczyźni, którzy wezmą odpowiedzialność za dobro wspólne
– Pora skończyć z bezinicjatywnością i nieodpowiedzialnością męską wyprodukowaną w PRL, a reprodukowaną w kolejnym pokoleniu. Potrzebni są mężczyźni, którzy wezmą odpowiedzialność za coś więcej niż tylko własny sukces ekonomiczny, za dobro wspólne. Narodowe oczywiście – pisze członek Zarządu Głównego Krzysztof Tuduj.
Przewodniczący Episkopatu o niebezpieczeństwie nacjonalizmu i pięknie patriotyzmu
W jaki sposób można scharakteryzować nową generację polskich środowisk narodowych, które odwołują się do założeń przedwojennej narodowej demokracji? [...] Z jednej strony mamy do czynienia z ludźmi o poglądach prawdziwie nacjonalistycznych, którzy hołdują hasłu „Polska [wyłącznie] dla Polaków”, z drugiej zaś strony – z ludźmi o zwyczajnych poglądach patriotycznych. Potrzebna więc jest dalsza formacja.
Dialog Kościoła z judaizmem – jak wyjść z gąszczu błędów
Judaizm i dialog Kościoła z jego wyznawcami budzi często skrajne emocje. Wynikają one z nieporozumień. Powiedzmy jednak jasno: religia Starego Testamentu to co innego, niż oparty głównie na Talmudzie współczesny judaizm.
Nowe szaty socjalizmu
O ile w sferze obyczajowej realizatorzy wytycznych ONZ napotykają w Polsce opór, o tyle w sferze gospodarczej idzie jak po maśle.
Endecki rachunek sumienia
Dawniej endecja skupiała polską elitę. Pierwsze skrzypce grali prawnicy, lekarze, ekonomiści, intelektualiści, przedstawiciele kultury oraz szerokorozumiana klasa średnia. Ruch liczył w szczytowym okresie od 200 do 300 tysięcy członków.
Marksizm kulturowy - największy przekręt w historii (3 odp.)
"Odnotujmy, że Marks [...] w życiu nie przepracował ani jednego dnia, całe życie żerując a to na własnej rodzinie, a to na Fryderyku Engelsie - bogatym właścicielu fabryki tekstyliów." [UWAGA: język i pisownia oryginału jest nie całkiem salonowa, ale ze względu na inne wartości tekst linkuję. MT]
więcej…