Obecność
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Linki, cytaty, nowiny2012.04.06 10:31 10:38

„Kula grzewcza nie do użytku domowego”

(poleca )
 
...terror biurokratycznego molocha można nie tylko pokonać, ale nawet ośmieszyć...
 
Miały bezpowrotnie zniknąć, a tymczasem wracają. Jak doniósł „Dziennik Polski”, stuwatowe żarówki można znowu kupić w polskich sklepach.
 
Producenci i sprzedawcy zapewniają, że nie są to w żadnym wypadku zakazane prawem unijnym żarówki zwykłe, tylko „specjalistyczne żarówki wstrząsoodporne”, których rzecz jasna „nie należy stosować do użytku domowego”. Klienci jednak wiedzą swoje i kupują je do domu, nawet na zapas, w obawie, że mogą znowu zniknąć z rynku.
 
Chociaż wyglądają i działają jak zwykłe 100-watówki, których przez lata używaliśmy do oświetlania mieszkań, napis na pudełku informuje, że stworzone zostały do stosowania w sygnalizatorach ulicznych albo lampach warsztatowych. Pomysłowość producentów w wymijaniu unijnych zakazów idzie nawet dalej – tradycyjne żarówki wolframowe sprzedawane są jako „kule grzewcze”, których zasadniczym przeznaczeniem jest produkcja ciepła, zaś wydzielane światło to tylko „efekt uboczny”.
 
Ludzie dobrze widzą, że producenci „kul grzewczych” po prostu puszczają do nich oko. Ciągle istnieje spory popyt na tradycyjne żarówki o silnej mocy, a nie wszyscy chcą je zamienić na ich droższe, energooszczędne odpowiedniki. Tak więc producenci dalej sprzedawać będą 100-watówki udając, że nie służą do oświetlania mieszkań, a klienci dalej będą je kupować i oświetlać nimi mieszkania. Chociaż sytuacja wygląda zabawnie, urzędnikom nie jest do śmiechu, ponieważ według UE tradycyjne żarówki nie powinny istnieć. Na mocy unijnej dyrektywy ponad 2 lata temu tradycyjne stuwatowe żarówki zostały zastąpione przez drogie, energooszczędne świetlówki. Rok później pożegnaliśmy 75-watówki, a w zeszłym roku 60-tki. Formalnie nie wolno ich na terenie UE produkować, sprzedawać, a także sprowadzać zza granicy.
 
„To próba obejścia unijnego prawa, ale nie bardzo wiemy, co z tym robić. Producenci, importerzy i sprzedawcy dysponują badaniami i certyfikatami świadczącymi, że są to produkty specjalistyczne” – mówi (zapewne z żalem) o powracających żarówkach Wanda Aksman-Zbroja z krakowskiej Inspekcji Handlowej i dywaguje, czy nie powinny chodzić po domach kontrole! Obywatelu, pokaż czym świecisz.
 
Cóż, brawo polscy przedsiębiorcy. Okazuje się, że krok po kroku, i terror biurokratycznego molocha można nie tylko pokonać, ale nawet ośmieszyć. A kiedy już się z czegoś śmiejemy, to oznacza, że można przestać się również bać. Cytując klasyka: idźmy tą drogą.
 
Piotr Toboła 
 
Źródło: +www.pch24.pl 

 
2058 odsłon   (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: UE, Unia Europejska, biurokracja, biurokraci, żarówki, zakazy.
 
Kłamstwo powinno się zwalczać prawdą, a nie pałką policyjną.

login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
linki, cytaty, nowiny
Nie ma jednego nacjonalizmu!
Wedle obiegowej opinii: nacjonalizm jest tożsamy z szowinizmem, ksenofobią, rasizmem i promocją supremacji białej rasy.
Nacjonalizm a Kościół Katolicki
Rozmowa Mediów Narodowych - K. Smuniewski, M. Jelonek
Prof. Bartyzel: Próba teoretyzacji pojęcia «prawica»
W historii [...] tego błyskawicznie rozprzestrzeniającego się słowa do najpoważniejszych zmian podstawowego kręgu znaczeń potocznie z nim kojarzonych zaliczyć należy:
Co mi dały feministki – normalizacja poważnych zaburzeń
Feminizm powinien przestać wreszcie być postrzegany jako ruch prokobiecy [...] tak samo lobby LGBT nie sprzyja homoseksualistom, a tym, którzy na wykorzystywaniu naiwności konkretnych osób zarabiają, lobby proaborcyjne nie sprzyja kobietom, lecz dostarcza klinikom przychodów, lobby gender nie sprzyja osobom zagubionym – pogrąża ich w niejasnej sytuacji pod pretekstem “bycia sobą” [...]
Jasna Góra: 5. Pielgrzymka Młodzieży Narodowej
„Módlmy się szczególnie gorąco, abyśmy pozostali czystymi nacjonalistami i patriotami, żeby nie było w nas żadnego szowinizmu, żadnej nienawiści, pogardy. Nawet, jeżeli inni nas krzywdzą, okazują nam czarną niewdzięczność, pomawiają nas o wszystko, co najgorsze, gardzą nami – nam nie wolno w ten sposób postępować. Trzymajmy się czystego nacjonalizmu, jako cnoty” – wezwał ks. Roman Kneblewski.
Spotkania z działaczami Ruchu Narodowego
Spotkania w całym kraju. Wszyscy są zaproszeni :) #NarodowaMobilizacja
więcej…
najnowsze komentarze
Re: Nowy horyzont
MatiRani → Mufti Turbanator
Re: Nowy horyzont
Mufti Turbanator
Re: Akapit
Marek Stefan Szmidt → Mufti Turbanator
Re: Co narodowcy mówią na spotkaniach?
Mufti Turbanator → Marek Stefan Szmidt
Re: Co narodowcy mówią na spotkaniach?
Marek Stefan Szmidt → Mufti Turbanator
Re: Media Narodowe doganiają Gazetę Polską
Marek Stefan Szmidt → Mufti Turbanator
Re: Debata „Rasizm i faszyzm w [...]
Marek Stefan Szmidt → Mufti Turbanator
"Oślica Balaama" na Targach Wydawców Katolickich
Mufti Turbanator
Re: Feminizm za klauzurą?
Mufti Turbanator → Marek Stefan Szmidt
Re: Feminizm za klauzurą?
Marek Stefan Szmidt → Mufti Turbanator
Re: Judaizm pozwala na ekshumację
MatiRani → Piwowar
Re: A na deser - metafizyka!
Mufti Turbanator → Christophoros Scholastikos
Re: A na deser - metafizyka!
Christophoros Scholastikos → Mufti Turbanator
Re: „Azyl”. O co chodzi?
Mufti Turbanator
więcej…